Policyjny radiowóz zjechał wprost na samochód nauki jazdy. Funkcjonariusz przyznał się do winy, został pouczony

Źródło:
Fakty TVN
Policyjny radiowóz zjechał wprost na samochód nauki jazdy. Funkcjonariusz przyznał się do winy, został pouczony
Policyjny radiowóz zjechał wprost na samochód nauki jazdy. Funkcjonariusz przyznał się do winy, został pouczony
Jarosław Kostkowski/Fakty TVN
Policyjny radiowóz zjechał wprost na samochód nauki jazdy. Funkcjonariusz przyznał się do winy, został pouczonyJarosław Kostkowski/Fakty TVN

Przyznanie się do winy było formalnością, bo jest nagranie, jak policjant, jadąc z włączonymi sygnałami świetlnymi, zjeżdża z pasa na prawo - wprost na samochód nauki jazdy. To nie jest sytuacja wyjątkowa.

12 lutego jadący z włączoną sygnalizacją świetlną policyjny radiowóz zderzył się z samochodem nauki jazdy marki Toyota we Wrocławiu. Dla kursantki to była wymuszona lekcja od policjanta. Pokaz braku wyobraźni i umiejętności - komentują ci, którzy dopiero uczą się, jak bezpiecznie korzystać z dróg. - My uczymy się tych dobrych nawyków, reagowania szybkiego. Ale jest stres. Szczególnie kiedy właśnie ta policja gdzieś przejeżdżała obok nas na sygnale - przyznaje kursantka nauki jazdy Ewa Małolepsza.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Auto nauki jazdy i bus rozbite

Policjanci spieszyli się do pilnego wezwania. Sprawca nie dostał od kolegów w policyjnych mundurach mandatu ani punktów karnych. Groziło mu co najmniej tysiąc złotych i sześć punktów karnych. - Wziął na siebie całą odpowiedzialność za to zdarzenie. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego postanowili zakończyć to postępowanie pouczeniem - informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusz może jeszcze stracić premię albo dostać naganę - toczy się postępowanie dyscyplinarne.

Zderzenie radiowozu z samochodem nauki jazdy we Wrocławiu
Zderzenie radiowozu z samochodem nauki jazdy we WrocławiuSTOP CHAM

Brak wyobraźni

- Z dwojga złego lepiej przeżyć taką sytuację na kursie, mając jeszcze obok siebie instruktora - twierdzi Karol Oleszek, właściciel szkoły jazdy "KopaMa".

Modelowo na drodze zachowała się jedynie kierująca pojazdem nauki jazdy. - Widząc z tyłu nadjeżdżający radiowóz, zjechała prawidłowo na pas prawy, żeby ustąpić mu miejsca - ocenia Dariusz Tyrakowski, właściciel szkoły jazdy "Tyrakowscy".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Egzamin na prawo jazdy zdał za sześćdziesiątym razem. "Rekord"

- Policjanci są szkoleni, w jaki sposób jeździć szybko, w jaki sposób jeździć dobrze, biorą udział w różnego rodzaju kursach doskonalenia technik jazdy, więc mają doświadczenie, ale muszą też mieć wyobraźnię - zaznacza kierowca rajdowy Michał Kościuszko.

Tego czasem brakuje i takie przykłady zawsze rzucają na nich cień. Kiedy wymaga się od innych i karze za wykroczenia, trzeba świecić przykładem. Zwłaszcza w kraju, gdzie na drogach nie brakuje pirackich wyczynów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolizja radiowozu z autem nauki jazdy. Winny policjant

- Policjant nie może czuć się, jadąc pojazdem uprzywilejowanym, jako car i cesarz. Trzeba być Duchem Świętym, żeby przewidzieć wszystko - komentuje instruktor jazdy Stefan Rzońca.

Wystarczy szanować się nawzajem i nie być na bakier z prawem. - Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, podkreślam, nie stosować się do przepisów, ale musi to robić z zachowaniem szczególnej ostrożności - dodaje mł. asp. Rafał Jastrząb.

Kolizja z radiowozem nie zniechęciła kursantki do dalszej nauki.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: STOP CHAM

Pozostałe wiadomości

Jeśli Rosja utrzyma siłę ataków na ukraiński system energetyczny, a Kijów nie otrzyma wsparcia dla swojej obrony przeciwlotniczej, to niedługo kraj może zostać bez prądu. Każda elektrownia, która jest naprawiona, niemal natychmiast jest z powrotem niszczona. 

Rosjanie wyczuli słabość Ukrainy. "Wszystko, co wyremontowaliśmy, po tygodniu zostało zniszczone"

Rosjanie wyczuli słabość Ukrainy. "Wszystko, co wyremontowaliśmy, po tygodniu zostało zniszczone"

Źródło:
Fakty TVN

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Zdrowia chcą, by w szkołach były organizowane szczepienia przeciwko HPV. Będą dobrowolne, ale konieczna przy tym byłaby obecność chociaż jednego z rodziców. Dodatkowo w szkołach będzie nowy przedmiot - Edukacja zdrowotna, który ma zwiększyć wiedzę młodzieży na temat profilaktyki zdrowotnej.

Nowy przedmiot, program dobrowolnych szczepień. Trzy ministerstwa zapowiedziały zmiany w szkołach

Nowy przedmiot, program dobrowolnych szczepień. Trzy ministerstwa zapowiedziały zmiany w szkołach

Źródło:
Fakty TVN

Najpierw Trzebnica stała się wyborczą sensacją, bo o tym, kto będzie tam burmistrzem, przesądził jeden głosu. Teraz okazało się, że w jednej z komisji głosy liczyła siostra kandydata, który wygrał. Jedna z kontrkandydatek nie widzi w tym przypadku i złożyła już protest wyborczy.

Wybory w Trzebnicy do powtórzenia? W komisji wyborczej głosy liczyła siostra zwycięzcy

Wybory w Trzebnicy do powtórzenia? W komisji wyborczej głosy liczyła siostra zwycięzcy

Źródło:
Fakty TVN

Protestów rolniczych ciąg dalszy. W piątek z utrudnianiami muszą się liczyć między innymi mieszkańcy Łodzi i Zgierza. Zablokowane są ważne ulice i jedno z największych skrzyżowań w regionie. 

Rolnicy nie kończą protestu. W piątek zablokowali ulice Łodzi i Zgierza

Rolnicy nie kończą protestu. W piątek zablokowali ulice Łodzi i Zgierza

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polska się wyludnia. I na razie nie widać perspektyw na zmianę tego trendu. Według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego za mniej niż cztery dekady będzie nas niewiele ponad 30 milionów. Jakich możemy spodziewać się konsekwencji depopulacji w tak dużej skali?

Jaka jest demograficzna przyszłość Polski? "Skala zjawiska jest olbrzymia i niepokojąca"

Jaka jest demograficzna przyszłość Polski? "Skala zjawiska jest olbrzymia i niepokojąca"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polki zasługiwały na pełnię praw kobiet miesiąc temu, rok temu, cztery lata temu, pięć i dziesięć. Nie ma co patrzeć w przeszłość. Dziś robimy ten pierwszy krok w przyszłość - mówiła ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o skierowanych do komisji nadzwyczajnej projektach zmian w prawie aborcyjnym. Na pytanie, jak do projektów ustaw może podejść prezydent powiedziała, że "Andrzej Duda już pakuje walizki".

Dziemianowicz-Bąk: Andrzej Duda już pakuje walizki

Dziemianowicz-Bąk: Andrzej Duda już pakuje walizki

Źródło:
TVN24

Ktokolwiek wierzył w zapowiedzi, że wielki Orlen, po przejmowaniu kolejno Energi, Lotosu i PGNiG-u będzie negocjował kontrakty niemalże "z buta" i będzie wielką potęgą, to pobłądził - powiedział w "Faktach po Faktach" Piotr Woźniak, były minister gospodarki i były prezes PGNiG.

Orlen spisał na straty ogromne środki. "Obawiam się najgorszego"

Orlen spisał na straty ogromne środki. "Obawiam się najgorszego"

Źródło:
tvn24.pl

To była debata o historii kobiet, o tym, kto na końcu będzie miał prawo decydować - mówiła w "Faktach po Faktach" posłanka KO Monika Rosa, pytana o sejmową debatę na temat ustaw aborcyjnych. - Była o tym, o czym będzie jutrzejsze głosowanie. Nie tylko o aborcji, ale też o jedności i sprawczości koalicji 15 października - stwierdziła Aleksandra Leo (Polska 2050-Trzecia Droga).

"To nie była tylko debata o aborcji, była o jedności i sprawczości koalicji 15 października"

"To nie była tylko debata o aborcji, była o jedności i sprawczości koalicji 15 października"

Źródło:
TVN24

W naszym interesie jest wspieranie Ukrainy, ponieważ chcemy stabilności, chcemy dobrobytu, dla nas i dla naszych dzieci. Naszą jedyną opcją jest wspieranie Ukrainy tak długo, jak to będzie konieczne - powiedział w rozmowie z reporterem "Faktów o Świecie" TVN24 BiS Jakubem Loską Charles Michel. Przewodniczący Rady Europejskiej mówił także o tym, jak ocenia zmiany w Polsce mające przywrócić praworządność oraz o zbliżających się eurowyborach.

Charles Michel dla "Faktów o Świecie" TVN24 BiS: naszą jedyną opcją jest wspieranie Ukrainy tak długo, jak to będzie konieczne

Charles Michel dla "Faktów o Świecie" TVN24 BiS: naszą jedyną opcją jest wspieranie Ukrainy tak długo, jak to będzie konieczne

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To my musimy decydować o tym, kto dociera do Unii Europejskiej i na jakich warunkach, a nie przemytnicy - mówi Ursula von der Leyen. Po latach negocjacji niewielką większością głosów Parlament Europejski przyjął pakt migracyjny. Najbardziej kontrowersyjnym elementem paktu są mechanizmy, które mają wymusić na pozostałych krajach wsparcie państwa znajdującego się pod presją migracyjną. Głosowanie nad paktem odbyło się dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Przyjęty przez PE pakt migracyjny krytykowany zarówno przez prawicę, jak i lewicę

Przyjęty przez PE pakt migracyjny krytykowany zarówno przez prawicę, jak i lewicę

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Rosja prosi Kazachstan o gotowość do wsparcia ogromnymi ilościami benzyny. Jak podaje agencja Reutera - to skutek udanych uderzeń ukraińskich w rosyjskie rafinerie. Równocześnie Rosję nawiedziła wielka powódź. Znawcy tematyki wschodniej komentują, że obie te sprawy wyraźnie pokazują niesprawność państwa rosyjskiego.

Dwa potężne problemy Rosji. "Musi być gorzej, niż myślimy"

Dwa potężne problemy Rosji. "Musi być gorzej, niż myślimy"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS