Policyjny radiowóz zjechał wprost na samochód nauki jazdy. Funkcjonariusz przyznał się do winy, został pouczony

Źródło:
Fakty TVN
Policyjny radiowóz zjechał wprost na samochód nauki jazdy. Funkcjonariusz przyznał się do winy, został pouczony
Policyjny radiowóz zjechał wprost na samochód nauki jazdy. Funkcjonariusz przyznał się do winy, został pouczony
Jarosław Kostkowski/Fakty TVN
Policyjny radiowóz zjechał wprost na samochód nauki jazdy. Funkcjonariusz przyznał się do winy, został pouczonyJarosław Kostkowski/Fakty TVN

Przyznanie się do winy było formalnością, bo jest nagranie, jak policjant, jadąc z włączonymi sygnałami świetlnymi, zjeżdża z pasa na prawo - wprost na samochód nauki jazdy. To nie jest sytuacja wyjątkowa.

12 lutego jadący z włączoną sygnalizacją świetlną policyjny radiowóz zderzył się z samochodem nauki jazdy marki Toyota we Wrocławiu. Dla kursantki to była wymuszona lekcja od policjanta. Pokaz braku wyobraźni i umiejętności - komentują ci, którzy dopiero uczą się, jak bezpiecznie korzystać z dróg. - My uczymy się tych dobrych nawyków, reagowania szybkiego. Ale jest stres. Szczególnie kiedy właśnie ta policja gdzieś przejeżdżała obok nas na sygnale - przyznaje kursantka nauki jazdy Ewa Małolepsza.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Auto nauki jazdy i bus rozbite

Policjanci spieszyli się do pilnego wezwania. Sprawca nie dostał od kolegów w policyjnych mundurach mandatu ani punktów karnych. Groziło mu co najmniej tysiąc złotych i sześć punktów karnych. - Wziął na siebie całą odpowiedzialność za to zdarzenie. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego postanowili zakończyć to postępowanie pouczeniem - informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusz może jeszcze stracić premię albo dostać naganę - toczy się postępowanie dyscyplinarne.

Zderzenie radiowozu z samochodem nauki jazdy we Wrocławiu
Zderzenie radiowozu z samochodem nauki jazdy we WrocławiuSTOP CHAM

Brak wyobraźni

- Z dwojga złego lepiej przeżyć taką sytuację na kursie, mając jeszcze obok siebie instruktora - twierdzi Karol Oleszek, właściciel szkoły jazdy "KopaMa".

Modelowo na drodze zachowała się jedynie kierująca pojazdem nauki jazdy. - Widząc z tyłu nadjeżdżający radiowóz, zjechała prawidłowo na pas prawy, żeby ustąpić mu miejsca - ocenia Dariusz Tyrakowski, właściciel szkoły jazdy "Tyrakowscy".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Egzamin na prawo jazdy zdał za sześćdziesiątym razem. "Rekord"

- Policjanci są szkoleni, w jaki sposób jeździć szybko, w jaki sposób jeździć dobrze, biorą udział w różnego rodzaju kursach doskonalenia technik jazdy, więc mają doświadczenie, ale muszą też mieć wyobraźnię - zaznacza kierowca rajdowy Michał Kościuszko.

Tego czasem brakuje i takie przykłady zawsze rzucają na nich cień. Kiedy wymaga się od innych i karze za wykroczenia, trzeba świecić przykładem. Zwłaszcza w kraju, gdzie na drogach nie brakuje pirackich wyczynów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolizja radiowozu z autem nauki jazdy. Winny policjant

- Policjant nie może czuć się, jadąc pojazdem uprzywilejowanym, jako car i cesarz. Trzeba być Duchem Świętym, żeby przewidzieć wszystko - komentuje instruktor jazdy Stefan Rzońca.

Wystarczy szanować się nawzajem i nie być na bakier z prawem. - Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, podkreślam, nie stosować się do przepisów, ale musi to robić z zachowaniem szczególnej ostrożności - dodaje mł. asp. Rafał Jastrząb.

Kolizja z radiowozem nie zniechęciła kursantki do dalszej nauki.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: STOP CHAM

Pozostałe wiadomości

Ewa urodziła się dwa lata temu. Ma problemy z sercem, jelitami i ze wzrokiem. Mama porzuciła ją jeszcze w szpitalu, ojciec zrobił to też niemal od razu, ale stała się rzecz niezwykła. Ewa będzie mogła opuścić szpital i będzie miała dom. To wszystko dzięki Judycie i Piotrowi, którzy odpowiedzieli na apel szpitala.

Dwuletnia Ewa od urodzenia mieszka w szpitalu, ale niedługo to się zmieni. Ma nową rodzinę

Dwuletnia Ewa od urodzenia mieszka w szpitalu, ale niedługo to się zmieni. Ma nową rodzinę

Źródło:
Fakty TVN

Okazuje się, że w roku 2025 Pomnik Matki Polki był zbyt odważny i trzeba go było trochę zakryć. Dlatego rzeźba dostała stanik. Cała sprawa ma związek z niskimi zasięgami profilu szpitala na Facebooku, który ograniczył jego widoczność przez naruszenie regulaminu.

​Szpital w Łodzi kontra Facebook. Dla serwisu Pomnik Matki Polki był gorszący, dlatego znaleziono na to sposób

​Szpital w Łodzi kontra Facebook. Dla serwisu Pomnik Matki Polki był gorszący, dlatego znaleziono na to sposób

Źródło:
Fakty TVN

Rośnie liczba zatruć dopalaczami. Coraz częściej sięgają po nie dzieci i nastolatkowie. To alarmujące dane Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Odurzanie się dopalaczami, lekami i innymi środkami to rosnący problem w Polsce. Konsekwencje są tragiczne - ostrzegają lekarze.

GIS alarmuje: rośnie liczba zatruć dopalaczami wśród dzieci. Leczenie uzależnienia od tych środków jest trudne

GIS alarmuje: rośnie liczba zatruć dopalaczami wśród dzieci. Leczenie uzależnienia od tych środków jest trudne

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Prezes NBP Adam Glapiński zarobił w zeszłym roku niemal 1,4 miliona złotych brutto. Najwyższe wynagrodzenie - ponad 270 tysięcy złotych - otrzymał w listopadzie. Wysokość zarobków dziwi ekspertów oraz polityków, ale za nie tych, którzy popierali kandydaturę Glapińskiego, czyli posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Rekordowa pensja Glapińskiego. "To najdroższy jastrząb na tej półkuli"

Rekordowa pensja Glapińskiego. "To najdroższy jastrząb na tej półkuli"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Mamy pewne grupy amunicji, z której wielkości jesteśmy niezadowoleni - przyznał w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef Sztabu Generalnego WP generał Wiesław Kukuła. Zaznaczył, że "istnieje wiele asortymentów", które pozwalają prowadzić ewentualną wojnę "nawet przez długie miesiące".

Kluczowa amunicja. "Nie możemy na pewno mówić o pięciu dniach. Ale wciąż jej wartość nie jest zadowalająca"

Kluczowa amunicja. "Nie możemy na pewno mówić o pięciu dniach. Ale wciąż jej wartość nie jest zadowalająca"

Źródło:
TVN24

- To są przestępcy, którzy byli prawomocnie skazani i dwukrotnie zostali ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział we wtorek w "Faktach po Faktach" wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Karnowski, odnosząc się do polityków PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którym europarlament uchylił immunitety. Zdaniem posła PiS Krzysztofa Ciecióry była to "decyzja polityczna". - Trzeba tych ludzi wsadzić do więzienia pod jakimkolwiek pretekstem - stwierdził.

Wąsik i Kamiński bez immunitetów. "Mam nadzieję, że następny prezydent nie ułaskawi kolegów"

Wąsik i Kamiński bez immunitetów. "Mam nadzieję, że następny prezydent nie ułaskawi kolegów"

Źródło:
TVN24

Każde dzieło sztuki może mieć także swoje brzmienie. Grupa kompozytorów pracuje nad tym, jak za pomocą dźwięku wyrazić obraz. Paleta barw zamieniona na pięciolinię, pozwala obcować z malarstwem także osobom niedowidzącym. Inicjator akcji, muzyk Bobby Goulder, sam traci wzrok, ale zanim będzie za późno, chce największe arcydzieła malarstwa usłyszeć i przeżyć.

Chcą za pomocą dźwięku wyrazić obrazy. Wyjątkowa akcja kompozytorów i muzyków

Chcą za pomocą dźwięku wyrazić obrazy. Wyjątkowa akcja kompozytorów i muzyków

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Kolejni imigranci deportowani z USA trafili do "Alcatrazu Ameryki Środkowej" w Salwadorze. Amerykanie odesłali 17 mężczyzn, których oskarżają o przynależność do gangów. Problem w tym, że amerykańskie władze nie przedstawiają żadnych szczegółów dotyczących przestępstw, które mieliby popełnić deportowani. Do rygorystycznego więzienia trafił mężczyzna, który w Stanach Zjednoczonych przebywał legalnie i którego żona jest Amerykanką.

Miał status chroniony, trafił do salwadorskiego więzienia. Administracja Trumpa przyznała się do pomyłki

Miał status chroniony, trafił do salwadorskiego więzienia. Administracja Trumpa przyznała się do pomyłki

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS