Politycy PiS pojawili się na Jasnej Górze. Platforma nie pozwala zapomnieć o PiS-owskich milionerach

Źródło:
Fakty TVN
Politycy PiS pojawili się na Jasnej Górze. Platforma nie pozwala zapomnieć o PiS-owskich milionerach
Politycy PiS pojawili się na Jasnej Górze. Platforma nie pozwala zapomnieć o PiS-owskich milionerach
Arleta Zalewska/Fakty TVN
Politycy PiS pojawili się na Jasnej Górze. Platforma nie pozwala zapomnieć o PiS-owskich milionerachArleta Zalewska/Fakty TVN

Kampania wyborcza PiS-u przeniosła się przed ołtarz na Jasnej Górze. W roli głównej wystąpili prezes PiS i czołowi ministrowie. Było o planach pozbawienia Polski suwerenności. Z kolei politycy PO pokazali w Międzyzdrojach aleję milionerów PiS.

Platforma zadbała, by "milionerzy" z PiS-u i ich majątki rzucały się w oczy turystów i mieszkańców w Międzyzdrojach. Ze swoją akcją politycy PO będą jeździć nad morze, na Mazury i w góry. Czyli wszędzie tam, gdzie przez najbliższe dwa miesiące będą wypoczywać Polacy. - Jedziecie na wakacje, jedzie z wami inflacja, a z nimi jadą miliony z państwowych spółek. To są ludzie, którzy dzięki temu, że dzierżą władzę, że mają kolegów w PiS-ie i znajomych, zarobili w ostatnich latach grube miliony złotych - mówi Arkadiusz Marchewka, poseł PO.

"Tłuste koty". Izdebski: Kaczyński pozwala na takie działania w podziękowaniu za pewną lojalność i bierność
"Tłuste koty". Izdebski: Kaczyński pozwala na takie działania w podziękowaniu za pewną lojalność i biernośćTVN24

Polityczna pielgrzymka

Najważniejsi politycy PiS-u pojawili się za to na Jasnej Górze - na Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. To właśnie tam - przed i po mszy - głos zabierali politycy obozu władzy. - Pozostaniemy Polakami dumnymi, chrześcijanami, którzy chcą pamiętać o swojej historii - podkreślił Jacek Sasin, minister aktywów państwowych z PiS. Obok Jacka Sasina, który nadzoruje państwowe spółki, pojawił się w Częstochowie Andrzej Jaworski - członek zarządu jednej z takich spółek. Jaworski zarabia 64 tysiące złotych miesięcznie. To jeden z członków klubu milionerów, który opisał portal wp.pl.

Przemówienie wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Jasnej Górze w Częstochowie
Przemówienie wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Jasnej Górze w CzęstochowieTVN24

Apel do wyborców

- Słowa, które tak często powtarza ojciec dyrektor, "Alleluja i do przodu", traktować jako wskazanie - zaapelował prezes PiS. Jarosław Kaczyński w Częstochowie mobilizował wyborców, by jesienią ruszyli do urn. Powtarzał znane już ze swoich wystąpień tezy o zagrożeniach dla polskiej suwerenności, gdy to opozycja przejmie władze.

- Zapowiadają (politycy opozycji - przyp. red.) w gruncie zniszczenie demokracji, zniszczenie praworządności - ostrzegał Kaczyński. Prezes PiS przekonywał również, że to za ich rządów polska gospodarka zaczęła się rozwijać, choć - jak mówi - nie wszyscy to rozumieją. - Miliony Polaków, którzy być może wcale nie mają złej woli, to ludzie, którzy żyją w świecie Polski urojonej. (...) Obrazu jakiegoś upadku, jakichś nadużyć, jakichś nieszczęść - wyliczał wicepremier Kaczyński. Jarosław Kaczyński nie wspomniał jednak o zablokowanych miliardach złotych na KPO, których - z powodu działań tego rządu - Polacy wciąż nie dostali.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Była spektakularna porażka Koalicji 15 października w Sejmie, były konsekwencje personalne, ale to nie koniec sprawy dekryminalizacji aborcji. Będą kolejne próby - Lewica złoży projekt w Sejmie raz jeszcze. Tylko kolejne głosowania, bez gwarancji przyjęcia projektu, są politycznie bardzo ryzykowne.

Jeszcze raz zostanie złożony projekt ustawy o dekryminalizacji aborcji. Lewica straszy rozpadem koalicji

Jeszcze raz zostanie złożony projekt ustawy o dekryminalizacji aborcji. Lewica straszy rozpadem koalicji

Źródło:
Fakty TVN

Sprawa wydaje się tak oczywista, że aż dziwne, że dotąd takich przepisów resort pracy nie przygotował. Chodzi o to, w jakiej temperaturze można pracować, a powyżej ilu stopni już nie, i na co może liczyć pracownik oprócz wody - chodzi o przerwę i odpoczynek w chłodnym miejscu.

Rząd planuje uregulować maksymalną temperaturę miejsc pracy. "Ze względu na zmiany klimatu"

Rząd planuje uregulować maksymalną temperaturę miejsc pracy. "Ze względu na zmiany klimatu"

Źródło:
Fakty TVN

Regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa alarmują, że w wielu placówkach brakuje krwi. Stali krwiodawcy wyjeżdżają na wakacje, a nowych często nie przybywa. Medycy apelują do wszystkich, by zgłaszali się i oddawali krew. Zapewniają, że to wcale nie boli, a nasza krew może uratować niejedno ludzkie życie.

Banki krwi apelują o to, żeby je odwiedzać. W wakacje rośnie zapotrzebowanie na krew, ale brakuje dawców

Banki krwi apelują o to, żeby je odwiedzać. W wakacje rośnie zapotrzebowanie na krew, ale brakuje dawców

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Żeby pięknie mogło być przed Bożym Narodzeniem, teraz musi być intensywnie i bez wakacyjnej laby. Wolontariusze Szlachetnej Paczki są pilnie poszukiwani. Potrzeba dziesięciu tysięcy par rąk.

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Dlaczego warto zaangażować się w pomoc?

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Dlaczego warto zaangażować się w pomoc?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych - mówił w "Faktach po Faktach" Marcin Bosacki (KO), komentując niedzielne wystąpienie redemptorysty na Jasnej Górze dotyczące posła klubu PiS Marcina Romanowskiego. - Należy się modlić za każdego. Na pewno za pana Romanowskiego, któremu w tej chwili stawiane są bardzo poważne zarzuty - stwierdził Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

"Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych"

"Ojciec Rydzyk ich dlatego broni, że sam dostał od poprzedniej władzy ponad 400 milionów złotych"

Źródło:
TVN24

Czy taka kłamliwa, propagandowa deklaracja może być skuteczna? Niestety, bywa - przyznał w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski, komentując oświadczenie Kremla po zamachu na Donalda Trumpa. Moskwa usiłowała przekonać w nim, że "potępia" przemoc "w ramach walki politycznej". - Wszyscy w jakiejś mierze się z tego wewnętrznie śmiejemy - ddodał Komorowski, podkreślając, że "na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat".

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Źródło:
TVN24, PAP

Już 16 lipca nowi posłowie do Parlamentu Europejskiego wybiorą swoją przewodniczącą. Faworytką jest Roberta Metsola, popierana przez największą frakcję - Europejską Partię Ludową. Dla Maltanki byłaby to druga kadencja. Natomiast 18 lipca swój sprawdzian przejdzie Ursula von der Leyen, która postara się o uzyskanie wotum zaufania. 

W Parlamencie Europejskim zbliżają się głosowania na najważniejsze stanowiska. Nerwy będą do samego końca

W Parlamencie Europejskim zbliżają się głosowania na najważniejsze stanowiska. Nerwy będą do samego końca

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Ponad 40 lat temu postrzelony został prezydent Ronald Reagan. Zamachów na prezydentów w historii USA nie brakuje.

Historia przemocy politycznej w Stanach Zjednoczonych sięga XIX wieku

Historia przemocy politycznej w Stanach Zjednoczonych sięga XIX wieku

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS