Co dalej z ustawą o związkach partnerskich? Katarzyna Lubnauer: uważam, że w tej kadencji to zrealizujemy03:05Słyszymy takie zapewnienia, ale do tej pory w koalicji zgody nie było.
Część ministrów odejdzie po wyborach prezydenckich. Donald Tusk zapowiedział rekonstrukcję rządu03:16Z Koalicji 15 października o prezydenturę walczy troje kandydatów.
Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło dwa projekty ustaw. Mają uregulować status neosędziów03:26Teraz koalicja rządowa musi zdecydować, który projekt wybrać.
To miała być jedna ze sztandarowych zmian w szkolnictwie. Jednak edukacja zdrowotna nie będzie obowiązkowa 03:19Barbara Nowacka najpierw przekonywała, jak niezbędny jest to przedmiot, ale wygląda na to, że została przekonana, że nie to jest najważniejsze.
Spór w rządzie o nowy przedmiot. Ministra edukacji: ktoś znów pomylił MON z MEN02:59Wicepremier i minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że przedmiot edukacja zdrowotna będzie nieobowiązkowy.
Donald Tusk zapowiada nowe przepisy. "Odzyskujemy kontrolę nad granicą, afera wizowa się nie powtórzy"03:44Rząd przyjął nowe zasady dotyczące wiz i wniosków o azyl.
Długa lista problemów ministra nauki Dariusza Wieczorka03:24Jeśli szef rządu mówi, że czas na decyzję, to na pewno nie znaczy to, że nie ma problemu.
Równy rok rządu Donalda Tuska. Zapytaliśmy ministrów, jak sami oceniają swoją pracę04:0213 grudnia mija rok od formalnej zmiany u sterów władzy w Polsce.
Jak rządowi Tuska idzie rozliczanie rządów PiS? "Oni uciekają jak szczury z tonącego okrętu"05:53Jednym z zadań, jakie koalicjanci sobie postawili, było rozliczenie afer poprzedniej władzy.
Kredytu 0 procent nie będzie. Nowy program ma być zaprezentowany dopiero po nowym roku03:02Platforma taki program obiecała przed wyborami, ale koalicjanci uznali, że mieszkania przez to nie stanieją.
Donald Tusk uderza w koalicjantów. Chodzi o opieszałość w rozliczaniu PiS04:00"Nie wszyscy w Koalicji zrozumieli, że bez rozliczenia nie będzie naprawy Rzeczpospolitej" - napisał premier.
Ceny energii dla gospodarstw domowych zostaną zamrożone do września 2025 roku02:52To ważne także dlatego, że obniży inflację.
Jest porozumienie w sprawie składki zdrowotnej. Rząd przyjął projekt zmian03:11To nie będzie rewolucja, ale kilka kroków w dobrą stronę.
Projekt dotyczący depenalizacji aborcji trafił do dalszych prac w komisji. "Minimum to jest ten pierwszy krok"02:58To drugie podejście koalicji w tej sprawie.
"Nasz konserwatyzm chyba jest trochę większy niż naszego elektoratu"03:32Część polityków PSL zmienia zdanie w sprawie depenalizacji aborcji.
Kwota świadczenia alimentacyjnego ma być wyższa. Rząd przyjął projekt nowelizacji01:43Kwota świadczenia wzrośnie o 100 procent i zostanie wypłacona z wyrównaniem od października.
Do Sejmu wrócił projekt dekryminalizacji aborcji. "Jest otwartość do rozmowy"03:25Treść jest identyczna, ale tym razem projekt wspólnie złożyły posłanki Lewicy i Koalicji Obywatelskiej.
Wiceminister Jacek Tomczak podał się do dymisji. Mógł działać na korzyść deweloperów02:05Kancelaria notarialna Tomczaka od lat współpracowała z deweloperami.
Zaskakująca propozycja Kosiniaka-Kamysza. Chce, by koalicjanci wspólnie wyłonili kandydata na prezydenta03:16Niemal na pewno Koalicja Obywatelska wystawi Rafała Trzaskowskiego, dlatego Donald Tusk apeluje do pójścia razem w drugiej turze.
Lewica chce, żeby Wigilia była dniem wolnym od pracy02:32Pojawiają się pytania, skąd w Lewicy tak chrześcijańskie podejście.