Fakty - oglądaj online

  • Foto: Fakty TVN | Video: Marzanna Zielińska / Fakty TVN
  • Prognoza pogody na niedzielę 18 września
  • Rząd chce zamrozić ceny energii elektrycznej. "Chaos, gonitwa pomysłów"

Fundacja TVN pomaga od 21 lat. Teraz buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

Fundacja TVN istnieje już 21 lat i przez ten czas wydała wiele milionów złotych na pomoc dla szpitali i pacjentów. Pieniądze na jej działalność to przede wszystkim wpłaty od ludzi dobrego serca. Teraz największym wyzwaniem jest budowa w Warszawie nowoczesnego Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży.

Z każdą złotówką jest bliżej do celu. W Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży będzie przestronnie, jasno i przyjaźnie - tak, by każdy pacjent poczuł się jak u siebie.

- Każda część będzie miała wydzielone swoje albo patia, albo balkony, w związku z tym nawet te dzieci, które będą przebywały i będą leczone w warunkach stacjonarnych, będą mogły wychodzić i patrzeć na otaczający nas las - przybliża dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Spanie na podłodze w korytarzu. Tak się w Polsce leczy dzieci z problemami psychicznymi

Dzieci po samobójczych próbach w polskich szpitalach leżą na materacach na podłodze. To nie są...

Praca na budowie wre, bo dzieci chorych onkologicznie przybywa, a psychiatria dla dzieci i młodzieży właściwie w Polsce nie istnieje.

Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży to będzie najnowocześniejsze tego typu miejsce w Europie. Połączone z Centrum Zdrowia Dziecka będzie udzielać najmłodszym pacjentom kompleksowej, wszechstronnej i wysokospecjalistycznej pomocy.

- Każdego dnia pracujemy w sumie od świtu do nocy tak naprawdę, poszczególne ekipy w różnych godzinach. Staramy się, aby jak najszybciej ten obiekt powstał, ponieważ jest bardzo potrzebny - mówi Edyta Krawczyk, kierownik budowy.

Fundacja TVN pomaga od kilkunastu lat

Na potrzeby najmłodszych pacjentów Fundacja TVN odpowiada już od 21 lat. Na pomoc dzieciom i osobom starszym fundacja wydała do tej pory 91 milionów złotych. Na remonty i budowę szpitali oraz oddziałów szpitalnych - 133 miliony, na sprzęt medyczny - 28 milionów.

Wolne media to także odpowiedzialność społeczna. Nie zapominamy o swojej misji

Wolne media to nie tylko sprawdzanie władzy, to także misja społeczna, pomoc najsłabszym i...

Dzięki Fundacji TVN istnieje między innymi Centrum Profilaktyki Nowotworów na warszawskim Ursynowie, a ośrodek rehabilitacji przy Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przeszedł spektakularną metamorfozę i ma nowe, najwyższej jakości urządzenia pomagające dzieciom stanąć na własnych nogach.

- Nam poprawiło komfort pracy, a naszym pacjentom również komfort terapii i dzięki remontowi możemy przyjmować zdecydowanie więcej pacjentów niż wcześniej, przed remontem - podkreśla dr n. med. Marcin Machnia, kierownik Kliniki Rehabilitacji Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Charytatywny bal organizowany przez Fundację TVN po pandemicznej przerwie to wydarzenie towarzyskie, ale każda zdobyta podczas wydarzenia złotówka wzmocni Fundację i jej podopiecznych.

- Naszym sukcesem jest to, że wciąż mamy możliwości, żeby tym ludziom pomagać, właśnie tym wykluczonym, samotnym, cierpiącym. Ja z tego jestem ogromnie dumna - mówi Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezeska Fundacji TVN.

Wśród wystawionych na aukcję przedmiotów jest między innymi rakieta Igi Świątek.

Autor: Marzanna Zielińska / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix