Przybywa kobiet korzystających z ginekologii estetycznej. "Po zabiegu czuję się o wiele pewniej"

Źródło:
Fakty TVN
Przybywa kobiet korzystających z ginekologii estetycznej. "Po zabiegu czuję się o wiele pewniej"
Przybywa kobiet korzystających z ginekologii estetycznej. "Po zabiegu czuję się o wiele pewniej"
Marek Nowicki/Fakty TVN
Przybywa kobiet korzystających z ginekologii estetycznej. "Po zabiegu czuję się o wiele pewniej"Marek Nowicki/Fakty TVN

Ginekologia estetyczna nie jest fanaberią i ciekawostką. Dla wielu kobiet to realna poprawa komfortu życia. To taka chirurgia plastyczna, ale ginekologiczna. Często niezbędna po ciężkim porodzie.

Pani Agata Nowa prowadzi bardzo aktywny tryb życia: jeździ konno i na rowerze. Bardzo często bywa też na siłowni. Przed zabiegiem jednak jej aktywności bardzo często wiązały się z dużym dyskomfortem fizycznym. Pojawiały się różnego rodzaju otarcia i obrzęki. Wreszcie postanowiła coś z tym zrobić. - Miałam korekcję warg sromowych mniejszych i to mi troszeczkę poprawiło nastrój - informuje.

Operacja poprawiła nie tylko nastrój. - Teraz po zabiegu czuję się o wiele pewniej. W ogóle już mi nie doskwierają żadne przypadłości, które mi wcześniej dokuczały. Jestem bardzo zadowolona z tego, jak to wszystko wygląda po zagojeniu - mówi Agata Nowa.

W Polsce od kilkunastu lat przybywa kobiet, które tak jak pani Agata decydują się na skorzystanie z ginekologii estetycznej. Z różnych powodów, bo dyskomfort miejsc intymnych może być wywołany nie tylko wysiłkiem fizycznym, ale też ciężkim porodem czy zmianami hormonalnymi towarzyszącymi okresowi menopauzy.

"Wiek XXI jest wiekiem kobiet"

- Kobiety rządzą. Ja jestem dumny z kobiet, ponieważ moim zdaniem wiek XXI jest wiekiem kobiet. Kobiety pokazują, co chcą, i mają prawo do tego, i żądają, i to jest super. Nazywają wiele rzeczy, kiedyś to był temat tabu. Kwestia orgazmu, kwestia przyjemności życia seksualnego - komentuje doktor Rafał Kuźlik, ginekolog położnik z Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej.

To też kwestia zwykłego komfortu życia. Na przykład psycholożka Aleksandra Sarna z Katowic postanowiła poprawić stan swoich tkanek nadwątlony urodzeniem dużego, ważącego cztery kilogramy dziecka.

- Ja też mam za sobą lata ekstremalnej otyłości i to też sprawia, że tkanki pochwy wiotczeją. Tak naprawdę chciałam naprawić to, co tryb życia i poród zniszczyły, więc głównym zakresem była plastyka pochwy - mówi Aleksandra Sarna.

CZYTAJ TAKŻE: Zdecydowały się urodzić dzieci z wadami letalnymi. Opowiedziały o swoich doświadczeniach

Zdecydowały się urodzić dzieci z wadami letalnymi. "Każda decyzja jest trudna i każda zostawia jakiś ślad"
Zdecydowały się urodzić dzieci z wadami letalnymi. "Każda decyzja jest trudna i każda zostawia jakiś ślad"Marek Nowicki/Fakty TVN

Nic zatem dziwnego, że szybko rośnie liczba gabinetów oferujących takie zabiegi. Istnieją już w Polsce co najmniej trzy towarzystwa medyczne specjalizujące się w tej dziedzinie, a za kilka dni odbędzie się w Warszawie międzynarodowy kongres ginekologii plastycznej.

- Z uwagi na wielość technik, na nowe technologie, urządzenia oparte o energię, terapie autologiczne, osocze, komórki macierzyste, to tego robi się tak dużo, że jeden lekarz ginekolog, który zajmuje się ginekologią i położnictwem i operuje mięśniaki, jest na sali porodowej, nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć - komentuje doktor Piotr Kolczewski, ginekolog położnik z Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej.

Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Na finansowe wsparcie publicznego płatnika mogą jednak liczyć pacjentki i pacjenci mający problem z nietrzymaniem moczu.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum prywatne

Pozostałe wiadomości

Różdżki z imieniem i nazwiskiem wojewody warmińsko-mazurskiego zostały rozdane samorządowcom jako symbol dofinansowania na budowy i remonty dróg. Nietypowy sposób wręczenia dofinansowań stał się też przedmiotem korespondencji i sporu z Polską Agencją Prasową.

Samorządowcy dostali różdżki z nazwiskiem wojewody. Urząd tłumaczy: to swoisty symbol

Samorządowcy dostali różdżki z nazwiskiem wojewody. Urząd tłumaczy: to swoisty symbol

Źródło:
Fakty TVN

"Dość czekania, czas na działania" - w szczycie kampanii wyborczej Lewica składa projekt likwidacji Funduszu Kościelnego. Stawką są miliardy złotych od państwa dla Kościołów. Koalicja była zgodna w sprawie likwidacji funduszu, a sprawą miał zająć się Władysław Kosiniak-Kamysz, ale efektów jego pracy brak.

Lewica chce "dowieźć obietnicę", którą miał się zająć Kosiniak-Kamysz. "Dość czekania, czas na działania"

Lewica chce "dowieźć obietnicę", którą miał się zająć Kosiniak-Kamysz. "Dość czekania, czas na działania"

Źródło:
Fakty TVN

Początkowe ustalenia policjantów wskazywały na to, że nastolatka wtargnęła na jezdnię w niewyznaczonym miejscu. Jednak nagranie z monitoringu nie budzi wątpliwości, że dziewczynka przechodziła na pasach w prawidłowy sposób. Sprawca wypadku decyzją sądu otrzymał jedynie karę grzywny. Rodzina nie kryje oburzenia i zapowiada odwołanie od wyroku.

Potrącona na pasach 14-latka miała złamany kręgosłup i kości. Sąd orzekł wobec kierowcy karę grzywny

Potrącona na pasach 14-latka miała złamany kręgosłup i kości. Sąd orzekł wobec kierowcy karę grzywny

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Policja zlikwidowała nielegalne laboratorium farmaceutyczne, które działało w mieszkaniu w Olsztynie. Podrabiane leki były później w sieci sprzedawane pacjentom. Główny Inspektor Farmaceutyczny szacuje, że połowa leków sprzedawanych w sieci to podróbki.

Polska "przoduje w produkcji nielegalnych leków". Policjanci zlikwidowali domowe laboratorium

Polska "przoduje w produkcji nielegalnych leków". Policjanci zlikwidowali domowe laboratorium

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Jeżeli tylko Ministerstwo Zdrowia przyzna, że tutaj należy coś zrobić, my już jesteśmy w blokach startowych i wiemy, jaki sprzęt należy kupić, jakie ośrodki należy wspomóc, aby kobieta była diagnozowana, leczona i także później rehabilitowana. To jest niezwykle ważne - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef WOŚP Jurek Owsiak, mówiąc o walce z endometriozą. - Ciśniemy bardzo mocno panią minister zdrowia i widzimy duży postęp - dodał.

Owsiak: Ciśniemy mocno minister zdrowia. Wiemy, jaki sprzęt kupić

Owsiak: Ciśniemy mocno minister zdrowia. Wiemy, jaki sprzęt kupić

Źródło:
TVN24

- Tempo wzrostu funduszu płac w ochronie zdrowia jest większe niż dopływ składki. Jest coraz mniej pieniędzy na świadczenie usług - leki, operacje, sprzęt - powiedział w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 były członek Rady Polityki Pieniężnej Bogusław Grabowski, odnosząc się do zapowiadanych zmian w składce zdrowotnej. Ocenił, iż "dobrze, że się mleko rozlało i że trzeba będzie posprzątać, wprowadzając nowy system".

"Dobrze, że się mleko rozlało i trzeba będzie posprzątać"

"Dobrze, że się mleko rozlało i trzeba będzie posprzątać"

Źródło:
TVN24

Ruszył nowy niemiecki parlament ze skrajną prawicą jako drugą siłą polityczną. AfD nadal w Bundestagu pozostaje izolowane, ale teraz broni się, odwołując do standardów demokratycznych. Skrajnej prawicy mocno zależy na zdobyciu miejsca w parlamentarnym gremium kontrolnym, które monitoruje niemieckie służby wywiadowcze.

Pierwsze posiedzenie nowego Bundestagu. AfD się skarży

Pierwsze posiedzenie nowego Bundestagu. AfD się skarży

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Nowa amerykańska administracja chce przejąć kontrolę nad Grenlandią. Na jakich zasadach: aneksji? operacji zbrojnej? umowy? Na razie nie wiemy. Wiemy za to, że o ile podczas pierwszej kadencji Donalda Trumpa temat szybko zniknął, to teraz zdaje się być dla niego i jego ludzi jednym z priorytetów. Ze słów i czynów samych Grenlandczyków wynika, że dla nich najważniejsze jest samostanowienie.

"Od II wojny światowej mamy zasadę samostanowienia". Grenlandczycy tego właśnie chcą

"Od II wojny światowej mamy zasadę samostanowienia". Grenlandczycy tego właśnie chcą

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS