Kornel walczy o życie. Szansą dla niego jest kosztowna terapia w USA. "Ten kosztorys zwalił nas z nóg"

Źródło:
Fakty TVN
Kornel walczy o życie. Szansą dla niego jest kosztowna terapia w USA. "Ten kosztorys zwalił nas z nóg"
Kornel walczy o życie. Szansą dla niego jest kosztowna terapia w USA. "Ten kosztorys zwalił nas z nóg"
Magda Łucyan/Fakty TVN
Kornel walczy o życie. Szansą dla niego jest kosztowna terapia w USA. "Ten kosztorys zwalił nas z nóg"Magda Łucyan/Fakty TVN

Jedna szansa na życie ma konkretną cenę - to cztery miliony złotych. Na dodatek to oferta krótkoterminowa, bo na zebranie takiej sumy bliscy Kornela dostali zaledwie kilka dni. Nastolatek, który walczy z nowotworem, musi podjąć leczenie w Stanach Zjednoczonych właściwie od zaraz.

Marzenia ma dwa - zagrać kiedyś w Barcelonie i wyzdrowieć. - Żeby być zdrowym, wrócić do kolegów, do szkoły, do treningów, do normalnego życia, które zostało mi zabrane - mówi Kornel Kłoda.

Pierwszy wyrok Kornel usłyszał w 2019 roku. Wtedy - po wycięciu zmiany skórnej na pięcie - badania wskazały na czerniaka. Po operacji lekarze byli dobrej myśli, ale równo po 4 latach choroba wróciła. - Z tych badań wyszło, że to nie tylko noga, to są również przerzuty do płuc. To jest bardzo poważna sytuacja - mówi Daniela Jasińska-Kłoda, mama Kornela.

ZOBACZ TEŻ: Choroba, która zmienia dziewczynki w milczące anioły. Rzeczywistość dzieci chorych na zespół Retta

Metody leczenia w Polsce zostały wyczerpane, a jedyna szansa na zdrowie to personalizowana terapia limfocytami TIL w Stanach Zjednoczonych. - Lekarze są przekonani, że to jest terapia, która da pozytywny efekt i rozwiąże ten problem skutecznie, i to pozwoli Kornelowi na dalsze życie - informuje Wojciech Kłoda, tata Kornela.

Zanim jednak całą rodziną wsiądą do samolotu, to na koncie muszą mieć milion dolarów.- Ten kosztorys zwalił nas z nóg - mówi mama Kornela. - Byłem zmartwiony, ale wierzyłem, że się uda, bo czemu miałoby się nie udać - zaznacza chory nastolatek.

Trwa zbiórka dla skatowanego Marcinka. "Nie jest w stanie przełykać, nie jest w stanie otworzyć oczu"
Trwa zbiórka dla skatowanego Marcinka. "Nie jest w stanie przełykać, nie jest w stanie otworzyć oczu"Marzanna Zielińska/Fakty TVN

Walka o każdą złotówkę

Kornela wspierają jego przyjaciele z liceum, których zaangażowanie przyniosło niesamowite efekty. Dzięki akcji, w której wzięli udział, a także dzięki internautom, udało się zebrać łącznie ponad cztery miliony złotych, jednak zbiórka w internecie - na platformie Siepomaga.pl - wciąż trwa.

CZYTAJ TAKŻE: Sukces zbiórki na leczenie małej Lenki, rodzice dziękują za wsparcie. "Dla nas to oznacza wielką nadzieję"

- W tej całej chorobie najbardziej podziwiam to, że on nigdy tej nadziei nie tracił, a w szczególności nie tracił pogody ducha. Niejeden na jego miejscu by się załamał - mówi Michał Nitek, wychowawca Kornela. - On walczy i widać to. To jest najcudowniejsze, że jest pełen optymizmu i ufa - dodaje Magdalena Ziętek, przewodnicząca Rady Rodziców VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

Nadziei nie tracą też rodzice Kornela. - Trener zawsze o Kornelu mówił, że to jest fighter. Nie raz byłem świadkiem, że zawsze gra do końca. Nie raz przegrywali 2:0, ale dzięki jego sile wygrywali. Wierzę, że teraz też tak będzie, że wygra też ten mecz - mówi tata nastolatka.

ZBIÓRKA NA RZECZ KORNELA PROWADZONA JEST NA PLATFORMIE SIEPOMAGA.PL

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Sto punktów za kolekcję zapałek Jana Pawła II. Te punkty są prawdziwe, ale ta kolekcja to bzdura. Jeden z naukowców postanowił pokazać, jak działa system oceny naukowców, który zostawił po sobie minister Czarnek. Efekty są i śmieszne, i straszne.

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Wymyślił temat i współautora, za publikację otrzymał 100 punktów. Profesor z AGH obnażył system pozostawiony przez Czarnka

Źródło:
Fakty TVN

Polacy są zmęczeni wyborami - to przyznają nawet politycy, ale sami też dodają, że chodzi o nasz wybór: czy chcemy w Europie dobrobytu czy autorytaryzmu. Nadchodzi czas decyzji i to my, Polacy, mamy głos. To przywilej i warto z niego skorzystać.

Nie milkną apele o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Mamy walkę dwóch światów, dwóch kultur"

Nie milkną apele o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Mamy walkę dwóch światów, dwóch kultur"

Źródło:
Fakty TVN

Daniel Obajtek zostanie ukarany finansowo za niestawienie się przed sejmową komisja śledczą do spraw afery wizowej. Kara to trzy tysiące złotych. O terminie przesłuchania Obajtek wiedział, bo się do niego odniósł w swoim piśmie, ale wezwania nie odebrał, dlatego zapewnia, że formalnie dalej nic nie wie. Były prezes Orlenu dodał też, że przed komisją nie stawi się podczas kampanii wyborczej. Obajtek kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Były prezes Orlenu nie stawił się przed sejmową komisją śledczą

Były prezes Orlenu nie stawił się przed sejmową komisją śledczą

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Andrzej Duda wspiera w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego swojego człowieka, Wojciecha Kolarskiego, który sam prezentuje siebie w mediach jako człowiek prezydenta. Wojciech Kolarski kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wybory odbędą się 9 czerwca. W mediach na temat numer jeden wybija się afera wokół Funduszu Sprawiedliwości i nagrania ziobrystów. Koalicja 15 października walczy o frekwencję.

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Głosowanie nad uchyleniem immunitetu posła Michała Wosia może się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu w czerwcu - powiedział w "Faktach po Faktach" marszałek Sejmu Szymon Hołownia. - Myślę, że w czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną - dodał.

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Hołownia o wniosku w sprawie Wosia. "W czerwcu powinniśmy mieć tę sprawę przegłosowaną"

Źródło:
TVN24, PAP

- Zachowanie byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który do tej pory nie odebrał wezwania na przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą, jest bulwersujące. Zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim - powiedział w "Faktach po Faktach" Krzysztof Brejza (Koalicja Obywatelska). - Unika tej komisji jak ognia, bo najwyraźniej boi się, że ta komisja i pytania tam zadane, zwyczajnie go pogrążą - dodał Krzysztof Hetman (Trzecia Droga).

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Źródło:
TVN24

Benjamin Netanjahu zapowiada, że będzie kontynuował wojnę z Hamasem, dopóki "nie zostaną osiągnięte wszystkie cele". Premier Izraela uważa, że nalot na Rafah, w wyniku którego wybuchł pożar w obozie dla przesiedleńców, był "tragicznym błędem". Zginęło co najmniej 45 osób. To głównie kobiety i dzieci. Atak potępiły między innymi Niemcy, Francja i Turcja. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych po raz kolejny przypomniał, że w Strefie Gazy nigdzie nie jest bezpiecznie.

Izrael potępiany za atak w Rafah. "Ten horror musi się skończyć"

Izrael potępiany za atak w Rafah. "Ten horror musi się skończyć"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To pierwsza od 24 lat oficjalna wizyta prezydenta Francji w Niemczech. Tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Emmanuel Macron przybył do Berlina, żeby przypomnieć, że o demokrację trzeba walczyć. W najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego dużą reprezentację może zdobyć skrajna prawica. Ursula von der Leyen, która chce zostać ponownie wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej, nie wykluczyła współpracy z EKR, frakcją w PE, do której należy też Prawo i Sprawiedliwość.

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Źródło:
Fakty o świecie TVN24 BiS