Fundacja TVN pomaga od 21 lat. Teraz buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

17.09.2022 | Fundacja TVN pomaga od 21 lat. Teraz buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży
17.09.2022 | Fundacja TVN pomaga od 21 lat. Teraz buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży
Marzanna Zielińska | Fakty TVN
17.09.2022 | Fundacja TVN pomaga od 21 lat. Teraz buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i MłodzieżyMarzanna Zielińska | Fakty TVN

Fundacja TVN istnieje już 21 lat i przez ten czas wydała wiele milionów złotych na pomoc dla szpitali i pacjentów. Pieniądze na jej działalność to przede wszystkim wpłaty od ludzi dobrego serca. Teraz największym wyzwaniem jest budowa w Warszawie nowoczesnego Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży.

Z każdą złotówką jest bliżej do celu. W Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży będzie przestronnie, jasno i przyjaźnie - tak, by każdy pacjent poczuł się jak u siebie.

- Każda część będzie miała wydzielone swoje albo patia, albo balkony, w związku z tym nawet te dzieci, które będą przebywały i będą leczone w warunkach stacjonarnych, będą mogły wychodzić i patrzeć na otaczający nas las - przybliża dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Praca na budowie wre, bo dzieci chorych onkologicznie przybywa, a psychiatria dla dzieci i młodzieży właściwie w Polsce nie istnieje.

Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży to będzie najnowocześniejsze tego typu miejsce w Europie. Połączone z Centrum Zdrowia Dziecka będzie udzielać najmłodszym pacjentom kompleksowej, wszechstronnej i wysokospecjalistycznej pomocy.

- Każdego dnia pracujemy w sumie od świtu do nocy tak naprawdę, poszczególne ekipy w różnych godzinach. Staramy się, aby jak najszybciej ten obiekt powstał, ponieważ jest bardzo potrzebny - mówi Edyta Krawczyk, kierownik budowy.

Fundacja TVN pomaga od kilkunastu lat

Na potrzeby najmłodszych pacjentów Fundacja TVN odpowiada już od 21 lat. Na pomoc dzieciom i osobom starszym fundacja wydała do tej pory 91 milionów złotych. Na remonty i budowę szpitali oraz oddziałów szpitalnych - 133 miliony, na sprzęt medyczny - 28 milionów.

Dzięki Fundacji TVN istnieje między innymi Centrum Profilaktyki Nowotworów na warszawskim Ursynowie, a ośrodek rehabilitacji przy Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przeszedł spektakularną metamorfozę i ma nowe, najwyższej jakości urządzenia pomagające dzieciom stanąć na własnych nogach.

- Nam poprawiło komfort pracy, a naszym pacjentom również komfort terapii i dzięki remontowi możemy przyjmować zdecydowanie więcej pacjentów niż wcześniej, przed remontem - podkreśla dr n. med. Marcin Machnia, kierownik Kliniki Rehabilitacji Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Charytatywny bal organizowany przez Fundację TVN po pandemicznej przerwie to wydarzenie towarzyskie, ale każda zdobyta podczas wydarzenia złotówka wzmocni Fundację i jej podopiecznych. - Naszym sukcesem jest to, że wciąż mamy możliwości, żeby tym ludziom pomagać, właśnie tym wykluczonym, samotnym, cierpiącym. Ja z tego jestem ogromnie dumna - mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezeska Fundacji TVN.

Wśród wystawionych na aukcję przedmiotów jest między innymi rakieta Igi Świątek.

Autor: Marzanna Zielińska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Czy za kampanijne grzechy Zjednoczonej Prawicy rachunek wystawi Państwowa Komisja Wyborcza? Miliony z lasów państwowych, dziesiątki milionów z Funduszu Sprawiedliwości. Pod lupą są wydatki Rządowego Centrum Legislacji. Nad Prawem i Sprawiedliwością zawisło widmo wyjątkowo dotkliwej kary.

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

Źródło:
Fakty TVN

Wśród wielu stereotypów ten jest wyjątkowo groźny. To nieprawda, że prawdziwy mężczyzna nie potrzebuje ani lekarzy, ani badań. Potrzebuje, jak każdy, kto o siebie dba. Dzień Ojca to świetna okazja, by o tym przypomnieć.

Dzień Ojca to dobra okazja, by przypomnieć o regularnym badaniu się

Dzień Ojca to dobra okazja, by przypomnieć o regularnym badaniu się

Źródło:
Fakty TVN

Łazik marsjański Kalman z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej okazał się najlepszy na świecie. Polski zespół zwyciężył w prestiżowych zawodach University Rover Challenge 2024, pokonując aż 102 zespoły z całego świata. Drużyny konkurowały w czterech misjach, w warunkach jak najbardziej zbliżonych do kosmicznych.

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trening crossfit od lat zyskuje na popularności. Ma też swoich miłośników wśród osób z niepełnosprawnościami. Crossfit to, wbrew pozorom, aktywność ponad barierami. To świetna forma rehabilitacji i pracy nad własnymi słabościami. 22 czerwca w Krakowie odbyły się zawody, które łamały wszystkie stereotypy.

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Propozycja Jarosława Kaczyńskiego jest mało przekonująca, mało porywająca - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Anna Materska-Sosnowska, politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego, odnosząc się do planów prezesa PiS dotyczących przeprowadzenia referendum w sprawie wypowiedzenia paktu migracyjnego. - Kaczyński cały czas myśli: "jeszcze więcej tego samego i to pozwoli mi odnieść zwycięstwo". Wątpię w to - ocenił z kolei profesor Andrzej Rychard, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

Źródło:
TVN24

Radosław Sikorski przekazał w "Faktach po Faktach", że nie zostanie w najbliższych tygodniach unijnym komisarzem i pozostanie ministrem spraw zagranicznych. Pytany, czy chciałby kandydować w przyszłych wyborach prezydenckich w Polsce, odpowiedział, że "gdyby Kaczyński znowu kandydował, to chętnie by się z nim zmierzył". W "Faktach po Faktach" mówił także o kwestii ambasadorów i jego kontaktów z prezydentem.

Sikorski pytany, czy widzi się w roli kandydata na prezydenta. Mówi o Kaczyńskim

Sikorski pytany, czy widzi się w roli kandydata na prezydenta. Mówi o Kaczyńskim

Źródło:
TVN24

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie spowodowało, że napływ nielegalnych imigrantów na Wyspy ustał. Partia Konserwatywna wciąż forsuje nieudany plan odsyłania imigrantów do Rwandy, a Partia Pracy, która prowadzi w sondażach, chce przede wszystkim walczyć z przemytnikami ludzi. Nigel Farage, "ojciec chrzestny brexitu", proponuje, żeby przestać uznawać Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Wybory w Wielkiej Brytanii i kryzys migracyjny. Torysi stawiają na Rwandę, laburzyści na nowe dowództwo

Wybory w Wielkiej Brytanii i kryzys migracyjny. Torysi stawiają na Rwandę, laburzyści na nowe dowództwo

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Upały stwarzają w tej chwili śmiertelne zagrożenie na czterech kontynentach. W ostatni dzień wiosny były miejsca, gdzie było goręcej niż w połowie lata. To niepokojący prognostyk, szczególnie po tym, jak ubiegłe lato zostało okrzyknięte najgorętszym w historii pomiarów. W Arabii Saudyjskiej temperatury przekroczyły w tym tygodniu 51 stopni Celsjusza w cieniu. Zmarło kilkuset pielgrzymów. W Indiach monsun, który powinien nieść wytchnienie od miesiąca, wciąż nie nadchodzi, a w Stanach Zjednoczonych ostrzeżenia o upale dostają nawet mieszkańcy regionów, gdzie temperatury zazwyczaj są umiarkowane.

Ekstremalne upały na czterech kontynentach. "To zdecydowanie nie jest normalne"

Ekstremalne upały na czterech kontynentach. "To zdecydowanie nie jest normalne"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS