Problemy na stacjach Orlenu, frustracja wśród kierowców. "Wszystkie dystrybutory się raptem zepsuły?"

Źródło:
Fakty TVN
Problemy na stacjach Orlenu, frustracja wśród kierowców. "Wszystkie dystrybutory się raptem zepsuły?"
Problemy na stacjach Orlenu, frustracja wśród kierowców. "Wszystkie dystrybutory się raptem zepsuły?"
Paweł Płuska/Fakty TVN
Problemy na stacjach Orlenu, frustracja wśród kierowców. "Wszystkie dystrybutory się raptem zepsuły?"Paweł Płuska/Fakty TVN

To jest pytanie do dwóch prezesów - Daniela Obajtka i Jarosława Kaczyńskiego: dlaczego na stacjach Orlenu nie można zatankować paliwa? Na niektórych stacjach dystrybutory są nieczynne. Wszystkie dystrybutory się raptem zepsuły? - pytają sfrustrowani kierowcy.

Mimo zapewnień polityków PiS, że w Polsce nie ma kryzysu paliwowego, coraz częściej na stacjach Orlenu można kupić kawę, hot doga, ale nie paliwo. I to nie wygląda na chwilowe trudności. Na wielu stacjach kierowcy nie mogą zatankować swoich samochodów z powodu "awarii". - To jest zakłamanie, oszustwo. Propaganda, nic więcej. Wszystkie dystrybutory się raptem zepsuły? - pyta jeden z kierowców.

- Trudno nie zacząć tego spotkania w Płocku od tego najprostszego pytania: słuchajcie, gdzie ja mogę diesla zatankować? - mówił podczas spotkania wyborczego w Płocku Donald Tusk. Z trasy tuskobusa Donald Tusk wrzucił zdjęcie ze stacji Orlenu gdzieś pod Płockiem, gdzie również pojawiła się informacja o awarii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skąd się biorą "awarie" na stacjach Orlen? Szef PFR odpowiada

Paliwa brakuje, bo w detalu na stacjach Orlenu jest tańsze niż w hurcie. Do warszawskiej stacji zakładów autobusowych też paliwo dostarcza Orlen, ale MZA sprzedaje je w cenie 6,80 zł za litr. Dlatego tam paliwo jest, ale klientów nie ma, a na Orlenie paliwa nie ma, a są sfrustrowani klienci. - Taką sobie reklamę zrobili, że musimy tankować po konkurencyjnych firmach - komentuje jeden z kierowców, który nie mógł zatankować auta.

Kampanijna gra?

Orlen robił wszystko, by przed wyborami było tanio - to nie tylko zarzut opozycji. W ostatnim sondażu aż 65 procent badanych uznało, że spadek cen paliw na Orlenie to skutek decyzji politycznych, a Orlen manipuluje cenami paliw, by pomóc PiS wygrać wybory.

Na dodatek - jak słyszymy - oprócz tego, że brakuje paliw na stacjach, brakuje też oleju opałowego. - W czterech naftobazach - Emilianów, Koluszki, Lublin i terminal Płock - w tych można powiedzieć największych w tej części Polski, brakuje oleju opałowego - podkreśla Dariusz Joński z Inicjatywy Polska, Koalicji Obywatelskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Awarie" przy dystrybutorach. Oto co kazał stacjom pisać Orlen

Szpitale, przedszkola, szkoły i odbiorcy indywidualni zastanawiają się, gdzie kupią olej opałowy do pieców. Na pytania zarówno o braki na stacjach jak i oleju opałowego, Orlen odpowiedział "Faktom" TVN, że "wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań kontraktowych i na bieżąco zaspokaja zapotrzebowanie swoich odbiorców".

W dostawach zapewnień, że jest dobrze - Orlen nie ma nawet przejściowych trudności.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Moda na hałas może nie jest powszechna, bo tylko w pewnych kręgach automaniaków, którzy lubują się w tak zwanych sportowych wydechach. Za to trudno jej nie zauważyć. Jeszcze trudniej z nią wytrzymać. I nie chodzi tylko o komfort.

Groźna moda wśród niektórych kierowców. "To jest koszmar"

Groźna moda wśród niektórych kierowców. "To jest koszmar"

Źródło:
Fakty TVN

Viktor Orban kampanię przed eurowyborami promuje hasłem: żadnej migracji, żadnego gender, żadnej wojny. Jednocześnie zapowiada walkę z brukselskimi biurokratami. Jego głównym rywalem jest Peter Magyar, który jeszcze kilka miesięcy temu był mało znany.

Na Węgrzech rozpoczęła się kampania wyborcza. Viktor Orban musi się zmierzyć ze swoim rywalem

Na Węgrzech rozpoczęła się kampania wyborcza. Viktor Orban musi się zmierzyć ze swoim rywalem

Źródło:
Fakty TVN

Jedna szansa na życie ma konkretną cenę - to cztery miliony złotych. Na dodatek to oferta krótkoterminowa, bo na zebranie takiej sumy bliscy Kornela dostali zaledwie kilka dni. Nastolatek, który walczy z nowotworem, musi podjąć leczenie w Stanach Zjednoczonych właściwie od zaraz.

Kornel walczy o życie. Szansą dla niego jest kosztowna terapia w USA. "Ten kosztorys zwalił nas z nóg"

Kornel walczy o życie. Szansą dla niego jest kosztowna terapia w USA. "Ten kosztorys zwalił nas z nóg"

Źródło:
Fakty TVN

Profesor krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej stworzył aplikację, która ma monitorować bezpieczeństwo turystów w górach i w razie zagrożenia alarmować ratowników. Pozwoli to szybciej wysłać wsparcie i zapobiec potencjalnemu wypadkowi. To pierwsza tego typu aplikacja na świecie.

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Powstał pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. To "Podróże z Albertem", które pozwalają maluchom przenieść się do świata rozszerzonej rzeczywistości. Podczas seansu młodzi widzowie mogą poczuć na sobie wzrok tygrysa albo podziwiać latające wokół nich cyfrowe motyle. Co najważniejsze, to dzieci decydują, jak potoczą się losy filmowych bohaterów.

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

"Showmen" to tytuł biografii Wołodymyra Zełenskiego, która była pisana w ciągu pierwszego roku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej autorem jest Simon Shuster - dziennikarz "Time" o ukraińskich i rosyjskich korzeniach, który dorastał jednak w Stanach Zjednoczonych. Shuster postacią Zełenskiego zainteresował się jeszcze zanim ten rozpoczął karierę polityczną. Gdy został prezydentem i zaczęła się inwazja, towarzyszył Zełenskiemu i w schronie w Kijowie i w czasie wyjazdów na front. Shuster przeprowadził też rozmowy z osobami z najbliższego kręgu Zełenskiego. O tym, jak Zełenski z celebryty i komika stał się mężem stanu opowiedział "Faktom o Świecie" TVN24 BiS.

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24

30 lat temu powstała najbardziej popularna choreografia twista w historii światowego kina. Chodzi o taniec Umy Turman z Johnem Travoltą i kultową scenę z filmu "Pulp Fiction". Jedną z wielu kultowych. Bo film Quentina Tarantino stał się hitem nie tylko na miarę Hollywood i statuetki Oscara. Zaburzona chronologia fabuły, charakterystyczne dla Tarantino przeplatanie humoru i grozy, uwiodły publiczność na całym świecie. Ten film zmienił kino i zmienił życie aktorów, odtwórców głównych ról, którzy po trzech dekadach od premiery spotkali się, by powspominać dawne czasy na planie.

30 lat od premiery "Pulp Fiction". "To film ponadczasowy. Klasyk"

30 lat od premiery "Pulp Fiction". "To film ponadczasowy. Klasyk"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS