Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"

Autor:
Źródło:
Fakty TVN
Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"
Politycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"
Arleta Zalewska/Fakty TVN
Arleta Zalewska/Fakty TVNPolitycy Trzeciej Drogi nie chcą koalicji z PiS-em. "Żenujące umizgi"

Trzecia Droga albo trzecia kadencja PiS-u - to wyborcze hasło, które po wyborach też brzmi wyraźnie. Czujemy gigantyczne zobowiązanie wobec ludzi, którzy na nas zagłosowali po to, by nie rządził Jarosław Kaczyński - podkreślają kandydaci z list Trzeciej Drogi i zapewniają, że żadne słowa polityków PiS tego nie zmienią.

Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnia, że nikt z PiS-u nie kontaktował się z nim w sprawie potencjalnej koalicji PiS-PSL. Zarówno on, jak i inni przedstawiciele ludowców odrzucają wariant, w którym to PSL pomógłby zbudować PiS-owi sejmową większość. - Osiem lat szkalowania PSL-u, opluwania, niszczenia. Mówienie do końca, że "Trzecia Droga to trzecia noga" i nie przekroczy progu wyborczego. To dzisiaj skutkuje tym, że naprawdę nie ma z kim rozmawiać i o czym - podkreśla Stefan Krajewski z PSL.

To, jak o ludowcach wypowiadali się przedstawiciele PiS-u przed i po wyborach, pokazuje prawdziwe intencje i hipokryzję partii władzy. Minister Czarnek w kontekście rządów PO-PSL mówił o "linii hańby". Tak było przed wyborami. Jednak po 15 października Przemysław Czarnek radykalnie zmienił stanowisko. - Gdyby nigdy nie powstało Prawo i Sprawiedliwość i gdybym nie był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, pewnie bym rozważał funkcjonowanie w ramach takiej, jak Polskie Stronnictwo Ludowe, partii chłopskiej, ludowej, konserwatywnej, chrześcijańskiej, bo taka ona jest - mówił.

Obraduje Naczelny Komitet Wykonawczy PSLTVN24

"Żenujące umizgi"

- Prawo i Sprawiedliwość już powinno zaprzestać tych żenujących umizgów, bo wygląda to naprawdę bardzo słabo ani nie buduje powagi we własnym elektoracie, a tylko i wyłącznie naraża na śmieszność - twierdzi Miłosz Motyka, PSL.

Jarosław Kaczyński dobrze wie, że od początku swoich rządów plan na PSL miał jeden - całkowita marginalizacja ludowców na wsi i w Sejmie. To PSL jako jedyne ugrupowanie nie dostało fotela wicemarszałka Sejmu w 2015 roku, gdy PiS przejęło władzę. To tylko symbol, ale jak mówią działacze PSL-u - takich działań wobec ich ludzi w terenie przez te osiem lat było tysiące.

CZYTAJ WIĘCEJ: Konsultacje z partiami po wyborach. Andrzej Duda: Będę miał listę pytań. Padnie to sakramentalne

Niezależnie od tego, jak bardzo politycy PiS-u będą teraz próbowali budować wrażenie, że wśród ludowców są działacze, z którymi prowadzone są rozmowy o przyszłym rządzie, to fakty są takie, że wyborcy głosowali na Trzecią Drogę nie po to, by rządziła z PiS-em, ale by PiS od władzy odsunąć. - Będziemy pilnować interesów tych wyborców - zapewnia Michał Kamiński z Trzeciej Drogi. Dodaje, że mówienie o tym, że ludowcy mogliby się złamać i nie zagłosować za rozliczeniem PiS jest nieprawdziwe, bo "czujemy gigantyczne zobowiązanie wobec ludzi, którzy na nas zagłosowali po to, by nie rządził Jarosław Kaczyński".

PiS bez Trzeciej Drogi nie ma żadnych szans na większość w Sejmie.

Autor:

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Wyniki badań medycznych kilkudziesięciu tysięcy Polaków trafiły do internetu. To skutek ataku hakerów na serwery spółki ALAB zajmującej się badaniami laboratoryjnymi. Spółka oficjalnie zgłosiła służbom przestępstwo, ale nie wiemy, czy kolejne dane nie trafią do sieci.

Wyciekły dane medyczne tysięcy pacjentów. Spółka ALAB miała dostawać wcześniej groźby

Wyciekły dane medyczne tysięcy pacjentów. Spółka ALAB miała dostawać wcześniej groźby

Źródło:
Fakty TVN

Brytyjski Boeing 787 wystartował we wtorek z londyńskiego lotniska Heathrow do Nowego Jorku. Maszyna napędzana jest zużytym olejem i odpadami z produkcji kukurydzy. Linie lotnicze wróżą przełom, a ekolodzy kręcą nosem na emisję dwutlenku węgla.

Dreamliner Virgin Atlantic wystartował z Londynu. Jest napędzany wyłącznie odnawialnym paliwem

Dreamliner Virgin Atlantic wystartował z Londynu. Jest napędzany wyłącznie odnawialnym paliwem

Źródło:
Fakty TVN

We wtorek Sejm ma zająć się powołaniem pierwszych komisji śledczych. Mają prześwietlić wybory kopertowe, aferę wizową oraz inwigilację programem szpiegowskim Pegasus. Dotychczasowa opozycja mówi, że spełni żądanie wyborców i rozliczy odchodzącą władzę, dlatego w planie są też kolejne komisje.

Sejmowa większość planuje kolejne komisje śledcze. "Tych kwestii jest bardzo dużo"

Sejmowa większość planuje kolejne komisje śledcze. "Tych kwestii jest bardzo dużo"

Autor:
Maria
Bilińska
Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trwa miesiąc świadomości męskich nowotworów. Badać się, oczywiście, warto przez cały rok, bo, jak podkreślają specjaliści, wcześnie wykryte choroby, również te nowotworowe, są zazwyczaj możliwe do wyleczenia. Niektórym to nie wystarcza i potrzebują innej zachęty.

Nagrali piosenkę, aby zachęcić panów do badań profilaktycznych. "Apelujemy razem z medykami"

Nagrali piosenkę, aby zachęcić panów do badań profilaktycznych. "Apelujemy razem z medykami"

Autor:
Katarzyna
Czupryńska-Chabros
Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Widzimy rząd desperatów. To jest serial, który będzie trwał dwa tygodnie - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Joanna Scheuring-Wielgus z klubu Lewicy, komentując zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego, który - jak wszystko na to wskazuje - nie ma sejmowej większości. Senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski mówił o "dwóch tygodniach obciachu", który "całkiem drogo kosztuje". Jak mówił, "ta zabawa" będzie kosztowała "ponad milion złotych".

"Drogie dwa tygodnie obciachu"

"Drogie dwa tygodnie obciachu"

Autor:
mjz/kg
Źródło:
TVN24

Będziemy mogli dojść do tego, kto za tym stał. Kto podejmował decyzje polityczne, żeby tego typu systemu inwigilacji totalnej używać w walce wyborczej oraz polityczne - mówił w "Faktach po Faktach" poseł Marcin Bosacki (Koalicja Obywatelska) na temat powołania sejmowej komisji śledczej do spraw Pegasusa. - W Sejmie powinniśmy mieć dostęp do tego, by w sposób ludzki, kiedy mówimy ludzkim językiem, a nie tylko cytujemy paragrafy i przepisy, wytłumaczyć, jaki proces się odbywał - stwierdziła profesor Monika Płatek, kierowniczka Zakładu Kryminologii w Instytucie Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego.

"Będziemy mogli dojść do tego, kto za tym stał. Kto podejmował decyzje polityczne"

"Będziemy mogli dojść do tego, kto za tym stał. Kto podejmował decyzje polityczne"

Autor:
ks
/ prpb
Źródło:
TVN24

Do poniedziałku Hamas zwolnił w sumie 69 zakładników, a Izrael uwolnił z więzień 150 Palestyńczyków. Trwający rozejm w walkach jest pierwszym dyplomatycznym przełomem w konflikcie, który przyniósł też tymczasowe wytchnienie mieszkańcom oblężonej Gazy. Jednak coraz głośniej płyną też apele o skupieniu się na dwupaństwowym rozwiązaniu konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

W Strefie Gazy trwa tymczasowy rozejm, ale coraz głośniej wybrzmiewają apele o rozwiązanie konfliktu

W Strefie Gazy trwa tymczasowy rozejm, ale coraz głośniej wybrzmiewają apele o rozwiązanie konfliktu

Autor:
Angelika
Maj
Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

"To rząd zombie", "widzimy akt farsy", "to administracja skazana na porażkę" - w ten sposób o powołaniu rządu Mateusza Morawieckiego piszą zagraniczne media. Jak tłumaczą, ten rząd nie ma szans na uzyskanie większości, ale jego powołanie przez Andrzeja Dudę pozwala PiS-owi kupić trochę czasu przed utratą władzy.

Zagraniczne media widzą farsę w tym, co robi Mateusz Morawiecki

Zagraniczne media widzą farsę w tym, co robi Mateusz Morawiecki

Autor:
Hubert
Kijek
Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Zagranicznym mediom trudno jest zrozumieć polityczny scenariusz, realizowany przez Mateusza Morawieckiego. Dlatego w tytułach artykułów opisujących sytuację polityczną w Polsce coraz częściej pojawiają się słowa "farsa" lub "kabaret". Tak nazywany jest manewr mający opóźnić zmianę władzy w Polsce.

"Zaopatrzcie się w popcorn. Polska ma teraz dwa rządy". Europejskie media przyglądają się sytuacji na polskiej scenie politycznej

"Zaopatrzcie się w popcorn. Polska ma teraz dwa rządy". Europejskie media przyglądają się sytuacji na polskiej scenie politycznej

Autor:
Jakub
Loska
Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS