Wieczór wyborczy w TVN24. "To jest taki moment, który ja nazywam Świętym Graalem dziennikarstwa"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Wieczór wyborczy w TVN24. "To jest taki moment, który ja nazywam świętym graalem dziennikarstwa"
Wieczór wyborczy w TVN24. "To jest taki moment, który ja nazywam świętym graalem dziennikarstwa"
Paulina Chacińska/Fakty po Południu TVN24
Wieczór wyborczy w TVN24. "To jest taki moment, który ja nazywam świętym graalem dziennikarstwa"Paulina Chacińska/Fakty po Południu TVN24

Wieczór wyborczy w TVN24 był wyjątkowy. Zarówno dla nas, tworzącego go zespołu, jak i dla naszych widzów. Dziękujemy, że po raz kolejny obdarzyli nas Państwo zaufaniem.

Na tę chwilę zespół TVN24 pracował tygodniami. Dziesiątki godzin prób, przygotowań, sztab zaangażowanych osób. Wszystko, by punktualnie podać sondażowe wyniki wyborów. To był pod wieloma względami wyjątkowy wieczór.

Jak zawsze nie zabrakło "pierwszych razów" - nowych rozwiązań i nowatorskich pomysłów. - Po raz pierwszy będziemy korzystali z technologii rodem z gier komputerowych. To będzie naprawdę absolutnie coś fantastycznego - zapowiadał Maciej Czopek, wydawca wieczoru wyborczego. Wielkie emocje i wielkie wyzwanie - tak w dużym skrócie wyglądał wieczór wyborczy od kuchni. - To jest moment, na który się czeka cztery lata. To jest moment wyjątkowy i to są wyjątkowe emocje dla każdego dziennikarza, także dla mnie - przyznawała Anita Werner z "Faktów" TVN. - Trochę stresu, bo tutaj producenci, reżyserzy wieczoru wyborczego, nas ustawiają z miejsca na miejsce - mówiła Anna Jędrzejowska, dziennikarka TVN24.

Scenariusze rozpisane były dosłownie co do sekundy. Ale tylko do 21. - To jest taki moment, który ja nazywam Świętym Graalem dziennikarstwa. Fantastyczny moment, który zawsze przejmuje mnie takim dreszczem emocji - ocenił Konrad Piasecki, prowadzący "Kawę na ławę". - Zawsze jest sporo niespodzianek, także tego wieczoru, i to daje dziennikarzowi, który pracuje na żywo i lubi pracować na żywo, a ja lubię pracować na żywo, bardzo duże wyzwanie zawodowe - wyjaśnia Grzegorz Kajdanowicz z "Faktów" TVN.

Anita Werner o kulisach przygotowań do Wieczoru wyborczego
Anita Werner o kulisach przygotowań do Wieczoru wyborczegoTrwają wybory parlamentarne 2023. Chwilę przed zakończeniem ciszy wyborczej w TVN24 rozpocznie się Wieczór wyborczy. Przez całą noc reporterzy oraz dziennikarze będą komentowali i relacjonowali na antenie przebieg głosowania, a także wyniki. O przygotowaniach do emisji we "Wstajesz i wiesz" opowiadała główna prowadząca Wieczoru Anita Werner.TVN24

Rekordowe wyniki

Wieczór wyborczy miał nie tylko gospodynię - Anitę Werner. Razem z nią widzowie zobaczyli Grzegorza Kajdanowicza i Annę Jędrzejowską. Piotr Kraśko był w wirtualnym studiu, do złudzenia przypominającym sejmową salę plenarną. Przedstawiał i analizował najciekawsze wyniki tego głosowania. Monika Olejnik rozmawiała z politykami. Konrad Piasecki poprowadził specjalne wydanie "Kawy na ławę", a Małgorzata Łaszcz - "Loży prasowej".

Po północy zostało wyemitowane specjalne wydanie "Faktów" z Dianą Rudnik. Nasi reporterzy byli we wszystkich sztabach, by na bieżąco relacjonować reakcje politycznych liderów. Staliśmy też w kolejkach do urn - i to do samego końca. Państwo to wszystko doceniliście, wybierając naszą stację. Wieczór wyborczy TVN24 był najchętniej oglądanym programem. Historyczne rekordy odnotował również portal tvn24.pl.

Autorka/Autor:Paulina Chacińska

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Popełniliśmy błędy, nie ma co płakać, trzeba iść do przodu - mówił w niedzielę na spotkaniu z wyborcami Jarosław Kaczyński. Na horyzoncie są już kolejne wybory i kampania nawet na chwilę nie zwolniła. Emocje też nie opadły, co akurat na spotkaniu prezesa PiS było widać.

Politycy mobilizują elektorat przed wyborami samorządowymi. "Zdarzył się wypadek, ale nie trzeba płakać"

Politycy mobilizują elektorat przed wyborami samorządowymi. "Zdarzył się wypadek, ale nie trzeba płakać"

Źródło:
Fakty TVN

Gabriela Olszowska, pełniąca obowiązki małopolskiej kurator oświaty, wygrała konkurs na to stanowisko. Po Barbarze Nowak to symboliczna zmiana, ale nie tylko w Małopolsce widać nowe porządki. Konkursy rozpisano we wszystkich kuratoriach i za półtora miesiąca, jak zapowiada ministra edukacji, cały proces powinien się zakończyć. Jak mają zmienić się dzięki temu polskie szkoły?

Będzie nowa małopolska kurator oświaty. "Miała świetne recenzje"

Będzie nowa małopolska kurator oświaty. "Miała świetne recenzje"

Źródło:
Fakty TVN

Już w poniedziałek w Brukseli ministrowie rolnictwa państw Unii Europejskiej będą rozmawiać o tym, jak zakończyć kryzys, który rozlał się praktycznie w całej wspólnocie. Czesław Siekierski zapowiada, że będzie domagał się ograniczenia Zielonego Ładu, którego nie chcą nie tylko polscy rolnicy. Ci wciąż protestują. Narzekają na silosy pełne zboża i niskie ceny, jakie mogą za nie uzyskać.

Europejscy ministrowie rolnictwa spotkają się w Brukseli. Chcą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu

Europejscy ministrowie rolnictwa spotkają się w Brukseli. Chcą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polacy od samego początku wojny pomagają Ukraińcom. Otworzyliśmy dla nich swoje serca, domy, pomogliśmy normalnie żyć. Jednak tam, w Ukrainie, na naszą pomoc ciągle czeka kilkanaście milionów ludzi. Organizacje humanitarne każdego dnia przekazują im pomoc.

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski. Los Ukrainy pokonanej w tej wojnie będzie zwiastunem bardzo złego losu Polski - powiedział w "Faktach po Faktach" wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (Trzecia Droga). Senator Bogdan Klich (KO) - który był w Kijowie na obchodach rocznicowych - mówił, że politycy zastanawiali się tam, "w jaki sposób należy dalej pomagać Ukrainie z zewnątrz".

"Premier nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą. Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski"

"Premier nie owija w bawełnę i mówi rzecz prawdziwą. Los Ukrainy jest bezpośrednio związany z losem Polski"

Źródło:
TVN24

Polska naprawdę pojawiła się jako nasz największy przyjaciel. I dziękujemy bardzo za to Polsce i każdemu Polakowi - mówił w "Faktach po Faktach" w drugą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę Mykoła Kniażycki, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy. - Prawda na temat bezpieczeństwa dzisiaj jest taka: albo robimy wszystko, żeby Ukraińcy dali radę w tym roku, (...) albo za kilka lat płacimy znacznie większą stawkę - stwierdził Paweł Kowal (KO), szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Źródło:
TVN24

W ten weekend mijają dwa lata, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę z trzech stron. To dwa lata wojny i nie ma Ukraińców, których życie by się nie zmieniło. Wielu straciło najbliższych czy dom. Jak informują żołnierze, do których dotarła stacja CNN, postępy na froncie są niewielkie, bo brakuje amunicji i żołnierzy. To jednak nie zmienia tego, że nie zamierzają się poddać.

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Źródło:
CNN

Yarmak przed wojną był jednym z najpopularniejszych ukraińskich raperów. Dwa lata temu jednak zgłosił się do wojska i teraz jego głos częściej brzmi przez radiostację niż w klubach czy na koncertach. Obecnie dowodzi plutonem operatorów dronów bojowych i ma teraz apel do Zachodu.

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS