Administracja Trumpa zmienia plany. J.D. Vance dołączy do żony podczas wizyty na Grenlandii02:05Na początku plan był taki, że na Grenlandię poleci żona amerykańskiego wiceprezydenta.
"Od II wojny światowej mamy zasadę samostanowienia". Grenlandczycy tego właśnie chcą04:00Nowa amerykańska administracja chce przejąć kontrolę nad Grenlandią. Nie wiadomo, jak to by miało się stać.
Amerykanie negocjują z Rosjanami warunki 30-dniowego zawieszenia broni w Ukrainie03:24W niedzielę Amerykanie rozmawiali z delegacją ukraińską.
Przyspieszenie w sprawie negocjacji. Delegacje Ukrainy i USA już się spotkały03:26Rozmowy Moskwy i Waszyngtonu zaplanowano na poniedziałek.
"W Kanadzie jest odczucie zdrady, zawiedzenia". Kanadyjski polityk polskiego pochodzenia o efekcie polityki Trumpa12:10W "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były wicepremier prowincji Alberta Thomas Lukaszuk był pytany o relacje Kanady z USA i Europą.
Rosyjskie drony znowu zaatakowały Ukrainę. "Okupanci zastosowali nową taktykę uderzeniową"05:54To był jeden z największych ataków dronów, jakie Rosjanie przeprowadzili na Ukrainę od początku wojny.
Rosja i Ukraina oskarżają się wzajemnie o złą wolę. Zbliża się kolejna runda technicznych rozmów o rozejmie03:31Ukraiński prezydent wierzy, że uda się wprowadzić czasowe zawieszenie ognia.
Komentowała rozmowę Trump-Putin. Musiała przerwać wywiad i uciec do schronu06:41Deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy Kira Rudyk mówiła o bombach i przed nimi uciekała.
Donald Trump i Władimir Putin rozmawiali półtorej godziny, poczynili pierwsze ustalenia03:42Rosjanie napierają na Ukraińców w obwodzie kurskim, by wyrwać jak najwięcej przed możliwym rozejmem.
Trump: mam dobre przeczucia, jeśli chodzi o Rosję. Europejskie państwa nie podzielają jego entuzjazmu 02:51Europa zdecydowanie bardziej sceptycznie podchodzi do intencji Władimira Putina.
Donald Trump na spotkaniu z szefem NATO znów wyraził chęć aneksji Grenlandii. Premier wyspy ma dosyć02:31Premier Grenlandii Mute Egede uznaje to za poniżanie jego kraju. Wezwał na rozmowę liderów partii politycznych.
Władimir Putin spotkał się z przedstawicielem Donalda Trumpa. Zdaniem Kijowa szykuje się do odmowy rozejmu03:18Zdaniem Ukrainy postawa rosyjskiego prezydenta, którą można opisać jako "tak, ale...", to zapowiedź tego, że zamierza kontynuować wojnę.
Donald Trump grozi Moskwie. Rosjanie odbili Sudżę w obwodzie kurskim03:27W Moskwie jest wysłannik Białego Domu - Steve Witkoff.
"Polska prawica, odkąd Donald Trump został prezydentem, rzuciła się na kolana i do tej pory z nich nie wstała"03:59Słowa, które padły w wymianie zdań sojuszników, do niedawna byłyby nie do pomyślenia.
Politycy PiS murem za Trumpem. "Ja nadal nie umiem zrozumieć tego ciągu przyczynowo-skutkowego"04:35Sam Donald Trump powtarza, że Putinowi ufa i chce z nim resetu, a na Europę i Polskę, w tym polskich rolników, nakłada cła.
Rosjanie próbują odzyskać obwód kurski. Tymczasem na X Elon Musk obraził Radosława Sikorskiego04:17Zaskakujące retoryczne starcie na linii Waszyngton-Warszawa.
Już we wtorek odbędą się wybory na Grenlandii. Mieszkańcy czują, że są coraz bliżej niepodległości03:37Przez roszczenia Donalda Trumpa polityczna temperatura mocno tam wzrosła.
Członkowie sojuszu Five Eyes tracą zaufanie do USA. "Trwają poważne dyskusje"02:40Nie jest to reakcja na oddalanie się USA od Ukrainy, ale na zbliżenie z Rosją.
Izrael zablokował dostawy pomocy humanitarnej. Rozejm w Strefie Gazy może runąć w każdej chwiliPremier Netanjahu ma cały czas wsparcie z Waszyngtonu, który właśnie zdecydował o dostarczeniu kolejnej partii uzbrojenia.
Politycy PiS krytykują Zełenskiego. Zbigniew Kuźmiuk: prezydent Ukrainy publicznie popełnił harakiri04:52Amerykanie wstrzymują wysyłanie uzbrojenia Ukrainie po scysji w Gabinecie Owalnym.