Dariusz Łapiński
Reporter kryminalny "Faktów". W TVN od początku istnienia stacji.
Artykuły

Policja zatrzymała trzech zabójców po 17 latach od zbrodni. Wydawało im się, że już im uszło na sucho. Ale technika się rozwija. Archiwum X działa, wraca do starych spraw i odnosi sukcesy. Policjanci wytypowali podejrzanych. Jeden z nich zrozumiał, że nie ma szans z wykrywaczem kłamstw i przyznał się do winy.

Przez co najmniej 10 lat okradali tiry w Niemczech najprostszą metodą. W nocy podjeżdżali na parkingi. Przecinali plandeki i kradli łatwy do sprzedaży w internecie czy na bazarach towar. Mogli zarobić dziesiątki milionów złotych. Policjanci zatrzymali w końcu 10 podejrzewanych.

"Wolf-Ram-23" to największe ćwiczenia antyterrorystyczne w historii polskiej policji. Rozpoczęły się w poniedziałek w Warszawie, a ich scenariusz zakłada atak terrorystyczny w metrze. We wtorek ćwiczenia odbyły się też w innych miastach. Obserwuje je dwudziestu agentów Federalnego Biura Śledczego ze Stanów Zjednoczonych.

Trop za tropem wielkopolska policja dochodziła do podejrzanych. Także po emisji materiału w "Faktach" TVN. 17-letni Fabian zaginął w 2016 roku i od tamtego czasu wciąż był poszukiwany. Policjanci nie odpuszczali, sprawdzali wszystko, co mieli i trzech mężczyzn właśnie zatrzymali. Według śledczych to właśnie ci mężczyźni zamordowali Fabiana, a za to może grozić im dożywocie.

Ponad tydzień pracowali w betonowym piekle. W warunkach najtrudniejszych z trudnych. Bez cienia wahania - choć na granicy ryzyka. Polscy ratownicy na misji w Turcji wydobyli spod gruzów 12 osób. Teraz wrócili do kraju. Witani są jak bohaterowie.

Dawid Kubacki i Piotr Żyła odnoszą historyczne zwycięstwo i otwierają nowy rozdział w dziejach Pucharów Świata w skokach narciarskich. Są pierwsi w organizowanym po raz pierwszy konkursie duetów. Obaj miewali w tym sezonie wzloty i upadki. Za to razem byli w Lake Placid niepokonani.