Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami

Źródło:
Fakty TVN
Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami
Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami
Maciej Mazur/Fakty TVN
Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjamiMaciej Mazur/Fakty TVN

Wpadli do banku w Gdańsku z pistoletem na wodę i zagrozili, że to jest napad. Po chwili jednak dodali, że to żart, ale zrobiło się poważnie, kiedy do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Konsekwencje też będą poważne, bo w grę wchodzi grzywna albo nawet areszt. Jak informują służby, takie "żarty" zdarzają się coraz częściej.

Do banku w centrum Gdańska weszło dwóch mężczyzn. Zaczęli jak zwykli klienci, ale jeden z nich postanowił spłatać figla i wyciągnął plastikowy pistolet na wodę.

- Skierował w stronę jednego z pracowników pistolet-zabawkę, po czym powiedział, że jest to napad. Oczywiście po chwili dodał, że to jest żart, natomiast procedura napadowa została już uruchomiona - informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

ZOBACZ TEŻ: "Żart" nikogo nie rozśmieszył, pasażer z mandatem został na lotnisku

Mężczyźni wyszli z banku, ale daleko nie zaszli, bo po kilku minutach leżeli na chodniku. Zostali skuci i zawiezieni na komisariat, gdzie tłumaczyli się ze swojego "żartu". Konsekwencje mogą być niezbyt śmieszne. W grę wchodzi grzywna albo nawet areszt.

- Takie miejsca jak bank czy lotnisko to nie są miejsca na tego typu żarty - podkreśla Chrzanowski

Lotnisko Chopina w Warszawie będzie rozbudowane. "To nie jest konkurencja dla lotniska w Baranowie"
Lotnisko Chopina w Warszawie będzie rozbudowane. "To nie jest konkurencja dla lotniska w Baranowie"Marzanna Zielińska/Fakty TVN

"Powiedziała, że ma bomby i narkotyki w bagażu"

Podobne wydarzenie miało miejsce na lotnisku w Poznaniu podczas odprawy pasażerów odlatujących do Londynu. - (Mężczyzna - przy. red.) powiedział, że ma w bagażu granaty. Na miejscu natychmiast znaleźli się funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych Straży Granicznej, którzy szczegółowo sprawdzili bagaż mężczyzny - relacjonuje mjr Andrzej Jóźwiak z Komendy Głównej Straży Granicznej.

Niczego podejrzanego w bagażu nie było mężczyzny nie było, ale nie obyło się bez konsekwencji. - 32-latek otrzymał 300-złotowy mandat, a kapitan samolotu zdecydował, że nie wpuści go na pokład - informuje Jóźwiak.

CZYTAJ TAKŻE: Czego nie wolno robić na lotnisku? Ważny jest nie tylko bagaż

Zasadniczo pasażerowie znają "reguły gry", ale takie "żarty" czasami się zdarzają. - 54-letnia mieszkanka Warszawy podczas odprawy powiedziała, że ma bomby i narkotyki w bagażu - informuje Jóźwiak. Kobieta leciała na wakacje do Egiptu. Podróż skończyła się jednak w Warszawie. Pani dostała też 500 złotych mandatu.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Gdańsku

Pozostałe wiadomości

Czy za kampanijne grzechy Zjednoczonej Prawicy rachunek wystawi Państwowa Komisja Wyborcza? Miliony z lasów państwowych, dziesiątki milionów z Funduszu Sprawiedliwości. Pod lupą są wydatki Rządowego Centrum Legislacji. Nad Prawem i Sprawiedliwością zawisło widmo wyjątkowo dotkliwej kary.

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

Źródło:
Fakty TVN

Wśród wielu stereotypów ten jest wyjątkowo groźny. To nieprawda, że prawdziwy mężczyzna nie potrzebuje ani lekarzy, ani badań. Potrzebuje, jak każdy, kto o siebie dba. Dzień Ojca to świetna okazja, by o tym przypomnieć.

Dzień Ojca to dobra okazja, by przypomnieć o regularnym badaniu się

Dzień Ojca to dobra okazja, by przypomnieć o regularnym badaniu się

Źródło:
Fakty TVN

Łazik marsjański Kalman z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej okazał się najlepszy na świecie. Polski zespół zwyciężył w prestiżowych zawodach University Rover Challenge 2024, pokonując aż 102 zespoły z całego świata. Drużyny konkurowały w czterech misjach, w warunkach jak najbardziej zbliżonych do kosmicznych.

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trening crossfit od lat zyskuje na popularności. Ma też swoich miłośników wśród osób z niepełnosprawnościami. Crossfit to, wbrew pozorom, aktywność ponad barierami. To świetna forma rehabilitacji i pracy nad własnymi słabościami. 22 czerwca w Krakowie odbyły się zawody, które łamały wszystkie stereotypy.

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Propozycja Jarosława Kaczyńskiego jest mało przekonująca, mało porywająca - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Anna Materska-Sosnowska, politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego, odnosząc się do planów prezesa PiS dotyczących przeprowadzenia referendum w sprawie wypowiedzenia paktu migracyjnego. - Kaczyński cały czas myśli: "jeszcze więcej tego samego i to pozwoli mi odnieść zwycięstwo". Wątpię w to - ocenił z kolei profesor Andrzej Rychard, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

Źródło:
TVN24

Radosław Sikorski przekazał w "Faktach po Faktach", że nie zostanie w najbliższych tygodniach unijnym komisarzem i pozostanie ministrem spraw zagranicznych. Pytany, czy chciałby kandydować w przyszłych wyborach prezydenckich w Polsce, odpowiedział, że "gdyby Kaczyński znowu kandydował, to chętnie by się z nim zmierzył". W "Faktach po Faktach" mówił także o kwestii ambasadorów i jego kontaktów z prezydentem.

Sikorski pytany, czy widzi się w roli kandydata na prezydenta. Mówi o Kaczyńskim

Sikorski pytany, czy widzi się w roli kandydata na prezydenta. Mówi o Kaczyńskim

Źródło:
TVN24

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie spowodowało, że napływ nielegalnych imigrantów na Wyspy ustał. Partia Konserwatywna wciąż forsuje nieudany plan odsyłania imigrantów do Rwandy, a Partia Pracy, która prowadzi w sondażach, chce przede wszystkim walczyć z przemytnikami ludzi. Nigel Farage, "ojciec chrzestny brexitu", proponuje, żeby przestać uznawać Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Wybory w Wielkiej Brytanii i kryzys migracyjny. Torysi stawiają na Rwandę, laburzyści na nowe dowództwo

Wybory w Wielkiej Brytanii i kryzys migracyjny. Torysi stawiają na Rwandę, laburzyści na nowe dowództwo

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Upały stwarzają w tej chwili śmiertelne zagrożenie na czterech kontynentach. W ostatni dzień wiosny były miejsca, gdzie było goręcej niż w połowie lata. To niepokojący prognostyk, szczególnie po tym, jak ubiegłe lato zostało okrzyknięte najgorętszym w historii pomiarów. W Arabii Saudyjskiej temperatury przekroczyły w tym tygodniu 51 stopni Celsjusza w cieniu. Zmarło kilkuset pielgrzymów. W Indiach monsun, który powinien nieść wytchnienie od miesiąca, wciąż nie nadchodzi, a w Stanach Zjednoczonych ostrzeżenia o upale dostają nawet mieszkańcy regionów, gdzie temperatury zazwyczaj są umiarkowane.

Ekstremalne upały na czterech kontynentach. "To zdecydowanie nie jest normalne"

Ekstremalne upały na czterech kontynentach. "To zdecydowanie nie jest normalne"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS