Już pięć lat TVN gra z WOŚP. "Te zbiórki się okazały jeszcze większe"

Już pięć lat TVN gra z WOŚP. "Te zbiórki się okazały jeszcze większe"
Już pięć lat TVN gra z WOŚP. "Te zbiórki się okazały jeszcze większe"
Katarzyna Czupryńska-Chabros | Fakty po południu TVN24
Już pięć lat TVN gra z WOŚP. "Te zbiórki się okazały jeszcze większe"Katarzyna Czupryńska-Chabros | Fakty po południu TVN24

Od pięciu lat TVN gra razem z WOŚP. Pokazujemy finały, bierzemy udział w akcji. To wielka przyjemność wspierać największą charytatywną akcję w Polsce, która mobilizuje tak wielu wolontariuszy i której efekty w szpitalach widzi każdy Polak.

TVN nie mógł być z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od samego początku, bo Orkiestra jest starsza od TVN. Nasze drogi na dobre splotły się dopiero pięć lat temu. - Byli tacy, którzy mówili, że jak wypadniemy z telewizji publicznej, to nasze chwile są policzone. Okazało się, że na szczęście nie, że wręcz przeciwnie. Te zbiórki się okazały jeszcze większe - mówi Jurek Owsiak.

Rok w rok zbiórki WOŚP biją kolejne rekordy. Nawet podczas ostatniego finału, który odbywał się w czasie obowiązywania obostrzeń, udało się zebrać ponad 210 milionów złotych.

- Ponad 804 miliony (złotych - przyp. red.) zebranych w ciągu pięciu lat, czyli połowa tego, co zebraliśmy w ciągu całych pozostałych lat grania dla fundacji, dla finału. Niesamowity rezultat, ale też pokazało pewną prawidłowość. Do takiego finału potrzebne są media ogólnokrajowe - tłumaczy Jurek Owsiak.

Na szczęście nie wszystkie media udają, że Orkiestra nie gra. Prezenterka TVN24 Joanna Kryńska nie planuje wolnego w dniu finału WOŚP. - Mój syn jest dzieckiem, które zostało uratowane dzięki sprzętowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (...) Na planie jest tak fajna atmosfera. Ludzie, którzy przychodzą, wszyscy dzielą się tymi samymi opowieściami, kogo uratowano dzięki pieniądzom z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi.

"Dzieje się bardzo dużo, emocje są ogromne"

W dniu finału w telewizyjnym studiu wiele się dzieje. Są koncerty, licytacje, liczenie pieniędzy, wizyty gości i wejścia na żywo. Sprzęt telewizyjny montowany jest w studiu już kilka dni przed finałem. Oprócz realnego studia jest też studio wirtualne. Podczas wejść na antenę emocje w reżyserce sięgają zenitu, bo trzeba skoordynować relacje nie tylko ze stolicy.

- Jednego dnia dla przykładu podnosimy sztangę z futbolistami z Husarii Szczecin, biegamy ze Szczecińską Psią Grupą Spacerową i pomagamy Łukaszowi Berezakowi jak najszczelniej wypełnić jego skarbonkę. Dzieje się bardzo dużo, emocje są ogromne - opowiada Sebastian Napieraj, reporter TVN24 ze Szczecina.

To, co oglądają widzowie, to też efekt wielotygodniowej pracy poza anteną. Czasem żmudnej. - Dzwonimy do wszystkich sztabów i pytamy, co ciekawego przygotowują w tym roku. I później z tych wszystkich propozycji wybieramy te, które są najciekawsze, i to one później są na naszej antenie - wyjaśnia Anna Sabat-Rudnicka, producentka TVN24 we Wrocławiu.

Odkąd Grupa TVN została partnerem i gospodarzem finałów WOŚP, orkiestrę coraz głośniej słychać też za granicą, co też pokazujemy. - Lecimy aż do późnych godzin wieczornych. Do godziny 24. Zmęczeni, szczęśliwi, ale jest to pokaz sztuki telewizyjnej - mówi Jerzy Owsiak. Wszystko to daje nam radość i satysfakcję.

Autor: Katarzyna Czupryńska-Chabros / Źródło: Fakty po południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

W Koalicji Obywatelskiej w piątek odbyły się prawybory, wyniki mają zostać podane w sobotę. PiS z kolei ma ogłosić swojego kandydata w niedzielę. Gdyby rzeczywiście faworytem prezesa miał być prezes IPN Karol Nawrocki, to co przesądziło o jego wyborze?

Nieoficjalnie: Karol Nawrocki ma być kandydatem PiS na prezydenta. Są też nieoficjalne powody. Jakie?

Nieoficjalnie: Karol Nawrocki ma być kandydatem PiS na prezydenta. Są też nieoficjalne powody. Jakie?

Źródło:
Fakty TVN

Troska mamy działa jak najlepsze lekarstwo na każdego malucha. W przypadku wcześniaków może zdziałać cuda. Lekarze mają na to dowody, a ci z łódzkiego szpitala mają też możliwości, by to wykorzystać. Terapia rodzinna dla wcześniaków w Polsce raczkuje, a powinna być standardem.

Dla wcześniaków bliskość rodziców jest bardzo ważna. W łódzkim szpitalu działają dla nich pokoje rodzinne

Dla wcześniaków bliskość rodziców jest bardzo ważna. W łódzkim szpitalu działają dla nich pokoje rodzinne

Źródło:
Fakty TVN

Marcin Romanowski, były wiceminister sprawiedliwości, który według prokuratury jest odpowiedzialny za wielomilionowe nieprawidłowości w wydatkach z Funduszu Sprawiedliwości, triumfuje po orzeczeniu sądu, że jego zatrzymanie w lipcu było bezprawne. Spór dotyczył immunitetu. Romanowski wciąż może zostać aresztowany, bo w międzyczasie stracił immunitet już nie tylko posła, ale i członka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Marcin Romanowski chce 200 tysięcy złotych odszkodowania za bezprawne zatrzymanie

Marcin Romanowski chce 200 tysięcy złotych odszkodowania za bezprawne zatrzymanie

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Końcowe odliczanie przed prezentacją kandydatów. Wybranek Prawa i Sprawiedliwości miał być wyłoniony 20 listopada, jednak wciąż nic o nim nie wiadomo. Ale wiadomo, że 21 listopada kolejne spotkanie na szczycie - kolejna narada przy Nowogrodzkiej. Może tym razem się uda?

Na kogo postawi Prawo i Sprawiedliwość w wyborach prezydenckich?

Na kogo postawi Prawo i Sprawiedliwość w wyborach prezydenckich?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Na 99 procent decyzja zapadła - tak o kandydacie PiS na prezydenta mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 poseł klubu PiS Krzysztof Ciecióra. Europoseł KO Dariusz Joński wymieniał z kolei w programie "trzy różnice" między ugrupowaniami i ich podejściem do wyłonienia kandydata.

"Daliśmy to w ręce 25 tysięcy osób. W PiS-ie wiemy, jak jest"

"Daliśmy to w ręce 25 tysięcy osób. W PiS-ie wiemy, jak jest"

Źródło:
TVN24

- Rosja robiła, robi i będzie robiła to, co będzie chciała, jeżeli będzie mogła to robić - powiedział pułkownik rezerwy Maciej Matysiak, komentując informacje o użyciu rakiety balistycznej średniego zasięgu przez Rosję przeciwko Ukrainie. Zaznaczył przy tym, że w tej chwili "Rosja de facto zaczyna przeć do jakichś negocjacji" i chce zdobyć przewagę przed rozmowami z Ukrainą i Zachodem. Anna Maria Dyner (Polityka Insight) oceniła, że czwartkowy atak z użyciem nowej potężnej broni "miał wywołać efekt psychologiczny".

"To nowa głowica, która dopiero jest testowana". Cel użycia? Psychologiczny

"To nowa głowica, która dopiero jest testowana". Cel użycia? Psychologiczny

Źródło:
TVN24

W ubiegłym tygodniu w Redzikowie koło Słupska otwarto bazę amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Taką samą - tyle że od lat - ma już Rumunia. W Rumunii powstaje także największa NATO-wska baza w Europie. Dla Sojuszu ten kraj jest istotny między innymi ze względu na jego położenie. Rumunia graniczy z Ukrainą, ale i Mołdawią, której również zagraża rosyjski imperializm. Władze w Bukareszcie znane były z prozachodniego nastawienia, ale ostatnio popularność zdobywają tam siły prorosyjskie. W ten weekend zaczynają się w tym kraju wybory.

W Rumunii powstaje największa baza NATO w Europie. Jednocześnie rośnie tam poparcie dla sił prorosyjskich

W Rumunii powstaje największa baza NATO w Europie. Jednocześnie rośnie tam poparcie dla sił prorosyjskich

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W Salwadorze znajduje się największe więzienie w Ameryce Łacińskiej. Trafiają tam mordercy, gwałciciele i członkowie gangów. Mowa o Centrum Odosobnienia Terroryzmu - CECOT. Więzienie otwarto w ubiegłym roku. Może pomieścić 40 tysięcy osób i zapełnia się błyskawicznie, bowiem w kraju o jednym z najwyższych wskaźników zabójstw na świecie od dwóch lat panuje stan wyjątkowy. Amnesty International przestrzega, iż Salwador doświadcza "stopniowego zastępowania przemocy gangów przemocą państwową". Społeczeństwo jednak taką politykę popiera - pierwsze dane mówią o spadku przestępczości. Telewizji CNN jako jedynej udało się dostać do strzeżonego kompleksu i pokazać, w jakich warunkach przebywają osadzeni.

Największe więzienie w Ameryce Łacińskiej jest symbolem "nowego Salwadoru". Tak wygląda życie osadzonych

Największe więzienie w Ameryce Łacińskiej jest symbolem "nowego Salwadoru". Tak wygląda życie osadzonych

Źródło:
CNN