Unikalne przedmioty i doświadczenia na aukcjach WOŚP, w tym zostanie postacią w książce Remigiusza Mroza

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Unikalne przedmioty i doświadczenia na aukcjach WOŚP, w tym zostanie postacią w książce Remigiusza Mroza
Unikalne przedmioty i doświadczenia na aukcjach WOŚP, w tym zostanie postacią w książce Remigiusza Mroza
Katarzyna Rosiewicz/Fakty po Południu TVN24
Unikalne przedmioty i doświadczenia na aukcjach WOŚP, w tym zostanie postacią w książce Remigiusza MrozaKatarzyna Rosiewicz/Fakty po Południu TVN24

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 26 stycznia, a internetowe aukcje już trwają. W tym roku pieniądze są zbierane dla onkologii i hematologii dziecięcej, czyli na leczenie dzieci chorych na raka i na choroby krwi.

Do wielkiego finału zostało jeszcze ponad dwa tygodnie, a na koncie Fundacji WOŚP licznik bije. Jest już łącznie ponad pięć i pół miliona złotych, z czego dwa miliony to kwota deklarowana w aukcjach.

33 tysiące aukcji, a wśród nich między innymi metamorfoza z Ewą Chodakowską i obraz od Artura Barcisia. Do wylicytowania są spotkania z gwiazdami, aktorami, modelkami, aktywności takie jak lot paralotnią czy drift z Kubą Przygońskim. Tysiące przeróżnych gadżetów, zabawek, mebli, a nawet, za odpowiednią kwotę, można zostać bohaterem książki Remigiusza Mroza.

Aukcje WOŚP na Allegro.pl

Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszy w misję kosmiczną
Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszy w misję kosmicznąMarta Kolbus/Fakty po Południu TVN24

Swoją cegiełkę dokładają także dziennikarze TVN24. Justyna Sieklucka i Mateusz Walczak zapraszają na pole golfowe. Jak opanować stres i swobodnie występować publicznie, doradzą Radosław Mróz i Joanna Kryńska.

- W golfie konkuruje się z samym sobą, ale ja nie będę konkurencja zbyt mocną - zapewnia dziennikarka TVN24 Joanna Sieklucka.

Artur Molęda - dziennikarz TVN24 i pasjonat lotnictwa - oferuje nietypowe zdjęcie, prezentujące jego pracę nad reportażem oraz współpracę sił polsko-amerykańskich widzianą z powietrza.

Artur Molęda i zdjęcie, które trafiło na aukcję TVN24

- Na tej fotografii fantastycznej są dwa amerykańskie myśliwce F-35 - wskazuje Artur Molęda, dziennikarz TVN24. Jest także jeden polski F-16. To zdjęcie jest na tyle duże i w tak dobrej jakości, że jak ktoś się dobrze przyjrzy, to zobaczy, że na fotelu drugiego pilota jestem ja - mówi Artur Molęda.

- Bardzo fajnie widać tę współpracę międzynarodową. (...) Na tym dużym wydruku wielkoformatowym można zobaczyć, że na rakietach są żółte paski, co oznacza głowicę bojową - zauważa Bartosz Bera, fotograf i autor fotografii.

Pieniądze są zbierane w bardzo ważnym celu

Każda złotówka, która trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to pieniądze, które w tym roku wesprą najmłodszych pacjentów w walce z najtrudniejszymi chorobami.

- Dzieci chorują najczęściej na białaczki, później chłoniaki i również guzy lite. Tak się składa, że chorują głównie na guzy mózgu (...) i każdej tkanki, o której sobie pomyślimy. Musimy pamiętać również, że z definicji każda choroba u dziecka jest chorobą rzadką - mówi prof. Wojciech Młynarski, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

ZOBACZ TEŻ: 33 lata od pierwszego Finału WOŚP. "Nie zdawaliśmy sobie sprawy, co się szykuje"

Żeby skutecznie walczyć z rakiem, potrzebny jest odpowiedni sprzęt.

- Cała hemaonkologia, ale i medycyna, oparta jest na badaniach genetycznych. Mamy wspaniałych diagnostów, tylko potrzebujemy sprzętu, który nam powie, co w komórce dziecka się znajduje - wskazuje prof. dr hab. n. med. Paweł Łaguna, specjalista onkologii i hematologii dziecięcej, kierownik Oddziału Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Z danych wynika, że co roku raka wykrywa się u około 1200 dzieci. - Każde dziecko z chorobą nowotworową jest podłączone do trzech, czterech, a nawet sześciu pomp i one pracują 24 godziny na dobę - mówi prof. Wojciech Młynarski. Z tego powodu pompy szybko się zużywają.

Na błoniach stadionu PGE Narodowego praca wre, trwa budowa głównego studia, centrum dowodzenia finału WOŚP-u, który startuje w niedzielę 26 stycznia.

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Nowy symbol pojawi się na obiektach, których pod żadnym pozorem i pod groźbą kary nie wolno fotografować. To nie są tylko obiekty wojskowe i nikt nie wie, ile ich jest.

Rząd wprowadza zakaz fotografowania infrastruktury krytycznej. Nie wiadomo do końca, które obiekty obejmie

Rząd wprowadza zakaz fotografowania infrastruktury krytycznej. Nie wiadomo do końca, które obiekty obejmie

Źródło:
Fakty TVN

Nie chcą wracać do swoich domów, nie chcą ich odbudowywać, bo wiedzą, że kolejna powódź, zniszczenia i trauma to tylko kwestia czasu. Mówimy między innymi o mieszkańcach Lądka-Zdroju. Rząd ma dla nich propozycję - wykupi nadające się wyłącznie do rozbiórki domy za cenę wyższą od rynkowej.

Trauma mieszkańców Lądka-Zdroju. Rząd może odkupić ich domy za ceny wyższe od rynkowych

Trauma mieszkańców Lądka-Zdroju. Rząd może odkupić ich domy za ceny wyższe od rynkowych

Źródło:
Fakty TVN

Ponad milion trzysta tysięcy - tyle wizyt u lekarzy nie odbyło się w minionym roku, bo pacjenci na nie nie przyszli. To problem przede wszystkim dla innych pacjentów, którzy czekają w długich kolejkach. Właśnie dlatego lekarze i Rzecznik Praw Pacjenta apelują o zgłaszanie, że na wizycie się nie pojawimy. Takie nieodwołane wizyty to także straty dla placówek medycznych. Testowane są różne sposoby przypominania pacjentom o zbliżających się wizytach.

Pacjenci nie odwołują rocznie ponad miliona wizyt. Szpital Wojewódzki w Łomży planuje wykorzystać AI

Pacjenci nie odwołują rocznie ponad miliona wizyt. Szpital Wojewódzki w Łomży planuje wykorzystać AI

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Bez pompy i bez rozgłosu, i nie ma tu zaskoczenia. Na początku maja stery w niemieckim rządzie przejmie Friedrich Merz. Stosunki polsko-niemieckie nie są najlepsze, chociaż w Polsce zmieniła się władza. Kwestią sporną są kontrole graniczne.

Olaf Scholz żegna się z urzędem kanclerskim i żegna się z Warszawą. Jakie są dzisiaj nasze stosunki z Niemcami?

Olaf Scholz żegna się z urzędem kanclerskim i żegna się z Warszawą. Jakie są dzisiaj nasze stosunki z Niemcami?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Jeżeli przedstawiciel części obozu rządzącego idzie do prezydenta, namawiając go do tego, aby zawetował ustawę rządową, to jest to trochę nie fair - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL). Według senatora Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Kwiatkowskiego Senat zagłosuje za obniżeniem składki zdrowotnej.

"Niektórzy zbliżają się już do granicy politycznego niezrozumienia"

"Niektórzy zbliżają się już do granicy politycznego niezrozumienia"

Źródło:
TVN24

- To, co tam powinno się przede wszystkim znaleźć, to wszystkie te systemowe rozwiązania, o które my walczymy. Bo możemy tę górę, która narosła w tej chwili, posprzątać - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, pytana o pakiet deregulacji. Dodała, że prawo nie powinno być uchwalane "z soboty na niedzielę".

"Możemy tę górę posprzątać"

"Możemy tę górę posprzątać"

Źródło:
TVN24

Równocześnie w kilku miastach, gdzie są zakłady karne, zostały podpalone prywatne samochody pracowników więzień. Minister sprawiedliwości Francji twierdzi, że to odwet za skuteczną walkę z przestępczością. Sprawcy zostawiają po sobie napis "DDPF" - oznacza prawa więźniów.

Nieznani sprawcy podpalają auta strażników więziennych we Francji. To zorganizowana akcja

Nieznani sprawcy podpalają auta strażników więziennych we Francji. To zorganizowana akcja

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Cła uziemiają boeingi - te, które zamówiły Chiny. 10 gotowych już maszyn czeka tylko na odbiór. Jednak gigantyczne cło, 125-procentowe, którym Pekin odpowiedział na wojnę celną Donalda Trumpa, czyni transakcję nieopłacalną. To cios dla amerykańskiego producenta, bo rynek chiński jest tym, który ma rozwijać się najbardziej dynamicznie na świecie w ciągu następnej dekady.

Jak Chiny walczą z amerykańskimi cłami?

Jak Chiny walczą z amerykańskimi cłami?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS