Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"

Źródło:
Fakty TVN
Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"
Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"
Arleta Zalewska/Fakty TVN
Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"Arleta Zalewska/Fakty TVN

Trzecia Droga albo trzecia kadencja PiS-u - to wyborcze hasło, które po wyborach też brzmi wyraźnie. Czujemy gigantyczne zobowiązanie wobec ludzi, którzy na nas zagłosowali po to, by nie rządził Jarosław Kaczyński - podkreślają kandydaci z list Trzeciej Drogi i zapewniają, że żadne słowa polityków PiS tego nie zmienią.

Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnia, że nikt z PiS-u nie kontaktował się z nim w sprawie potencjalnej koalicji PiS-PSL. Zarówno on, jak i inni przedstawiciele ludowców odrzucają wariant, w którym to PSL pomógłby zbudować PiS-owi sejmową większość. - Osiem lat szkalowania PSL-u, opluwania, niszczenia. Mówienie do końca, że "Trzecia Droga to trzecia noga" i nie przekroczy progu wyborczego. To dzisiaj skutkuje tym, że naprawdę nie ma z kim rozmawiać i o czym - podkreśla Stefan Krajewski z PSL.

To, jak o ludowcach wypowiadali się przedstawiciele PiS-u przed i po wyborach, pokazuje prawdziwe intencje i hipokryzję partii władzy. Minister Czarnek w kontekście rządów PO-PSL mówił o "linii hańby". Tak było przed wyborami. Jednak po 15 października Przemysław Czarnek radykalnie zmienił stanowisko. - Gdyby nigdy nie powstało Prawo i Sprawiedliwość i gdybym nie był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, pewnie bym rozważał funkcjonowanie w ramach takiej, jak Polskie Stronnictwo Ludowe, partii chłopskiej, ludowej, konserwatywnej, chrześcijańskiej, bo taka ona jest - mówił.

Obraduje Naczelny Komitet Wykonawczy PSLTVN24

"Żenujące umizgi"

- Prawo i Sprawiedliwość już powinno zaprzestać tych żenujących umizgów, bo wygląda to naprawdę bardzo słabo ani nie buduje powagi we własnym elektoracie, a tylko i wyłącznie naraża na śmieszność - twierdzi Miłosz Motyka, PSL.

Jarosław Kaczyński dobrze wie, że od początku swoich rządów plan na PSL miał jeden - całkowita marginalizacja ludowców na wsi i w Sejmie. To PSL jako jedyne ugrupowanie nie dostało fotela wicemarszałka Sejmu w 2015 roku, gdy PiS przejęło władzę. To tylko symbol, ale jak mówią działacze PSL-u - takich działań wobec ich ludzi w terenie przez te osiem lat było tysiące.

CZYTAJ WIĘCEJ: Konsultacje z partiami po wyborach. Andrzej Duda: Będę miał listę pytań. Padnie to sakramentalne

Niezależnie od tego, jak bardzo politycy PiS-u będą teraz próbowali budować wrażenie, że wśród ludowców są działacze, z którymi prowadzone są rozmowy o przyszłym rządzie, to fakty są takie, że wyborcy głosowali na Trzecią Drogę nie po to, by rządziła z PiS-em, ale by PiS od władzy odsunąć. - Będziemy pilnować interesów tych wyborców - zapewnia Michał Kamiński z Trzeciej Drogi. Dodaje, że mówienie o tym, że ludowcy mogliby się złamać i nie zagłosować za rozliczeniem PiS jest nieprawdziwe, bo "czujemy gigantyczne zobowiązanie wobec ludzi, którzy na nas zagłosowali po to, by nie rządził Jarosław Kaczyński".

PiS bez Trzeciej Drogi nie ma żadnych szans na większość w Sejmie.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Policja ostatnio zatrzymała w Żurominie dwóch mężczyzn, u których znaleziono plastry przeciwbólowe, z których można pozyskać fentanyl. Na wolności nadal jest jednak mężczyzna, na którego w Żurominie mówią "Duch". Matka jednej z ofiar dilerów mówi, że "Duch" zachowuje się, jakby był nietykalny, choć to on uważany jest w mieście za organizatora handlu fentanylem. Dlaczego lokalni mieszkańcy zdają się wiedzieć więcej niż policja? Ma to sprawdzić Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Handlarze fentanylu czują się w Żurominie jak królowie życia. Zwłaszcza "Duch" zachowuje się jak nietykalny

Handlarze fentanylu czują się w Żurominie jak królowie życia. Zwłaszcza "Duch" zachowuje się jak nietykalny

Źródło:
Fakty TVN

W Polsce jest odnotowywanych coraz więcej zachorowań na raka szyi i głowy. Pacjenci często się zgłaszają, kiedy choroba jest w zaawansowanym stadium. Bardzo powszechny wirus HPV przyczynia się do zachorowań. Jak można sobie pomóc? Ból gardła, chrypka, zaburzenia w połykaniu, niedrożność nosa, ból ucha - które trwają kilka tygodni i dłużej - powinny nas skłonić do wykonania dodatkowych badań. Można przeciwko wirusowi się zaszczepić, ale szczepionka nie usunie już istniejącej infekcji.

