Katarzyna Górniak
Reporterka "Faktów" TVN zajmująca się tematyką społeczną i społeczno-polityczną. W zespole od 2015 roku.
Artykuły

Gdy nurogęsi przechodzą przez jezdnię, to do akcji wchodzą strażnicy miejscy, policja i urzędnicy. Zabezpieczają ruch tak, by ptaki bezpiecznie mogły przejść. W tym roku także pomagają mieszkańcy i mieszkanki Warszawy.

Paragony grozy - tak czasem mówią o rachunkach w restauracjach ci, którzy wyjechali teraz na majówkę. Właściciele restauracji mówią o grozie, gdy muszą zapłacić swoje rachunki. Niektórzy z nich w ogóle nie otworzyli lokali, bo - żeby wyjść na swoje - musieliby podnieść ceny o 30 procent, a to dla klientów byłoby już za dużo.

Społeczna zrzutka nie rozwiąże problemu, ale 100 parom da szanse na dziecko, a to wszystko dzięki podręcznikowi do HiT-u. Edukacyjny "przebój" ministra Przemysława Czarnka zmobilizował pana Kamila Mieszczankowskiego do sądowej walki przeciwko stygmatyzacji dzieci z in vitro. Swoją zbiórką uruchomił lawinę wpłat i z nadwyżki pieniędzy powstał pogram "In vitro to HiT". Dziś już wiadomo, kto z niego skorzysta.

W życie weszła kolejna nowelizacja Kodeksu pracy. Przepisy wdrażają dwie unijne dyrektywy: rodzicielską i work life balance. Zakładają między innymi dodatkowe dziewięć tygodni urlopu rodzicielskiego do wykorzystania tylko przez ojców, ale także mają zwiększyć przewidywalność zatrudnienia oraz poprawić warunki pracy.

Rząd wyrzucił do kosza projekt tzw. ustawy lex pilot, przeciwko któremu była branża telewizyjna, właściciele kablówek, operatorzy platform cyfrowych i eksperci. Projekt miał miał między innymi regulować kolejność kanałów telewizyjnych i zasady sprzedaży telewizji. Nie chodziło tylko o pluralizm - przepisy zagrażały małym i średnim przedsiębiorcom, a także przyczyniłyby się do zwiększenia kosztów dostarczania telewizji.

Szerokie uprawnienia śledcze i skrajnie zawężona grupa tych, których weźmie na celownik - w szczycie kampanii i wbrew opiniom prawników ma powstać nowa państwowa komisja. PiS mówi, że do badania rosyjskich wpływów. Opozycja twierdzi, że do eliminacji politycznych rywali. Donald Tusk wzywa na marsz 4 czerwca "za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską".

Będzie dofinansowanie in vitro, a wszystko zaczęło się od podręcznika do HiT-u i fragmentu o hodowanych dzieciach. Pan Kamil uruchomił zbiórkę na pozew przeciwko Przemysławowi Czarnkowi oraz profesorowi Wojciechowi Roszkowskiemu, ale zebrał dużo więcej, niż zakładał. Nadwyżkę postanowił przeznaczyć na dodatkowy cel.

Od 7 kwietnia obowiązują zmiany w Kodeksie pracy, które ułatwiają życie tym, którzy chcą pracować zdalnie. Oprócz pracy zdalnej na stałe lub hybrydowo można też brać takie dni okazjonalnie, na życzenie.

Poszedł do apteki kupić lek, został zatrzymany, przewieziony na komisariat i przesłuchany. Wszystko dlatego, że lek, jaki miał na wrzody otrzymać koń Bazyl, u ludzi ma działanie wczesnoporonne. Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej przekonuje jednak, że farmaceutka, która zawiadomiła policję, zachowała się tak, jak powinna.

W zakładzie karnym w Rzeszowie mężczyzna podejrzany o liczne gwałty zamordował psycholożkę. We wstępnym raporcie, do którego dotarli dziennikarze "Superwizjera" TVN, uznano, że nikt za to nie odpowie i że to był wypadek w miejscu pracy. Ojciec zamordowanej kobiety jest zrozpaczony i nie rozumie, jak można było jej nie chronić.