Unikalne przedmioty i doświadczenia na aukcjach WOŚP, w tym zostanie postacią w książce Remigiusza Mroza

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Unikalne przedmioty i doświadczenia na aukcjach WOŚP, w tym zostanie postacią w książce Remigiusza Mroza
Unikalne przedmioty i doświadczenia na aukcjach WOŚP, w tym zostanie postacią w książce Remigiusza Mroza
Katarzyna Rosiewicz/Fakty po Południu TVN24
Unikalne przedmioty i doświadczenia na aukcjach WOŚP, w tym zostanie postacią w książce Remigiusza MrozaKatarzyna Rosiewicz/Fakty po Południu TVN24

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 26 stycznia, a internetowe aukcje już trwają. W tym roku pieniądze są zbierane dla onkologii i hematologii dziecięcej, czyli na leczenie dzieci chorych na raka i na choroby krwi.

Do wielkiego finału zostało jeszcze ponad dwa tygodnie, a na koncie Fundacji WOŚP licznik bije. Jest już łącznie ponad pięć i pół miliona złotych, z czego dwa miliony to kwota deklarowana w aukcjach.

33 tysiące aukcji, a wśród nich między innymi metamorfoza z Ewą Chodakowską i obraz od Artura Barcisia. Do wylicytowania są spotkania z gwiazdami, aktorami, modelkami, aktywności takie jak lot paralotnią czy drift z Kubą Przygońskim. Tysiące przeróżnych gadżetów, zabawek, mebli, a nawet, za odpowiednią kwotę, można zostać bohaterem książki Remigiusza Mroza.

Aukcje WOŚP na Allegro.pl

Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszy w misję kosmiczną
Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszy w misję kosmicznąMarta Kolbus/Fakty po Południu TVN24

Swoją cegiełkę dokładają także dziennikarze TVN24. Justyna Sieklucka i Mateusz Walczak zapraszają na pole golfowe. Jak opanować stres i swobodnie występować publicznie, doradzą Radosław Mróz i Joanna Kryńska.

- W golfie konkuruje się z samym sobą, ale ja nie będę konkurencja zbyt mocną - zapewnia dziennikarka TVN24 Joanna Sieklucka.

Artur Molęda - dziennikarz TVN24 i pasjonat lotnictwa - oferuje nietypowe zdjęcie, prezentujące jego pracę nad reportażem oraz współpracę sił polsko-amerykańskich widzianą z powietrza.

Artur Molęda i zdjęcie, które trafiło na aukcję TVN24

- Na tej fotografii fantastycznej są dwa amerykańskie myśliwce F-35 - wskazuje Artur Molęda, dziennikarz TVN24. Jest także jeden polski F-16. To zdjęcie jest na tyle duże i w tak dobrej jakości, że jak ktoś się dobrze przyjrzy, to zobaczy, że na fotelu drugiego pilota jestem ja - mówi Artur Molęda.

- Bardzo fajnie widać tę współpracę międzynarodową. (...) Na tym dużym wydruku wielkoformatowym można zobaczyć, że na rakietach są żółte paski, co oznacza głowicę bojową - zauważa Bartosz Bera, fotograf i autor fotografii.

Pieniądze są zbierane w bardzo ważnym celu

Każda złotówka, która trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to pieniądze, które w tym roku wesprą najmłodszych pacjentów w walce z najtrudniejszymi chorobami.

- Dzieci chorują najczęściej na białaczki, później chłoniaki i również guzy lite. Tak się składa, że chorują głównie na guzy mózgu (...) i każdej tkanki, o której sobie pomyślimy. Musimy pamiętać również, że z definicji każda choroba u dziecka jest chorobą rzadką - mówi prof. Wojciech Młynarski, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

ZOBACZ TEŻ: 33 lata od pierwszego Finału WOŚP. "Nie zdawaliśmy sobie sprawy, co się szykuje"

Żeby skutecznie walczyć z rakiem, potrzebny jest odpowiedni sprzęt.

- Cała hemaonkologia, ale i medycyna, oparta jest na badaniach genetycznych. Mamy wspaniałych diagnostów, tylko potrzebujemy sprzętu, który nam powie, co w komórce dziecka się znajduje - wskazuje prof. dr hab. n. med. Paweł Łaguna, specjalista onkologii i hematologii dziecięcej, kierownik Oddziału Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Z danych wynika, że co roku raka wykrywa się u około 1200 dzieci. - Każde dziecko z chorobą nowotworową jest podłączone do trzech, czterech, a nawet sześciu pomp i one pracują 24 godziny na dobę - mówi prof. Wojciech Młynarski. Z tego powodu pompy szybko się zużywają.

Na błoniach stadionu PGE Narodowego praca wre, trwa budowa głównego studia, centrum dowodzenia finału WOŚP-u, który startuje w niedzielę 26 stycznia.

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W kampanii wyborczej liczy się to, kto wspiera kandydata. Karol Nawrocki jest popierany przez PiS - to słychać. Natomiast w internecie widać, kto jeszcze stoi za nim murem. To między innymi zawodnik freak fightów "Wielki Bu", który swego czasu został skazany za porwanie, siedział za to w więzieniu, a teraz mieszka w Dubaju.

Został skazany za porwanie, teraz mieszka w Dubaju. Co łączy "Wielkiego Bu" z Karolem Nawrockim?

Został skazany za porwanie, teraz mieszka w Dubaju. Co łączy "Wielkiego Bu" z Karolem Nawrockim?

Źródło:
Fakty TVN

Kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi rozkręca się. Karol Nawrocki szuka wyborców daleko na prawo, stawiając sprawę rzezi wołyńskiej na ostrzu noża. Spotkało się to z reakcją prezydenta Ukrainy. Tymczasem po prawej stronie sceny politycznej już jest tłoczno, bo do gry wchodzi Grzegorz Braun, dzieląc Konfederację, która wystawiła Sławomira Mentzena. Tymczasem Rafał Trzaskowski stawia na spotkania - nie tylko z wyborcami, ale także z osobistościami zagranicznymi. Na lewicy jest dwóch kandydatów: Magdalena Biejat i Adrian Zandberg.

Zełenski spotyka się z Trzaskowskim, a gani Nawrockiego. Kandydaci próbują się wyróżnić

Zełenski spotyka się z Trzaskowskim, a gani Nawrockiego. Kandydaci próbują się wyróżnić

Źródło:
Fakty TVN

Poznańscy okuliści przywracają ludziom wzrok w Afryce od 2018 roku. Kilka dni temu wrócili z Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. W ramach misji z zaplanowanych 50 zabiegów udało się im przeprowadzić aż 63 operacje oraz 500 konsultacji. Dla miejscowych to była jedyna taka szansa na profesjonalne leczenie.

Polscy lekarze pomagają w miejscu "zapomnianym przez dzisiejszy świat". "Czary tutaj mają się bardzo dobrze"

Polscy lekarze pomagają w miejscu "zapomnianym przez dzisiejszy świat". "Czary tutaj mają się bardzo dobrze"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Waszyngton szykuje się na ceremonię zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA. Na uroczystość do stolicy zjadą się światowi liderzy, dyplomaci i politycy. Zapewnić im bezpieczeństwo to jedna sprawa, a druga - utrzymać pod pełną kontrolą demonstracje i protesty, jakie mają towarzyszyć uroczystości.

Przed zaprzysiężeniem Trumpa "pełna gama widocznych i niewidocznych środków bezpieczeństwa"

Przed zaprzysiężeniem Trumpa "pełna gama widocznych i niewidocznych środków bezpieczeństwa"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Jeżeli pan Karol Nawrocki chce pojechać na tereny powodziowe, to składałem mu taką propozycję publicznie i złożę jeszcze raz. Pojedźmy razem na zaporę w Stroniu Śląskim - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu do spraw usuwania skutków powodzi.

"Pojedźmy razem". Kierwiński: składam jeszcze raz propozycję Nawrockiemu

"Pojedźmy razem". Kierwiński: składam jeszcze raz propozycję Nawrockiemu

Źródło:
TVN24

- Jeżeli ktoś mówi, że miejsce Ukrainy nie jest w NATO, że miejsce Ukrainy nie jest w Europie, to gdzie jest to miejsce? W Rosji? Taki sygnał ma pójść z Polski? - pytał w "Faktach po Faktach" kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Komentował słowa swojego kontrkandydata wystawionego przez PiS. Karol Nawrocki mówił bowiem, że "nie widzi" Ukrainy w NATO i UE "do czasu rozwiązania naszych spraw". Prezydent Warszawy zadeklarował też, że jeśli wygra w wyborach, to "podpisze wszystkie ustawy, które będą dotyczyły obrony praw kobiet, liberalizacji ustawy antyaborcyjnej". - Moje poglądy w tej sprawie są absolutnie jasne - dodał.

Słowa Nawrockiego to "igranie naszym najbardziej istotnym interesem"

Słowa Nawrockiego to "igranie naszym najbardziej istotnym interesem"

Źródło:
TVN24

Nadzieja, ale też strach i niepewność towarzyszą rodzinom zakładników przetrzymywanych w Strefie Gazy. Bliscy osób uprowadzonych przez Hamas wierzą, że zawieszenie broni wejdzie w życie i ich koszmar się skończy. W pierwszej fazie terroryści mają uwolnić 33 osoby. Według "The Times of Israel" wśród nich może znajdować się dwoje dzieci - bracia Kfir i Ariel, którzy zostali porwani z kibucu Nir Oz.

Dwóch małych chłopców może zostać uwolnionych przez Hamas, o ile wciąż żyją. "To jak jazda kolejką górską"

Dwóch małych chłopców może zostać uwolnionych przez Hamas, o ile wciąż żyją. "To jak jazda kolejką górską"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Oczy całego świata przez najbliższe dni zwrócone będą na Waszyngton, gdzie w poniedziałek w samo południe, czyli o godzinie 18 w Polsce, Donald Trump zostanie zaprzysiężony na 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zazwyczaj ta uroczystość jest wyłącznie dla Amerykanów, a obce państwa reprezentują ambasadorzy. Donald Trump uwielbia łamać schematy, zatem zaprosił na inaugurację wybranych zagranicznych polityków. Według portalu "Politico" to lista nazwisk stworzona według bardzo konkretnego klucza. Jest na niej też były premier Polski, Mateusz Morawiecki.

Donald Trump zrywa z tradycją i zaprasza na swoją drugą inaugurację wybranych polityków z zagranicy

Donald Trump zrywa z tradycją i zaprasza na swoją drugą inaugurację wybranych polityków z zagranicy

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Inauguracja nowego prezydenta to w Waszyngtonie zawsze ważny dzień - ten najbliższy poniedziałek ma być szczególnie wyjątkowy. Już porównuje się ten dzień z inauguracją drugiej kadencji Ronalda Reagana, bo w 1985 roku też było wyjątkowo zimno. Według prognoz w poniedziałek 20 stycznia w Waszyngtonie będzie wiało, a temperatura odczuwalna wyniesie nawet -20 stopni Celsjusza. Donald Trump zdecydował, że jego druga inauguracja zostanie przeniesiona do budynku Kapitolu.

W dniu inauguracji Donalda Trumpa w Waszyngtonie ma być bardzo zimno. Uroczystość zostanie przeniesiona

W dniu inauguracji Donalda Trumpa w Waszyngtonie ma być bardzo zimno. Uroczystość zostanie przeniesiona

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS