Jakie są szanse na nowy rząd Morawieckiego? "To nie 10 procent, tylko to Ziobro procent"

Źródło:
Fakty TVN
Jakie są szanse na nowy rząd Morawieckiego? "To nie 10 procent, tylko to Ziobro procent"
Jakie są szanse na nowy rząd Morawieckiego? "To nie 10 procent, tylko to Ziobro procent"
Jakub Sobieniowski/Fakty TVN
Jakie są szanse na nowy rząd Morawieckiego? "To nie 10 procent, tylko to Ziobro procent"Jakub Sobieniowski/Fakty TVN

10 procent - na tyle Mateusz Morawiecki ocenia szanse powołania przez Sejm swojego nowego rządu. Nie wyjaśnia, dlaczego akurat 10 procent, gdy wydaje się, że jest to zero.

Posłowie opozycji żartują z premiera Morawieckiego, który nie ma poparcia, a ciągle mówi, że może mieć. - Nie bez kozery mówią o tym długim nosie "Pinokio" Mateusza Morawieckiego, bo jest po prostu kłamcą na zawołanie - podkreśla Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. Jeszcze przed spotkaniem z Konfederacją premier dawał do zrozumienia, że ma szanse na większość i rząd, że rozmawia, ale nie powie z kim. - Nie mogę przedstawić nazwisk, bo byście potem zniszczyli tych ludzi. My dochowujemy słowa raz danego - wyjaśnia premier.

Mateusz Morawiecki szuka chętnych do koalicji. "Jestem przekonany, że nikt nie poszedł na takie rozmowy"
Mateusz Morawiecki szuka chętnych do koalicji. "Jestem przekonany, że nikt nie poszedł na takie rozmowy"Arleta Zalewska/Fakty TVN

Wyimaginowana większość

Jednak nawet z poparciem Konfederacji właściwie nie było szans na powołanie rządu Mateusza Morawieckiego. Poparcia Konfederacji dla jego rządu też nie będzie. Sam premier szanse na jego powstanie ocenia na 10 procent. - Dzisiaj, panie premierze, to nie 10 procent, tylko to Ziobro procent. Czyli zero procent. Pan nie ma absolutnie żadnych szans na to, żeby stworzyć rząd - mówi Tomasz Trela z Nowej Lewicy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Premier wciąż szuka

Premier, który naraża się na żarty ze swojej misji, sam też próbuje żartować, zwracając się do marszałka Sejmu. Premier przedstawił projekty dotyczące budżetu, który sam tworzył, ale sam nie umieścił w nim tego, co teraz sam proponuje. A teraz pisze, że to Szymon Hołownia powinien pokazać, że ma talent politycznego lidera, a nie tylko konferansjera.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Jednym z powodów, dla których koalicja 15 października w ogóle powstała i ma większość w Sejmie, były głosy kobiet. Jednym z powodów, dla którego głosowały, była walka o prawo do aborcji. Sejm może przyjąć jedną z gotowych już ustaw albo zdecydować o referendum. Amnesty International przedstawiło 75 powodów przeciwko referendum.

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy organizować referendum ws. aborcji

Amnesty International przedstawiło listę powodów, dlaczego nie należy organizować referendum ws. aborcji

Źródło:
Fakty TVN

Pałac Saski będzie odbudowany i to szybko - tak mówi minister kultury. Kiedyś to był jeden z najpiękniejszych pałaców Warszawy i od niemal dokładnie 100 lat jego częścią jest Grób Nieznanego Żołnierza. O jego powojennej odbudowie mówiono już dawno, ale realne staje się to dopiero teraz.

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Minister Sienkiewicz zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. "To jest cały czas złym pomysłem"

Źródło:
Fakty TVN

Na antenie TVN24 opowiadaliśmy historię bezdomnego pana Jarosława. Mężczyzna próbował zmienić swoje życie. Po emisji materiału telefon Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozdzwonił się z propozycjami pomocy i pracy. Pan Jarosław nie chciał wyjeżdżać z Poraja. Co zatem u niego słychać?

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Pan Jarosław znalazł pracę i zmienia swoje życie. "Zaczynam się powolutku przyzwyczajać"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dyktator Alaksandr Łukaszenka zakomunikował, że chce pozostać u władzy. Na Białorusi właśnie się zakończyły pseudowybory do parlamentu i lokalnych władz. Reżim, oczywiście, zatriumfował. Nie było ani kandydatów opozycyjnych, ani niezależnych obserwatorów.

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Farsa wyborcza na Białorusi. W ogóle nie było kandydatów opozycyjnych

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rozumiem, że pan Edgar chce się teraz wybielić. Dobrze, niech mówi. (...) Kodeks postępowania karnego przewiduje w takich sytuacjach złagodzenie kary - mówił w "Faktach po Faktach" Adam Szłapka, minister do spraw Unii Europejskiej, o zeznaniach Edgara Kobosa przed komisją śledczą do spraw afery wizowej.

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Adam Szłapka: Edgar Kobos chce się wybielić, niech mówi, kodeks przewiduje złagodzenie kary

Źródło:
TVN24

Wszelkie podejrzenia i zarzuty w sprawie afery wizowej dotyczą kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - mówił w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna. Były wiceszef MSZ w rządzie PiS Arkadiusz Mularczyk wyraził przekonanie, że całe ówczesne kierownictwo resortu z chwilą podjęcia informacji, że są jakieś nieprawidłowości, zawiadomiło właściwe organy ścigania.

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Afera wizowa. Szejna: kierownictwu MSZ stawiany jest zarzut zaniechania

Źródło:
TVN24

W kilku amerykańskich stanach sędziowie nie mogą ogłosić rozwodu, jeśli kobieta jest w ciąży. Rozwód w tej sytuacji jest po prostu niemożliwy. Nawet jeśli w danym małżeństwie dochodzi do przemocy domowej. Tak jest między innymi w Missouri. Teraz pewna polityk chce to zmienić.

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

W niektórych stanach USA ciąża uniemożliwia rozwód. "Te przepisy tylko przedłużają cierpienie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Prezydent Zełenski udał się z wizytą do Arabii Saudyjskiej. Cel rozmów to między innymi kolejne pośrednictwo Saudów w wymianie jeńców i osób deportowanych. Kilka takich wymian udało się wcześniej. Na powrót swoich bliskich czekają wciąż między innymi rodziny obrońców Azowstalu. Żony żołnierzy systematycznie zbierają się w centrum Kijowa i apelują do władz o starania w celu sprowadzenia ich mężów do domów.

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Żony obrońców Azowstalu czekają na powrót mężów. "Ostatni raz wysłał mi wiadomość 15 maja 2022 roku"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niewykluczone, że o wyniku listopadowych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zdecydują kobiety. Sąd Najwyższy stanu Alabama zdecydował, że zamrożone zarodki, wykorzystywane do zapłodnienia in vitro, są w świetle prawa dziećmi. Tamtejsze przychodnie natychmiast wstrzymały możliwość korzystania z tej procedury. Pacjenci przenoszą się do stanów, w których rządzą demokraci, licząc, że tam dotychczasowe prawo zostanie utrzymane. Republikanie w swoich stanach zmieniają prawo po decyzji Sądu Najwyższego, który dwa lata temu orzekł, że aborcja nie jest jednak konstytucyjnym prawem Amerykanek.

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

W stanach republikańskich prawa kobiet są ograniczane. Możliwe, że to zdecyduje o wynikach wyborów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS