Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Maria Mikołajewska / Fakty TVN
  • Gwiazdy kontra ocean. Polska edycja programu "Over the Atlantic" już na wiosnę w TVN
  • Prognoza pogody na niedzielę 14 listopada
Na miarę potrzeb

"Szlachetna Paczka to taki klej, który łączy ludzi". Wystartowała kolejna edycja akcji

W sobotę wystartowała 21. edycja Szlachetnej Paczki. Przez kolejne tygodnie każdy może zostać darczyńcą wybranej rodziny z bazy. Paczki trafią do potrzebujących w weekend cudów - 11 i 12 grudnia.

Polacy chcą pomóc migrantom i ruszają ze zbiórkami. "Możemy naszą bezsilność przekuć w działanie"

Migranci wciąż próbują nielegalnie przekraczać granicę polsko-białoruską. Piją wodę z kałuż, z...

Kredek, którymi Emilka narysowała swoją rodzinę i lodówki, na której dziewczynka zawiesiła swoje dzieło, rok temu jeszcze nie było. W domu ośmiolatki i jej rodziców nie było też dziecięcego biurka, krzesła, lampki i laptopa - przedmiotów niezbędnego w trakcie nauki zdalnej.

Sytuacja zmieniła się po tym, gdy pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zgłosiła rodzinę Emilki do bazy rodzin Szlachetnej Paczki. W pewien grudniowy weekend dziewczynka zyskała miejsce i narzędzie do nauki. Z kolei pani Zofia, mama Emilki, nie musi już się martwić, gdzie przechowywać jedzenie. Dzięki akcji spełniono wiele potrzeb rodziny.

- Dzięki węglowi to chociaż miałam opał na całą zimę. Nie było zimno w domu - opowiada mama Emilki.

W zeszłym roku Emilka i pani Zofia były wśród ponad 14 tysięcy rodzin, które dostały wsparcie materialne w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Jak zostać darczyńcą?

Widzowie "Faktów" TVN zmienili tym dzieciom świat na lepsze. "Na tym polega siła wolnych mediów"

Przez lata w "Faktach" TVN opowiedzieliśmy tysiące historii. Magdzie i Mateuszowi pomogliśmy...

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki wystartowała w sobotę.

- Szlachetna Paczka to taki klej, który łączy ludzi. W zeszłym roku połączyliśmy pół miliona Polaków. Mamy nadzieję, że w tym roku nie będzie ich mniej - tych osób, które wejdą na stronę szlachetnapaczka.pl i wybiorą rodzinę, którą można wybrać już od dziś - mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Zainteresowani udziałem w akcji za pośrednictwem strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl mogą wybrać województwo, miejscowość i jedną z tysięcy zarejestrowanych w bazie rodzin. Opis każdej z nich jest wynikiem spotkań wolontariuszy z potrzebującymi - weryfikacji ich sytuacji i potrzeb, których spełnienie pomoże im stanąć na nogi.

- Najczęściej jest to żywność, środki chemiczne, odzież, obuwie. Nierzadko elektronika, komputery, sprzęty AGD - wskazuje Patrycja Dziechciarz, asystentka ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie zachodniopomorskim.

O tym, że zespołowe kompletowanie paczek dla potrzebujących to nie tylko dobry uczynek, ale i świetna zabawa, przekonał się były bramkarz polskiej reprezentacji Jerzy Dudek. Pierwszą paczkę zrobił 11 lat temu.

- Z takim wielkim przytupem zrobiliśmy Szlachetną Paczkę razem z piłkarzami Realu Madryt w 2010 roku. Cristiano Ronaldo, Xabi Alonso, Iker Casillas, Pepe. Wszyscy robili Szlachetną Paczkę - wspomina Jerzy Dudek.

Szlachetne Paczki trafią do potrzebujących w weekend cudów - 11 i 12 grudnia.

Autor: Maria Mikołajewska / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix