Robert Bąkiewicz wystartuje z list PiS-u. "To, w jaką stronę skręcił Jarosław Kaczyński, jest porażające"

Źródło:
Fakty TVN
Robert Bąkiewicz wystartuje z list PiS-u. "To, w jaką stronę skręcił Jarosław Kaczyński, jest porażające"
Robert Bąkiewicz wystartuje z list PiS-u. "To, w jaką stronę skręcił Jarosław Kaczyński, jest porażające"
Arleta Zalewska/Fakty TVN
Robert Bąkiewicz wystartuje z list PiS-u. "To, w jaką stronę skręcił Jarosław Kaczyński, jest porażające"Arleta Zalewska/Fakty TVN

Wśród bohaterów list wyborczych PiS-u są Łukasz Mejza i Robert Bąkiewicz. Ten sam Bąkiewicz, który Unię Europejską porównuje do totalitarnej Rosji, który siłą rozprawia się ze strajkiem kobiet. Ten sam, który ludzi LGBT też nazywa totalitaryzmem i chce zwalczać ten totalitaryzm żywym ogniem.

Robert Bąkiewicz to nowy kandydat PiS-u w wyborach parlamentarnych. Bąkiewicz znany jest jako lider skrajnej prawicy, głoszący nacjonalistyczne, homofobiczne, antysemickie i antydemokratyczne poglądy. - Berlin, Unia Europejska, to dzisiaj zagrożenie nie mniejsze niż Rosja imperialna, która atakuje dzisiaj Ukrainę - mówił na jednym z wieców Bąkiewicz.

W swoich wystąpieniach regularnie uderzał też w grupy LGBTQ+ czy lewicę. To właśnie ten człowiek dla partii władzy to dziś odpowiedni kandydat w wyborach do Sejmu. Bąkiewicz wystartuje z ostatniego miejsca w Radomiu, gdzie liderem jest Marek Suski, który nie ma problemu z tym, że tak skrajna postać będzie znajdowała się na tej samej liście co on. - Kulturalny, młody człowiek - mówi o Bąkiewiczu Suski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Robert Bąkiewicz na liście PiS. Co warto wiedzieć o byłym prezesie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym zaostrzenia prawa aborcyjnego i w kontrze do strajków kobiet Bąkiewicz powołał Straż Narodową, która miała bronić wejść do kościołów. - Dzisiaj na ulicach polskich miast manifestują lewacy. Pierwsza krew już się polała. Być może ta krew poleje się dalej. Kobiety niech się modlą, niech nam pomagają, niech zapewniają prowiant - mówił Bąkiewicz. - Jeśli będzie trzeba, zgnieciemy ich w proch i zniszczymy tę rewolucję - zapowiadał.

Za użycie siły i naruszenie nietykalności cielesnej wobec aktywistek Strajku Kobiet obecny kandydat PiS-u został skazany na karę grzywny i prace społeczne. To Suwerenna Polska Zbigniewa Ziobry zgłosiła go na listy. - My bierzemy odpowiedzialność za pana Bąkiewicza - zapowiada Zbigniew Ziobro.

Wiceminister Romanowski pytany o Bąkiewicza: to nie moje środowisko, nie chcę komentować w ogóle
Wiceminister Romanowski pytany o Bąkiewicza: to nie moje środowisko, nie chcę komentować w ogóle TVN24

Niebezpieczny kierunek

Politycy Suwerennej Polski nazywają Bąkiewicza "wielkim polskim patriotą", choć ten sam Bąkiewicz wielokrotnie krytykowany był przez powstańców warszawskich za to, że podczas demonstracji opozycji próbował zagłuszyć przemówienie bohaterek powstania.

Związki Bąkiewicza z PiS-em od lat opierają się na pieniądzach. To jego organizacje otrzymywały dotacje i wsparcie finansowe przede wszystkim z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - To, w jaką stronę skręcił Jarosław Kaczyński, jest porażające. Naprawdę. W stosunku do Solidarności. Partii wolnościowej, partii w sensie ludzi, bo byliśmy związkiem zawodowym, myśmy chcieli wolności i różnorodności i szacunku dla innych - tłumaczy Barbara Labuda, działaczka opozycji w PRL.

ZOBACZ REPORTAŻ "BĄKIEWICZ KOŁO FORTUNY"

Z lubuskiej listy PiS wystartuje Łukasz Mejza, były wiceminister sportu, zdymisjonowany po tym, jak wyszło na jaw, że jego fundacja miała oferować drogie terapie na nieuleczalne choroby.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

We wrześniu ma ruszyć program budowy tanich mieszkań na wynajem. Mają się tym zająć samorządy. Finansowo pomogą rząd i Bank Gospodarstwa Krajowego. Kto na tym będzie mógł skorzystać?

Niebawem rusza program budowy tanich mieszkań na wynajem. Kto skorzysta?

Niebawem rusza program budowy tanich mieszkań na wynajem. Kto skorzysta?

Źródło:
Fakty TVN

Będzie dokładne sprawdzenie i powrót do śledztw umorzonych przez poprzednią władzę - związanych z aferami finansowymi, podkomisją Macierewicza czy lekceważonych doniesień Najwyższej Izby Kontroli do prokuratury. Lista spraw jest długa - pokazał ją minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar.

Adam Bodnar przedstawił listę grzechów PiS. "Niech nikt nie liczy na jakąś grubą kreskę"

Adam Bodnar przedstawił listę grzechów PiS. "Niech nikt nie liczy na jakąś grubą kreskę"

Źródło:
Fakty TVN

Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Łodzi podejrzewają, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nakłaniali agentów służby do przestępstwa "poświadczenia nieprawdy" w wielu sprawach - w tym tej prowadzonej wobec Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. 

Prokuratura wraca do największych afer CBA z czasów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika

Prokuratura wraca do największych afer CBA z czasów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- W sprawie Marcina Romanowskiego prokuratura poczeka na uzasadnienie sądu o odmowie tymczasowego aresztowania - zapowiedział Prokurator Krajowy. Dariusz Korneluk poinformował też, że zwróci się do przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy z wyjaśnieniem dotyczącym zarzutów, jakie prokuratura chce przedstawić Marcinowi Romanowskiemu. To właśnie immunitet członka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy miał być głównym argumentem przeciwko tymczasowemu aresztowaniu.

Marcin Romanowski nie został aresztowany, ale prokuratura nie chce się poddać. Będą kolejne kroki

Marcin Romanowski nie został aresztowany, ale prokuratura nie chce się poddać. Będą kolejne kroki

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Myślę, że ta sprawa nie jest jeszcze dokończona - powiedział w "Faktach po Faktach" dyplomata Ryszard Schnepf, odnosząc się do kampanii przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie przyznał, że bardzo go niepokoi ogłoszenie tego, iż Joe Biden jest zakażony koronawirusem. Gość TVN24 komentował też konflikt na linii MSZ - prezydent w sprawie wymiany ambasadorów.

"Sprawa nie jest jeszcze dokończona", choć jest kwestia, która "bardzo" niepokoi

"Sprawa nie jest jeszcze dokończona", choć jest kwestia, która "bardzo" niepokoi

Źródło:
TVN24

- Osobiście zapewne bym podjął taką samą decyzję, bo zasada prawa karnego procesowego jest taka, że immunitetów nie możemy interpretować rozszerzająco - tak o działaniach podjętych przez prokuraturę w sprawie byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Robert Kmieciak, prezes Stowarzyszenia Lex Super Omnia. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, mówiła, że "sprawa ma charakter zupełnie nietypowy".

"Zupełnie nietypowy" charakter sprawy, decyzja prokuratora "zasadna"

"Zupełnie nietypowy" charakter sprawy, decyzja prokuratora "zasadna"

Źródło:
TVN24

Odkąd konsorcja i fundusze wykupują całe osiedla, by przekształcić je w apartamenty na wynajem krótkotrwały, rdzennym Hiszpanom grożą eksmisje i bezdomność. Żeby ktoś mógł spędzić w ich mieście wakacje, oni lądują na ulicy.

Hiszpanie mają dość turystów. W tle narastający kryzys bezdomności

Hiszpanie mają dość turystów. W tle narastający kryzys bezdomności

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Mer Paryża Anne Hidalgo wykąpała się w Sekwanie. Symboliczny akt miał pokazać, że rzeka jest w odpowiednim stanie przed igrzyskami. Francja wydała prawie 1,5 miliarda euro, by ograniczyć przedostawanie się do rzeki ścieków. 

Mer Paryża spełniła obietnicę. Wykąpała się w Sekwanie na kilka dni przed igrzyskami

Mer Paryża spełniła obietnicę. Wykąpała się w Sekwanie na kilka dni przed igrzyskami

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Choć ta kampania prezydencka jest pod wieloma względami niezwykła - fatalny występ Joe Bidena w debacie, próba zabójstwa Donalda Trumpa - to jeden temat powraca jak bumerang. To kwestia dostępu do broni - również na kanwie zamachu na kandydata republikanów. Prezydent Joe Biden kolejny już raz apeluje o zmianę prawa - o zakazanie dostępu do broni takiej jak AR-15.

Temat, który dzieli Amerykanów. Joe Biden apeluje o ograniczenie dostępu do broni

Temat, który dzieli Amerykanów. Joe Biden apeluje o ograniczenie dostępu do broni

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS