Był głównym świadkiem w procesie Donalda Trumpa. Michael Cohen miał się pytać o polskie obywatelstwo

Źródło:
Fakty TVN

Michael Cohen, były prawnik Donalda Trumpa i główny świadek oskarżycieli w jego procesie karnym, pytał w polskim konsulacie w Nowym Jorku o możliwość uzyskania polskiego obywatelstwa. Do tej informacji dotarł korespondent "Faktów" TVN.

Michael Cohen miał pojawić się w polskim konsulacie w Nowym Jorku już kilka tygodni temu. Miał dopytywać o możliwość uzyskania polskiego obywatelstwa - jego ojciec urodził się w Polsce i przeżył Holokaust. Cohen nie złożył jednak wymaganych dokumentów i w jego sprawie nie toczy się postępowanie.

To Cohen bezpośrednio wypłacił aktorce porno Stormy Daniels pieniądze za milczenie o rzekomych kontaktach intymnych z Donaldem Trumpem i to on stał się później głównym świadkiem prokuratury w procesie byłego prezydenta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Donald Trump winny. Co teraz?

Donald Trump wciąż stara się przekonać Amerykanów o tym, że nie popełnił żadnego przestępstwa i został skazany w nieuczciwym procesie. - To był ustawiony proces. Chcieliśmy zmiany miejsca na takie, gdzie proces mógłby być uczciwy - nie dostaliśmy tego. Chcieliśmy zmiany sędziego - nie zgodził się. Złożymy apelację wobec tego przekrętu. Będziemy apelować z wielu różnych powodów - powiedział na spotkaniu z wyborcami Donald Trump.

Donald TrumpPAP/EPA/PETER FOLEY

Biden odniósł się do sprawy Trumpa

Były prezydent USA od miesięcy atakuje nowojorską prokuraturę i sąd. Teraz prowadzi zbiórkę pieniędzy na swoją kampanię wyborczą. Twierdzi, że jest więźniem politycznym upadającego państwa. Słowa Trumpa uważnie śledzi sztab wyborczy Joe Bidena, który w Białym Domu po raz pierwszy zabrał głos w sprawie skazania Donalda Trumpa i jego ataków na wymiar sprawiedliwości.

- Po wnikliwej naradzie przysięgli osiągnęli jednomyślny werdykt. Orzekli, że Donald Trump jest winny w przypadku wszystkich 34 zarzutów karnych. Teraz będzie miał szansę złożyć apelację tak jak każdy inny. Tak działa amerykański wymiar sprawiedliwości. Jest rzeczą lekkomyślną, niebezpieczną i nieodpowiedzialną mówienie, że sprawa była ustawiona, bo komuś nie podoba się werdykt - skomentował prezydent USA.

Już w tym miesiącu Joe Biden i Donald Trump staną twarzą w twarz podczas pierwszej prezydenckiej debaty w studiu telewizji CNN.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości

Zniesienie karania za pomoc w aborcji, a potem legalna aborcja do 12. tygodnia, składka zdrowotna dla przedsiębiorców, kredyty mieszkaniowe i związki partnerskie. Wielu wyborców Koalicji 15 października czeka na realizację obietnic, ale prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że nie warto tracić wyborców po to, żeby utrzymywać koalicję.

Kolejne sprawy dzielą koalicję. "Takie szarpanie publiczne nie jest czymś, czego oczekują wyborcy"

Kolejne sprawy dzielą koalicję. "Takie szarpanie publiczne nie jest czymś, czego oczekują wyborcy"

Źródło:
Fakty TVN

Benjamin Netanjahu 24 lipca wygłosi przemówienie przed połączonymi izbami amerykańskiego Kongresu. Nie padną w nim jednak słowa, na które czeka tak wielu jego rodaków. Nie będzie mógł powiedzieć, że porwani przez Hamas zakładnicy zostali uwolnieni. Dramat nie polega nawet na tym, że cierpią w niewoli. Oni umierają. Zginął także Polak Alex Dancyg. Jego 18-letnia wnuczka ma pretensje do izraelskiego rządu. Nie ona jedna.

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Źródło:
Fakty TVN

Ponad 7 tysięcy kierujących po alkoholu - to bilans policyjnych kontroli tylko w lipcu. Kierujących pod wpływem nie odstrasza nawet możliwość konfiskaty samochodu. We wtorek rząd miał zająć się ewentualnymi zmianami w przepisach dotyczących odbierania pojazdów pijanym kierującym, ale dyskusję odroczono co najmniej do końca wakacji. Premier zlecił przygotowanie raportu na temat skutków obowiązujących przepisów.

Plaga pijanych kierowców. Nie odstrasza ich nawet groźba konfiskaty samochodu

Plaga pijanych kierowców. Nie odstrasza ich nawet groźba konfiskaty samochodu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Groźna bakteria New Delhi została wykryta w poznańskim szpitalu. Jej obecność zdiagnozowano u 11 pacjentów. Sanepid i szpital uspokajają - sytuacja jest opanowana, a chorzy są izolowani.

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W Sejmie przepadł pierwszy z projektów aborcyjnych. Ministra do spraw równości Katarzyna Kotula mówiła w "Faktach po Faktach", że trzeba teraz "mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe, a co nie". - Dzisiaj jeszcze sięgnęłam do umowy koalicyjnej, bo tą umową niektórzy politycy wewnątrz koalicji 15 października się zasłaniają, a tam mamy jasno zapisane, że kobiety mają prawo decydować - dodała.

Kotula o projektach aborcyjnych: trzeba mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe

Kotula o projektach aborcyjnych: trzeba mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe

Źródło:
TVN24

- Pan prezydent nie był o tym poinformowany ani nikt z Kancelarii Prezydenta. To są decyzje ambasadora Marka Magierowskiego - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta. Odniósł się w ten sposób do żądania, jakie ambasador w USA postawił w związku z tym, że MSZ wzywa go do kraju.

Sprawa "rekompensaty" Magierowskiego. Mastalerek: prezydent nie był o tym poinformowany

Sprawa "rekompensaty" Magierowskiego. Mastalerek: prezydent nie był o tym poinformowany

Źródło:
TVN24

W piątek w stolicy Francji na Sekwanie odbędzie się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich. Szczegóły uroczystości nie są znane, a organizatorzy utrzymują wszystko w tajemnicy. Także to, jaka artystka wystąpi podczas ceremonii. Pojawiają się jednak spekulacje, że może to być Celine Dion. Kanadyjska piosenkarka o francuskich korzeniach kilka lat temu zniknęła ze sceny ze względów zdrowotnych.

Celine Dion wystąpi na otwarciu igrzysk w Paryżu? Wiele na to wskazuje

Celine Dion wystąpi na otwarciu igrzysk w Paryżu? Wiele na to wskazuje

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niezależnie od tego, jak oceniać dorobek czy kompetencje Kamali Harris, nie da się jej zarzucić podeszłego wieku. Ta linia narracji Trumpa z okresu późnej kampanii Bidena straciła rację bytu. Jest wręcz ryzyko, że teraz to podeszły wiek Trumpa będzie dla niego obciążeniem. Dodatkowo Kamala Harris, która przez większość kariery była prokuratorem, będzie cały czas podbijać wątek problemów prawnych kandydata republikanów.

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS