Prezes PiS ostrzegł dziennikarkę, że ją zapamięta. "Jak macie w ogóle czelność ze mną w ten sposób rozmawiać?"

Źródło:
Fakty TVN
Prezes PiS agresją reaguje nawet na pytania o swoje zachowanie. Ostrzegł dziennikarkę, że ją zapamięta
Prezes PiS agresją reaguje nawet na pytania o swoje zachowanie. Ostrzegł dziennikarkę, że ją zapamięta
Jakub Sobieniowski/Fakty TVN
Prezes PiS agresją reaguje nawet na pytania o swoje zachowanie. Ostrzegł dziennikarkę, że ją zapamiętaJakub Sobieniowski/Fakty TVN

Jarosław Kaczyński został pozbawiony immunitetu. Może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej w sprawie o pobicie. Dziennikarze na korytarzu sejmowym zapytali go o to, w jaki sposób Zbigniew Komosa go zaatakował. Wywiązała się dyskusja. - Jak macie w ogóle czelność ze mną w ten sposób rozmawiać? Szczególnie pani. Zapamiętamy to - powiedział dziennikarzom.

Jarosław Kaczyński wciąż nie przeprosił za swoje zachowanie i wciąż obraża Zbigniewa Komosę, który chce mu wytoczyć proces za uderzenie w twarz - ostatnio nazwał go lumpem. Sejm się zgodził, by w tej sprawie Jarosław Kaczyński stracił immunitet.

- Ważne jest, że w tym kluczowym głosowaniu, w którym decydowaliśmy o immunitecie Jarosława Kaczyńskiego za czyn przeciwko obywatelowi, że przynajmniej w tej kwestii uzyskaliśmy większość wystarczającą, by odebrać immunitet - wskazał premier Donald Tusk. - Żeby polityk za krzywdę wyrządzoną zwykłemu człowiekowi odpowiadał przed wymiarem sprawiedliwości - dodał.

- Nie czuję się winny w najmniejszym stopniu. Uważam, że zrobiłem jedyne, co w tej sytuacji można było zrobić - ocenił Jarosław Kaczyński.

To Prawo i Sprawiedliwość i Jarosław Kaczyński upolitycznili smoleńskie miesięcznice. To tam prezes PiS insynuuje zamach, bo dowodów nie przedstawia.

Adwokat Komosy tłumaczy, że wszystkie procesy zakończyły się uniewinnieniem
Adwokat Komosy tłumaczy, że wszystkie procesy zakończyły się uniewinnieniemTVN24

Zbigniew Komosa jest aktywistą, który pod pomnikiem smoleńskim na Placu Piłsudskiego w Warszawie zostawia wieńce z tabliczką z napisem.

Pełna treść tabliczki brzmi: "Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który, ignorując wszelkie procedury, nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Spoczywajcie w pokoju. Naród Polski". Na dole jest również dopisek: "Stop kreowaniu fałszywych bohaterów".

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie zgadza się na "kłamstwo smoleńskie". Kim jest człowiek, którego wieniec denerwuje Jarosława Kaczyńskiego?

Prezes PiS zrugał dziennikarkę

To na miesięcznicach PiS najpierw pojawiły się transparenty atakujące Donalda Tuska, ale ich nikt nie niszczył. Donald Tusk nie wyprowadzał ciosów i nie wdawał się w szarpaniny z trzymającymi takie transparenty. To Jarosław Kaczyński został nagrany, jak wymachuje pięścią. - Każdy obywatel ma prawo do samoobrony. To była reakcja obronna - stwierdził na korytarzu sejmowym.

Prezes PiS pozwolił sobie na wywody o najstarszym zawodzie świata w odpowiedzi na pytania dziennikarki, próbował ją też zastraszyć. - Jak macie w ogóle czelność ze mną w ten sposób rozmawiać? Szczególnie pani. Zapamiętamy to - ostrzegał. - Was nie można w ogóle traktować jako dziennikarzy, tylko jako funkcjonariuszy bardzo złej sprawy - powiedział reporterom w Sejmie.

CZYTAJ TAKŻE: Kaczyński nie jest "specjalnie zmartwiony", Suski broni się przed "polityczną nagonką"

Posłowie koalicji rządzącej podzieleni w sprawie niszczenia wieńców

Jarosław Kaczyński, Marek Suski i Anita Czerwińska wciąż są chronieni przez swoje immunitety w sprawie niszczenia wieńców pod pomnikiem smoleńskim, których treść im się nie podobała. Przeciw ich uchyleniu zagłosowała także część rządzącej koalicji - PSL i Polska 2050.

- Rozliczenia nie polegają na tym, żeby zajmować się takimi małymi sprawami - ocenił poseł Polski 2050-Trzeciej Drogi Bartosz Romowicz.

- Głosowałam za odebraniem immunitetu w pierwszej sprawie i nie zagłosowałam za odebraniem immunitetu w drugiej sprawie. Ja szanuję zdanie moich klubowych kolegów i koleżanek, większość zdecydowała, że zagłosuje przeciwko, więc nie chciałam głosować przeciwko nim, ale nie będę głosować też przeciwko sobie - powiedziała Aleksandra Leo, posłanka Polski 2050-Trzeciej Drogi.

- Warto być sojusznikiem prawa i praworządności. W mojej ocenie trzeba bardzo uważać, żeby chociaż na moment nie stać się sojusznikiem tych, którzy praworządność przez osiem lat mieli za nic - wskazał Mariusz Witczak, poseł Koalicji Obywatelskiej.

- Postawą swoich koleżanek i kolegów jestem trochę zaskoczony. Dlatego że sprawa może błaha, ale wszyscy powinni być tak samo traktowani, czy to jest Kaczyński, czy to nie jest Kaczyński - skomentował poseł Lewicy Tomasz Trela.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Przez ostatnie półtora roku papież Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy. Zapewniał o swojej modlitwie i błogosławił wiernych. Potępiał izraelskie ataki, a jednocześnie krytykował antysemityzm i wzywał do uwolnienia porwanych przez Hamas zakładników. W czasie homilii wielkanocnej po raz ostatni wezwał do pełnego zawieszenia broni.

Przez 18 miesięcy Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy

Przez 18 miesięcy Franciszek codziennie dzwonił do jedynego katolickiego kościoła w Strefie Gazy

Źródło:
CNN/Fakty o Świecie TVN24 BiS

Sejm nie miał wątpliwości, że koronacja Bolesława Chrobrego wydarzyła się 18 kwietnia, ale historycy wcale nie są tego tacy pewni. Sam Chrobry nie wiedział, że taki uzyska przydomek, i nie wiedział, że jest z dynastii Piastów, bo to pojęcie powstało znacznie później. Jest pewne, że jego królestwem była Polska.

Ani pojęcie "dynastii Piastów", ani przydomek "Chrobry" nie istniały w 1025 roku. Istniało już jednak państwo polskie

Ani pojęcie "dynastii Piastów", ani przydomek "Chrobry" nie istniały w 1025 roku. Istniało już jednak państwo polskie

Źródło:
Fakty TVN

Bezpieczeństwo, sytuacja w ochronie zdrowia i kwestie związane z gospodarką to trzy najważniejsze tematy dla Polaków przed wyborami prezydenckimi - wynika z sondażu Opinia24 dla "Faktów" TVN i TVN24. Na dalszy plan zeszły kwestie związane z aborcją, przywracaniem praworządności czy rozliczaniem rządów PiS.

Jakie sprawy są najważniejsze dla polskich wyborców? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jakie sprawy są najważniejsze dla polskich wyborców? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Gdyby dziś odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich największe poparcie uzyskałby Rafał Trzaskowski. Oddanie głosu na niego zadeklarowało 32 procent wyborców - wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego Opinii24 dla "Faktów" TVN i TVN24. Na drugim miejscu znalazł się Karol Nawrocki, a dalej Sławomir Mentzen. Kto z nich stracił, a kto zyskał w porównaniu z poprzednim badaniem?

Nowy sondaż. Kandydat z podium z największym wzrostem poparcia 

Nowy sondaż. Kandydat z podium z największym wzrostem poparcia 

Źródło:
Fakty TVN

Elon Musk w drużynie Donalda Trumpa firmował i wcielał w życie plan cięcia rzekomo niepotrzebnych wydatków administracji federalnej. Chociaż większość Amerykanów pochwala ideę walki z marnowaniem pieniędzy podatników, to sam Elon Musk nie cieszy się zaufaniem. Wyniki finansowe Tesli są coraz gorsze. Miliarder obiecał, że poświęci więcej czasu szefowaniu firmie.

Gdyby nie sprzedaż praw do emisji spalin, Tesla miałaby stratę. Elon Musk wraca, żeby ratować firmę

Gdyby nie sprzedaż praw do emisji spalin, Tesla miałaby stratę. Elon Musk wraca, żeby ratować firmę

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Papież Franciszek zmarł w poniedziałek 21 kwietnia. Wierni wspominają jego skromność i to, jak blisko był z ludźmi, jak nigdy nie odwracał wzroku, szczególnie od tych najbiedniejszych. Od Watykanu po Argentynę i Australię.

Franciszek nie żyje. Katolicy i światowi przywódcy wspominają papieża z Argentyny

Franciszek nie żyje. Katolicy i światowi przywódcy wspominają papieża z Argentyny

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS