Fakty - oglądaj online

  • Foto: Fakty TVN | Video: Jakub Sobieniowski / Fakty TVN
  • Izba Reprezentantów rozpoczęła debatę nad impeachmentem Donalda Trumpa
  • Wielka Brytania przygotowuje się na najgorsze, kolejne kraje rozważają przedłużenie lockdownu
Taśmy prawdy

Ujawniono nagranie rozmowy działaczy PiS. "Każdy jest pazerny, każdy by chciał coś"

Ich partia jest taka sama jak PO i SLD, wszyscy są pazerni, a politycy PO, SLD i PiS różnią się tylko szefami - takie oceny słychać na nagraniu byłych już wałbrzyskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Po ujawnieniu nagrań prezes PiS Jarosław Kaczyński rozwiązał wałbrzyskie struktury partii.

"Elżbieta, jest prośba od szefa". Kto tak naprawdę kieruje pracami Sejmu?

PiS przegrało głosowanie, a marszałek Sejmu Elżbieta Witek już przechodziła do kolejnego punktu...

Janusz Czyż, Bartłomiej Grzegorczyk i Radosław Łosiński rozmawiali o polityce i o pracy uzyskanej dzięki polityce.

- Ty chcesz, k***a, za Maćka położyć głowę? Po co, do czego ci to, k***a? Maciek położy za ciebie? - zapytał Janusz Czyż. - Dał ci tutaj pracę. No, jeden dał ci pracę, a drugi może ci ją odebrać. No - dodał Bartłomiej Grzegorczyk. Obaj mówili do Radosława Łosińskiego.

Radosław Łosiński nagrał innych działaczy po tym, jak szefem lokalnych struktur PiS w Wałbrzychu przestała być była minister edukacji narodowej Anna Zalewska, a zaczął nim być Michał Dworczyk, który wyznaczył pełnomocnika - Kamila Zielińskiego.

Kamil Zieliński zasiada we władzach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest związany rodzinnie z nagranym Januszem Czyżem.

Kilku działaczy, w tym Radosław Łosiński, nie byli z powodu zmian w Wałbrzychu zadowoleni. Pojawiła się petycja niezadowolonych do Jarosława Kaczyńskiego. Bunt w Wałbrzychu był jednak dławiony.

- Nie prowokuj tam, gdzie nie potrzeba, bo, człowieku, zniszczą cię! Po co, do czego ci to, k***a, potrzebne jest? - powiedział do Łosińskiego Janusz Czyż na nagraniu.

"Niczym się nie różnimy"

W rozmowie pojawił się też wątek pobudek, jakimi kierują się działacze.

- K***a, tacy sami ludzie jesteśmy i tacy sami jak ci z Platformy czy w SLD, niczym się nie różnimy. Każdy jest pazerny, każdy by chciał coś i tylko różnimy się szefami, którzy, k...a, mają jakieś tam wiesz... Bo Kaczyński dla mnie to jest wzór i tyle. Ja jestem kaczysta, nie PiS-owiec - powiedział Janusz Czyż.

Tę zaskakującą deklarację skomentował nagrywający rozmowę Radosław Łosiński. - Oni po prostu chcą jak najwięcej do siebie zagarnąć, dostać jak najlepsze posady i po prostu, kolokwialnie mówiąc, nachapać się jak najwięcej do swojej kieszeni - mówił.

Innego komentarza udzielił Kamil Zieliński, pełnomocnik szefa lokalnych struktur partii. Uznał, że nagrywanie prywatnych spotkań to "zwykłe koleżeńskie świństwo" i "wykracza poza normy moralne".

- To powinna być sprawa dla prokuratora, który powinien wyjaśnić, dlaczego jedni działacze PiS straszą drugich zniszczeniem. Wulgarny język jest smutnym, złym, przykrym dodatkiem - komentuje całą sprawę poseł PO z Wałbrzycha Tomasz Siemoniak.

Komitet rozwiązany

Janusz Kowalski otwarcie krytykuje rząd, ale jego dymisja "to plotka". "Wygrały stołki"

Jaki może być cięższy zarzut w stosunku do premiera niż uznanie, że doprowadza do utraty części...

Nielegalnie nagrane w restauracjach rozmowy polityków PO politycy PiS nazwali "taśmami prawdy". - Zlepienie brudem - ocenił Jarosław Kaczyński.

Nielegalnie nagraną w restauracji rozmowę Mateusza Morawieckiego PiS nazywało "odgrzewanym kotletem".

Po tym, jak został opublikowany zmontowany fragment rozmowy Sławomira Neumanna, odbyła się specjalna konferencja PiS. - Puszczać, raz jedne, raz drugie. Niech Polacy sobie wyrobią opinię - podkreślał polityk PiS Radosław Fogiel.

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, pierwszy polityk obozu rządzącego, który został zapytany o te nagrania w środę, nie chciał ich komentować. Później "Fakty" TVN poprosiły o komentarz Michała Dworczyka, szefa kancelarii premiera i szefa lokalnych struktur PiS w Wałbrzychu.

- Dzisiaj komitet terenowy w Wałbrzychu został rozwiązany, a wszystkie osoby, które były członkami Prawa i Sprawiedliwości w tym komitecie, zostały skreślone z listy członków Prawa i Sprawiedliwości - oświadczył polityk.

Autor: Jakub Sobieniowski / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix