Marcin Wrona studiował anglistykę na Uniwersytecie Jagielloński. Karierę dziennikarską rozpoczął w 1989 roku w Radiu Kraków. Już rok później uczestniczył w zakładaniu pierwszego radia komercyjnego w Polsce - Radia Małopolska FUN, które szybko przekształciło się w RMF FM. Był tam didżejem, dziennikarzem i reporterem informacyjnym, współtwórcą i prowadzącym audycję "JW23". Był też jednym z prowadzących program "Puls dnia" w TVP1.
W TVN od początku istnienia stacji. Zaczynał w "Faktach", by następnie zostać gospodarzem programu TVN "Pod napięciem". Do "Faktów" wrócił w 2006 roku jako korespondent w Waszyngtonie.
Marcin Wrona relacjonował liczne amerykańskie kampanie prezydenckie. Był w amerykańskiej bazie w Guantanamo na Kubie, pokazywał widzom "Faktów" skutki huraganów, tornad i śnieżyc. Spędził też dwa tygodnie na Haiti zaraz po potężnym trzęsieniu ziemi, które zabiło dziesiątki tysięcy ludzi.
Obecnie razem z Jackiem Stawiskim przygotowują program "Rozmowy na szczycie", który można oglądać w TVN24 GO.
Marcin Wrona jest autorem dwóch książek - "Wrony w Ameryce" oraz - wspólnie z synem Jankiem i córką Mają - "Wroną po Stanach".
W 2009 roku był nominowany do nagrody w kategorii TORpeda w plebiscycie MediaTory. W 2005 roku zajął drugie miejsce w plebiscycie Telekamery "Tele Tygodnia" w kategorii "Publicystyka" za program "Pod napięciem".