Rosjanie ostrzelali Konstantynówkę. Zginęły trzy osoby, w tym dziecko. W miejscowości nie ma celów wojskowych

Źródło:
Fakty TVN
Rosjanie ostrzeliwali Konstantynówkę. Relacja reportera "Faktów" TVN
Rosjanie ostrzeliwali Konstantynówkę. Relacja reportera "Faktów" TVN
Paweł Szot/Fakty TVN
Rosjanie ostrzeliwali Konstantynówkę. Relacja reportera "Faktów" TVNPaweł Szot/Fakty TVN

Rosyjskie rakiety zniszczyły stację benzynową i budynek mieszkalny w miejscowości Konstantynówka, kilkanaście kilometrów od frontu i niedaleko Bachmutu. Zginęły trzy osoby, w tym dziecko. Na miejscu był reporter "Faktów" TVN Paweł Szot. 

W niedzielę na ulicy w centrum Konstantynówki było jeszcze widać ślady po rosyjskiej rakiecie Smiercz. Rakieta uderzyła w budynek mieszkalny. Zginęły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych, wśród ofiar śmiertelnych jest małe dziecko.

- Ktoś krzyczał, że dziewczynka jest martwa. Mnie przygniotły drzwi, ale wszystko słyszałam. Dosłownie pękało mi serce. Wszystko zostało zniszczone, wokół pełno kurzu - mówi Walerina, mieszkanka Konstantynówki. 

W okolicy nie widać ukraińskich żołnierzy. Jak mówią mieszkańcy, nie ma u nich żadnych obiektów wykorzystywanych przez wojsko. Oprócz domów mieszkalnych w Konstantynówce jest jeszcze fabryka i muzeum etnograficzne, wykorzystywane w tej chwili jako punkt rozdzielania pomocy humanitarnej.

Ukraińska ofensywa

To nie był jedyny atak na Konstantynówkę w ostatnich dniach. Rosyjska rakieta trafiła także w stację benzynową. - Nic nie było słychać i nagle wybuchy. Wszystko zaczęło się trząść. Podniosło się tyle pyłu, że nie wiadomo było, gdzie uciekać - opowiada mieszkaniec Konstantynówki.

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Wielu mieszkańców Konstantynówki przywykło do wojny, która toczy się już od kilkunastu miesięcy, ale nawet oni twierdzą, że ostatnie dni są w miejscowości wyjątkowo gorące. Wszyscy w Ukrainie mówią o przygotowywanej ukraińskiej ofensywie wojskowej. Niektórzy analitycy twierdzą, że ofensywa tak naprawdę już trwa i zaczęła się kilka dni temu. 

Wszystko, co dzieje się w Donbasie, jest objęte tajemnicą. Ukraińska armia robi wszystko, by Rosjanie nie zorientowali się o jej zamiarach.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Jednym z powodów, dla których koalicja 15 października w ogóle powstała i ma większość w Sejmie, były głosy kobiet. Jednym z powodów, dla którego głosowały, była walka o prawo do aborcji. Sejm może przyjąć jedną z gotowych już ustaw albo zdecydować o referendum. Amnesty International przedstawiło 75 powodów przeciwko referendum.

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy robić referendum ws. aborcji

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy robić referendum ws. aborcji

Źródło:
Fakty TVN

Pałac Saski będzie odbudowany i to szybko - tak mówi minister kultury. Kiedyś to był jeden z najpiękniejszych pałaców Warszawy i od niemal dokładnie 100 lat jego częścią jest Grób Nieznanego Żołnierza. O jego powojennej odbudowie mówiono już dawno, ale realne staje się to dopiero teraz.

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Źródło:
Fakty TVN

Na antenie TVN24 opowiadaliśmy historię bezdomnego pana Jarosława. Mężczyzna próbował zmienić swoje życie. Po emisji materiału telefon Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozdzwonił się z propozycjami pomocy i pracy. Pan Jarosław nie chciał wyjeżdżać z Poraja. Co zatem u niego słychać?

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dyktator Alaksandr Łukaszenka zakomunikował, że chce pozostać u władzy. Na Białorusi właśnie się zakończyły pseudowybory do parlamentu i lokalnych władz. Reżim, oczywiście, zatriumfował. Nie było ani kandydatów opozycyjnych, ani niezależnych obserwatorów.

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rozumiem, że pan Edgar chce się teraz wybielić. Dobrze, niech mówi. (...) Kodeks postępowania karnego przewiduje w takich sytuacjach złagodzenie kary - mówił w "Faktach po Faktach" Adam Szłapka, minister do spraw Unii Europejskiej, o zeznaniach Edgara Kobosa przed komisją śledczą do spraw afery wizowej.

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Źródło:
TVN24

Wszelkie podejrzenia i zarzuty w sprawie afery wizowej dotyczą kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - mówił w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna. Były wiceszef MSZ w rządzie PiS Arkadiusz Mularczyk wyraził przekonanie, że całe ówczesne kierownictwo resortu z chwilą podjęcia informacji, że są jakieś nieprawidłowości, zawiadomiło właściwe organy ścigania.

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Źródło:
TVN24

W kilku amerykańskich stanach sędziowie nie mogą ogłosić rozwodu, jeśli kobieta jest w ciąży. Rozwód w tej sytuacji jest po prostu niemożliwy. Nawet, jeśli w danym małżeństwie dochodzi do przemocy domowej. Tak jest między innymi w Missouri. Teraz pewna polityk chce to zmienić.

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Prezydent Zełenski udał się z wizytą do Arabii Saudyjskiej. Cel rozmów to między innymi kolejne pośrednictwo Saudów w wymianie jeńców i osób deportowanych. Kilka takich wymian udało się wcześniej. Na powrót swoich bliskich czekają wciąż między innymi rodziny obrońców Azowstalu. Żony żołnierzy systematycznie zbierają się w centrum Kijowa i apelują do władz o starania w celu sprowadzenia ich mężów do domów.

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niewykluczone, że o wyniku listopadowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zdecydują kobiety. Sąd Najwyższy stanu Alabama zdecydował, że zamrożone zarodki, wykorzystywane do zapłodnienia in vitro, są w świetle prawa dziećmi. Tamtejsze przychodnie natychmiast wstrzymały możliwość korzystania z tej procedury. Pacjenci przenoszą się do stanów, w których rządzą demokraci, licząc, że tam dotychczasowe prawo zostanie utrzymane. Republikanie w swoich stanach zmieniają prawo po decyzji Sądu Najwyższego, który dwa lata temu orzekł, że aborcja nie jest jednak konstytucyjnym prawem Amerykanek.

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS