Jan Błaszkowski
Reporter "Faktów" TVN w Gdańsku. W redakcji od 2000 roku.
Artykuły

Na wyjątkowych zdjęciach z Zatoki Gdańskiej widać wrak niemieckiego tankowca Franken. Kiedyś był pływającym magazynem paliwa i właśnie z powodu tego paliwa wypadł z listy podwodnych atrakcji Bałtyku. Te zdjęcia wyjątkowe są jeszcze z jednego powodu. Pokazują, że Franken na tę listę może wrócić.

200-metrowa strefa ochronna została rozciągnięta w Świnoujściu wokół terenu gazoportu. Jedynego dojazdu pilnuje policja. Turyści stracili dostęp do atrakcji i części plaży, a lokalny biznes stracił dostęp do zysków. O kwestiach bezpieczeństwa się nie dyskutuje. O alternatywnych rozwiązaniach - wręcz powinno.

Minister Przemysław Czarnek wciąż musi czekać na MeduM. Rządowa platforma streamingowa z myślą o młodzieży, z rozmachem na miarę globalnych graczy i z patriotycznym przekazem, miała działać od grudnia, ale wciąż jej nie ma. NCBR opóźnienie w starcie platformy tłumaczy koniecznością rozpatrzenia odwołania organizacji, która przegrała konkurs. Odwołanie odrzucono, przyczyn nie ujawniono. Nowy termin startu platformy ministra Czarnka to sierpień tego roku.