Jarosław Kostkowski
Reporter "Faktów" TVN w Poznaniu. W zespole od 2002 roku.
Artykuły

Dwanaście osób mieszkało razem w mieszkaniu, w którym ojczym katował ośmioletniego Kamila. Chłopiec miał połamane ręce, nogę, był oblewany wrzątkiem i sadzany na gorącym piecu. Teraz walczy o życie w szpitalu, ale jednocześnie padają pytania, dlaczego nikt mu nie pomógł i nikt nie przerwał wcześniej jego cierpienia. Prokuratura postawiła kolejne zarzuty w tej sprawie.

Niepotrzebna pralka, a w niej zamknięty szczeniak - takie szokujące znalezisko odkryto w lesie. Pies miał szczęście, że zauważył go spacerowicz. Gdy ekostraż wyznaczyła nagrodę za wskazanie okrutnego sprawcy, zgłosił się właściciel psa. Twierdzi, że winien jest nie on, lecz ktoś inny.

11 kwietnia to Światowy Dzień Choroby Parkinsona. Lekarze obawiają się, że teraz przyczyną zachorowania może być też COVID-19, a zaczynają chorować coraz młodsi. Kłopot w tym, że efekty leczenia są tym lepsze, im szybciej postawiona jest właściwa diagnoza, a niestety często chorzy czekają na nią zbyt długo.

Bez ich marzeń, wizji i determinacji nie powstałyby "Casablanca", "Przeminęło z wiatrem", "Superman" i setki innych filmowych hitów. Bracia Warner wyjechali z Polski za ocean. Sprzedali rodzinny majątek, by kupić pierwszy projektor. 100 lat temu powstała wytwórnia Warner Bros.

W kalendarzu jest już kwiecień, ale zima wciąż nie odpuszcza. Dla wszystkich wyczekujących wiosny nie mamy jednak dobrych wiadomości. Trzeba czekać. Na południu Polski dosypało miejscami nawet 10 centymetrów śniegu. Nocne przymrozki są na porządku dziennym. Alerty pogodowe też.

Wiosna odsłania całą prawdę o polskich rzekach, i to jest obraz katastrofalny. Korytami płyną ścieki. Śmieci liczone są w tonach. Jednorazowa akcja sprzątania na pewno nie wystarczy. Sztaby wolontariuszy też nie. Potrzebna jest realna ochrona wód - grzmią nie od dziś ekolodzy.