Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"

Źródło:
Fakty TVN
Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"
Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"
Arleta Zalewska/Fakty TVN
Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"Arleta Zalewska/Fakty TVN

Trzecia Droga albo trzecia kadencja PiS-u - to wyborcze hasło, które po wyborach też brzmi wyraźnie. Czujemy gigantyczne zobowiązanie wobec ludzi, którzy na nas zagłosowali po to, by nie rządził Jarosław Kaczyński - podkreślają kandydaci z list Trzeciej Drogi i zapewniają, że żadne słowa polityków PiS tego nie zmienią.

Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnia, że nikt z PiS-u nie kontaktował się z nim w sprawie potencjalnej koalicji PiS-PSL. Zarówno on, jak i inni przedstawiciele ludowców odrzucają wariant, w którym to PSL pomógłby zbudować PiS-owi sejmową większość. - Osiem lat szkalowania PSL-u, opluwania, niszczenia. Mówienie do końca, że "Trzecia Droga to trzecia noga" i nie przekroczy progu wyborczego. To dzisiaj skutkuje tym, że naprawdę nie ma z kim rozmawiać i o czym - podkreśla Stefan Krajewski z PSL.

To, jak o ludowcach wypowiadali się przedstawiciele PiS-u przed i po wyborach, pokazuje prawdziwe intencje i hipokryzję partii władzy. Minister Czarnek w kontekście rządów PO-PSL mówił o "linii hańby". Tak było przed wyborami. Jednak po 15 października Przemysław Czarnek radykalnie zmienił stanowisko. - Gdyby nigdy nie powstało Prawo i Sprawiedliwość i gdybym nie był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, pewnie bym rozważał funkcjonowanie w ramach takiej, jak Polskie Stronnictwo Ludowe, partii chłopskiej, ludowej, konserwatywnej, chrześcijańskiej, bo taka ona jest - mówił.

Obraduje Naczelny Komitet Wykonawczy PSLTVN24

"Żenujące umizgi"

- Prawo i Sprawiedliwość już powinno zaprzestać tych żenujących umizgów, bo wygląda to naprawdę bardzo słabo ani nie buduje powagi we własnym elektoracie, a tylko i wyłącznie naraża na śmieszność - twierdzi Miłosz Motyka, PSL.

Jarosław Kaczyński dobrze wie, że od początku swoich rządów plan na PSL miał jeden - całkowita marginalizacja ludowców na wsi i w Sejmie. To PSL jako jedyne ugrupowanie nie dostało fotela wicemarszałka Sejmu w 2015 roku, gdy PiS przejęło władzę. To tylko symbol, ale jak mówią działacze PSL-u - takich działań wobec ich ludzi w terenie przez te osiem lat było tysiące.

CZYTAJ WIĘCEJ: Konsultacje z partiami po wyborach. Andrzej Duda: Będę miał listę pytań. Padnie to sakramentalne

Niezależnie od tego, jak bardzo politycy PiS-u będą teraz próbowali budować wrażenie, że wśród ludowców są działacze, z którymi prowadzone są rozmowy o przyszłym rządzie, to fakty są takie, że wyborcy głosowali na Trzecią Drogę nie po to, by rządziła z PiS-em, ale by PiS od władzy odsunąć. - Będziemy pilnować interesów tych wyborców - zapewnia Michał Kamiński z Trzeciej Drogi. Dodaje, że mówienie o tym, że ludowcy mogliby się złamać i nie zagłosować za rozliczeniem PiS jest nieprawdziwe, bo "czujemy gigantyczne zobowiązanie wobec ludzi, którzy na nas zagłosowali po to, by nie rządził Jarosław Kaczyński".

PiS bez Trzeciej Drogi nie ma żadnych szans na większość w Sejmie.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Dla rodziców wcześniaków pięć miesięcy urlopu macierzyńskiego to dramatycznie mało. Na szczęście, ma się to zmienić. Rząd planuje mechanizm "tydzień za tydzień" - tydzień wydłużonej hospitalizacji, tydzień wydłużonego urlopu macierzyńskiego, aż do 8 tygodni ekstra.

Otrzymają "tydzień za tydzień". "Tym rodzicom należy oddać stracony czas"

Otrzymają "tydzień za tydzień". "Tym rodzicom należy oddać stracony czas"

Źródło:
Fakty TVN

Karim Khan, główny prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, wydał wnioski o aresztowanie trzech przywódców Hamasu, a także premiera i ministra obrony Izraela. Benjamin Netanjahu stwierdził, że to "jak moralne zrównanie po atakach z 11 września prezydenta Busha i Osamy bin Ladena". Wnioski może odrzucić lub zaakceptować Izba Przygotowawcza Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Premier Izraela i przywódca Hamasu mogą usłyszeć zarzuty. "To jak zrównanie prezydenta Busha i Osamy bin Ladena"

Premier Izraela i przywódca Hamasu mogą usłyszeć zarzuty. "To jak zrównanie prezydenta Busha i Osamy bin Ladena"

Źródło:
Fakty TVN

- Projekt żelaznej kopuły nad Europą nie powinien wywoływać sprzeciwu u nikogo, kto myśli o naszym bezpieczeństwie - przekonuje premier Donald Tusk. Mariusz Błaszczak, były minister obrony, twierdzi, że to jest tylko niemiecki projekt biznesowy. Tak samo wcześniej mówił prezydent Andrzej Duda, ale już przestał to powtarzać. Donald Tusk przekonuje, że europejska tarcza nie polega na zastępowaniu istniejących już programów budowy obrony powietrznej w Polsce, którymi są Wisła, Narew i Pilica.

Donald Tusk: europejska tarcza obrony powietrznej ma wyeliminować niemądrą konkurencję

Donald Tusk: europejska tarcza obrony powietrznej ma wyeliminować niemądrą konkurencję

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

14-letni Bartek Wasilewski z Płocka jest zwycięzcą 15. edycji programu TVN "Mam Talent!" Do programu zgłosił się tajemnicy przed mamą. - Synuś, ja nigdzie nie jadę, co ty narobiłeś, tam są dzieci z talentami, ty jesteś zwykłym chłopcem, który śpiewa sobie w pokoju - powiedziała Bartkowi, jak się dowiedziała. 14-latek wygrał 300 tysięcy złotych i nie tylko ma dalsze plany na karierę muzyczną, ale także zamierza zabrać mamę na wakacje.

14-latek swoim rapem wygrał "Mam Talent!" Jego mama była na początku przerażona. "Synuś, co ty narobiłeś?"

14-latek swoim rapem wygrał "Mam Talent!" Jego mama była na początku przerażona. "Synuś, co ty narobiłeś?"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Każde działanie, które będzie zwiększało nasze bezpieczeństwo, jest dzisiaj na wagę złota - ocenił w "Faktach po Faktach" poseł Trzeciej Drogi Krzysztof Hetman, mówiąc o powołaniu komisji do spraw badania wpływów rosyjskich i białoruskich w Polsce. Poseł KO Marcin Bosacki powiedział, że komisja powinna się zająć "otoczeniem pana Macierewicza i jego działaniami".

Krzysztof Hetman: bezpieczeństwo to wiedza, kto w naszym kraju może być piątą kolumną

Krzysztof Hetman: bezpieczeństwo to wiedza, kto w naszym kraju może być piątą kolumną

Źródło:
TVN24

- Rzeczą najważniejszą jest pełne odzyskanie kontroli nad tym, co się dzieje na terytorium państwa polskiego - powiedział w "Faktach po Faktach" premier Donald Tusk, pytany o informacje na temat sabotaży i prowokacji na terenie Polski. Poinformował, że mamy "aresztowanych dziewięciu podejrzanych z postawionymi zarzutami, którzy zaangażowali się bezpośrednio na zlecenie rosyjskich służb w akty sabotażu w Polsce". W kontekście badania rosyjskich wpływów wymienił nazwisko byłego szefa MON. - Pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza - powiedział.  

Tusk: pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza

Tusk: pętla informacji, jakie gromadzimy, zaciska się wokół Antoniego Macierewicza

Źródło:
TVN24

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych na całym świecie pozostało raptem kilkanaście kolonii. Jedną z nich jest położona na Pacyfiku Nowa Kaledonia, kontrolowana przez Francję. Od kilku dni na archipelagu trwają gwałtowne zamieszki. Rdzenna ludność domaga się niepodległości. Sytuacja stała się tak poważna, że na miejsce wybiera się prezydent Emmanuel Macron. Francja oskarża Azerbejdżan o podsycanie antyfrancuskich nastrojów - to nie pomyłka, tak, chodzi o kraj na Kaukazie.

Nowa Kaledonia buntuje się przeciwko Francji. Paryż oskarża Azerbejdżan o podsycanie zamieszek

Nowa Kaledonia buntuje się przeciwko Francji. Paryż oskarża Azerbejdżan o podsycanie zamieszek

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Iran rozpoczął uroczystości pogrzebowe po tragicznej śmierci prezydenta Ebrahima Raisiego i szefa irańskiej dyplomacji. Duchowy przywódca Iranu Ali Chamenei ogłosił pięciodniową żałobę, ale nie wszyscy Irańczycy uznają, że mają do tego powód. Ci, którzy mogą mówić o tym otwarcie, bo wyjechali z kraju, nazywają zmarłego prezydenta "Rzeźnikiem z Teheranu". Jedni przypominają o jego zbrodniach w latach 80., inni o krwawym tłumieniu protestów po morderstwie Mahsy Amini.

Dla wielu chwila ogłoszenia śmierci prezydenta Iranu to był powód do radości. Kim był "Rzeźnik z Teheranu"?

Dla wielu chwila ogłoszenia śmierci prezydenta Iranu to był powód do radości. Kim był "Rzeźnik z Teheranu"?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Gdy PKP Cargo wchodziło na giełdę, akcje spółki kosztowały 70 złotych. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił wtedy, że to mało. Po ośmiu latach rządów PiS akcje są po 14 złotych. PKP Cargo straciło niemal połowę rynku, a pieniędzy nie ma nawet na wypłaty dla załogi.

PKP Cargo S.A. "blisko upadłości". "Jest gorzej, niż myślałem"

PKP Cargo S.A. "blisko upadłości". "Jest gorzej, niż myślałem"

Źródło:
Fakty TVN