Wirus HPV może wywołać raka szyi i głowy. "Powinniśmy zrobić wszystko, żeby zaszczepić wszystkich"

Wirus HPV może wywołać raka szyi i głowy. "Powinniśmy zrobić wszystko, żeby zaszczepić wszystkich"

Źródło:
Fakty TVN

"Fundusz, który miał im pomóc, któremu zaufały, zachował się jak ich sprawca przemocy" - ta wypowiedź członkini Stowarzyszenia Intro oddaje nastroje w organizacjach, które nie dostały pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości. Z ujawnionych nagrań urzędników poprzedniego rządu wyłania się obraz instytucji, w której konkursy były po prostu ustawione.

Fundusz Sprawiedliwości miał pomagać ofiarom przestępstw, a "zachował się jak sprawca przemocy"

Fundusz Sprawiedliwości miał pomagać ofiarom przestępstw, a "zachował się jak sprawca przemocy"

Źródło:
Fakty TVN

Andrzej Duda wspiera w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego swojego człowieka, Wojciecha Kolarskiego, który sam prezentuje siebie w mediach jako człowiek prezydenta. Wojciech Kolarski kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wybory odbędą się 9 czerwca. W mediach na temat numer jeden wybija się afera wokół Funduszu Sprawiedliwości i nagrania ziobrystów. Koalicja 15 października walczy o frekwencję.

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Andrzej Duda włącza się w kampanię wyborczą do PE swojego pracownika, Wojciecha Kolarskiego

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Przesiewowe badania w ramach pierwszej takiej akcji w Polsce - "Lipidogram dla pierwszaka" - trwały od listopada ubiegłego roku do marca tego roku. Wzięło w nich udział prawie 700 uczniów klas pierwszych z zabrzańskich szkół podstawowych. U 15 procent uczniów stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu, i to częściej u dzieci szczupłych.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W Paryżu rozpoczął się tenisowy turniej Roland Garros, a we Wrocławiu najmłodsi tenisiści mogli spróbować swoich sił w rozpoczętym Hubi Cup - turnieju w kategorii wiekowej Skrzatów, czyli dzieci do lat dwunastu. Patronem zawodów jest nie kto inny, jak Hubert Hurkacz, który ma już za sobą pierwszy mecz w Paryżu.

We Wrocławiu ruszył turniej Hubi Cup. To turniej tenisowy dla dzieci pod patronatem Huberta Hurkacza

We Wrocławiu ruszył turniej Hubi Cup. To turniej tenisowy dla dzieci pod patronatem Huberta Hurkacza

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Zachowanie byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który do tej pory nie odebrał wezwania na przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą, jest bulwersujące. Zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim - powiedział w "Faktach po Faktach" Krzysztof Brejza (Koalicja Obywatelska). - Unika tej komisji jak ognia, bo najwyraźniej boi się, że ta komisja i pytania tam zadane, zwyczajnie go pogrążą - dodał Krzysztof Hetman (Trzecia Droga).

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Brejza: Obajtek zachowuje się jak oligarcha w stylu białorusko-moskiewskim

Źródło:
TVN24

Trybunał Konstytucyjny przekracza swoje uprawnienia. Działa na wyraźne zlecenia - powiedział w niedzielę w "Faktach po Faktach" sędzia Wojciech Hermeliński. Profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego ocenił, że obecne działania TK "są pozbawione podstawy prawnej". - Trybunał wydaje postanowienia, które nie mają żadnego związku z kompetencjami - stwierdził.

"Trybunał działa na wyraźne zlecenia, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom"

"Trybunał działa na wyraźne zlecenia, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom"

Źródło:
TVN24

To pierwsza od 24 lat oficjalna wizyta prezydenta Francji w Niemczech. Tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Emmanuel Macron przybył do Berlina, żeby przypomnieć, że o demokrację trzeba walczyć. W najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego dużą reprezentację może zdobyć skrajna prawica. Ursula von der Leyen, która chce zostać ponownie wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej, nie wykluczyła współpracy z EKR, frakcją w PE, do której należy też Prawo i Sprawiedliwość.

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Emmanuel Macron z wizytą w Niemczech: zapomnieliśmy, że trzeba walczyć o demokrację

Źródło:
Fakty o świecie TVN24 BiS

Grupy hakerów z różnych krajów atakują rosyjskie instytucje i firmy zaangażowane w wojnę, wykradając im dane. To dane warte setki milionów dolarów, niektóre mogą być na wagę życia. Dlatego nazywają sami siebie "cyberwojownikami", a swoje zdobycze przekazują Ukraińcom za darmo. Do lidera grupy i jednego z najskuteczniejszych hakerów dotarł reporter TVN24 BiS.

Nazywają siebie "etycznymi cyberwojownikami". Hakerzy z całego świata za darmo wspierają Ukrainę

Nazywają siebie "etycznymi cyberwojownikami". Hakerzy z całego świata za darmo wspierają Ukrainę

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS