Polski Związek Łowiecki i Naczelna Izba Lekarska reagują po reportażu "Superwizjera" TVN

13.03.2023 | Polski Związek Łowiecki i Naczelna Izba Lekarska reagują po reportażu "Superwizjera" TVN
13.03.2023 | Polski Związek Łowiecki i Naczelna Izba Lekarska reagują po reportażu "Superwizjera" TVN
Marzanna Zielińska | Fakty TVN
13.03 | Polski Związek Łowiecki i Naczelna Izba Lekarska reagują po reportażu "Superwizjera" TVNMarzanna Zielińska | Fakty TVN

Agresja, polowanie nocami pod wpływem alkoholu, a także brutalne i bezwzględne zachowania wobec postrzelonych zwierząt - reportaż "Superwizja" TVN ujawnił liczne nieprawidłowości, jakich w trakcie polowań dopuszczał się znany profesor. Teraz sprawą zajmują się policja, prokuratura, Polski Związek Łowiecki oraz Naczelna Izba Lekarska.

Dziennikarz "Superwizjera" TVN Michał Fuja w swoim reportażu "Król kłusowników" ujawnił szokujące nieprawidłowości, jakich w trakcie polowań dopuszczał się znany lekarz, profesor Paweł P.. Kilka z polowań zorganizowanych przez profesora udało się nagrać przy pomocy ukrytych kamer.

Paweł P. to lekarz, profesor, częsty gość Telewizji Trwam, szef koła łowieckiego i do niedawna prezes Naczelnej Rady Łowieckiej. W jego publicznych wypowiedziach można było usłyszeć o "najwyższych standardach na świecie" polskiego łowiectwa.

Te standardy teraz oceni główny rzecznik dyscyplinarny Polskiego Związku Łowieckiego, a zarząd główny PZŁ jednoznacznie potępił działania Pawła P. i wezwał Naczelną Radę Łowiecką do stanowczej reakcji i bezwzględnego wykluczenie go z grona myśliwych.

- Obecnie trwają przesłuchania i zbieranie dowodów w sprawie. Ponadto Polski Związek Łowiecki nawiązał współpracę z Prokuraturą Rejonową w Płońsku, która prowadzi postępowanie w zakresie przestępstw określonych w prawie łowieckim - informuje Wacław Matysek z Polskiego Związku Łowieckiego.

Sprawę bada policja i prokuratura

W lesie Paweł P. był panem i władcą i to - jak sam mówi - z koneksjami. Chwalił się swoimi kontaktami między innymi z szefem MSWiA. Te koneksje - również z senatorami i posłami - dawały mu zapewne poczucie bezkarności.

Jeden z informatorów w reportażu "Król kłusowników" mówił też o niebezpiecznych zachowaniach po spożyciu alkoholu.- 99 procent (polowań było - przyp. red.) w stanie pełnego upojenia alkoholowego. Później on już nie myśli, robi różne głupoty. Strzela do nierozpoznanych celów. Strzela ludziom pod oknami. Nawet jednokrotnie gdzieś tam strzelił w jakąś stodołę, czy jakąś chałupę - mówił mężczyzna.

Ten wątek sprawy badają policja i prokuratura. - W ramach pomocy prawnej zwróciliśmy się do innych jednostek policji o przesłuchanie świadków, którzy są mieszkańcami różnych województw - poinformowała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Sprawą zajmuje się też samorząd zawodowy lekarzy. "Naczelna Izba Lekarska analizuje materiał pod kątem wszczęcia postępowania przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej" - przekazała NIL.

Źródło: Fakty TVN

Autorka/Autor:

Źródło zdjęcia głównego: Superwizjer TVN

Pozostałe wiadomości

Pan Michał odprowadzał 12-letniego syna na basen i zwrócił uwagę młodym ludziom na ulicy. Wtedy jeden z nich wyciągnął broń i zastrzelił go na oczach syna. Na miejscu zbrodni był reporter "Uwagi!" TVN, który rozmawiał z rodziną zastrzelonego mężczyzny i Polakami mieszkającymi w Sztokholmie. - Dla nastoletniego dilera to nie jest problem, żeby zastrzelić. Oni chodzą w kamizelkach kuloodpornych - stwierdziła zapytana o sprawę Szwedka.

Morderstwo Polaka wstrząsnęło Szwecją. "Ten człowiek zrobił to dla swojego chłopczyka i wszystkich Szwedów"

Morderstwo Polaka wstrząsnęło Szwecją. "Ten człowiek zrobił to dla swojego chłopczyka i wszystkich Szwedów"

Źródło:
Fakty TVN

Ten tydzień to ostatnia prosta przed drugą turą wyborów samorządowych. Tam, gdzie w niedzielę będzie głosowanie, trwa walka o każdy głos z pomocą tych, którzy rozstrzygnięcie mają już za sobą, albo tych, którzy polityczną moc przywożą z samej Warszawy.

W wielu miastach trwa kampania wyborcza. Politycy jeżdżą po Polsce i wspierają swoich kandydatów

W wielu miastach trwa kampania wyborcza. Politycy jeżdżą po Polsce i wspierają swoich kandydatów

Źródło:
Fakty TVN

19 państw już ją tworzy, a teraz dołączyć chce do nich Polska. Chodzi o Europejską Inicjatywę Tarczy Powietrznej, która zakłada stworzenie systemu obrony opartego między innymi na rozwiązaniach wykorzystanych przez Izrael w Żelaznej Kopule. Inicjatywa ma wzmocnić bezpieczeństwo naszego kraju. Pomysłowi sprzeciwia się prezydent Andrzej Duda, wskazując na budowany od lat w Polsce system obrony oparty na wyrzutniach Patriot.

Donald Tusk chce, żeby Polska uczestniczyła w "europejskiej żelaznej kopule". Andrzejowi Dudzie to się nie podoba

Donald Tusk chce, żeby Polska uczestniczyła w "europejskiej żelaznej kopule". Andrzejowi Dudzie to się nie podoba

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

60 procent uczniów jest nieszczęśliwych, a 80 procent mówi, że są przemęczeni i brakuje im energii. To wnioski z badań Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska przeprowadzonych wśród uczniów. Młodzież mierzy się z wieloma problemami, często nie wiedząc, do kogo zgłosić się po pomoc.

W Gdańsku 60 procent badanych uczniów mówi, że są nieszczęśliwi. "Problem jest ogólnopolski"

W Gdańsku 60 procent badanych uczniów mówi, że są nieszczęśliwi. "Problem jest ogólnopolski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

To ryzykowne działanie, bo kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych jest w pełnym rozkwicie - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA. Odniósł się do możliwego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Mówił, że gdyby do niego doszło, to dobrym zadaniem byłoby przekonanie byłego prezydenta USA, żeby on przekonał republikańskich członków Izby Reprezentantów do głosowania za pomocą finansową dla Ukrainy.

Możliwe spotkanie Dudy z Trumpem. Schnepf: to ryzykowny krok

Możliwe spotkanie Dudy z Trumpem. Schnepf: to ryzykowny krok

Źródło:
TVN24

Wymiana źródeł ogrzewania w ramach programu Czyste Powietrze, likwidacja białych plam i rozwój szerokopasmowego internetu w całej Polsce oraz dodatkowe 100 tysięcy miejsc w żłobkach - tak mają być wydane środki z Krajowego Plany Odbudowy. Mówiła o tym w "Faktach po Faktach" w TVN24 ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Gigantyczny przelew i "niesamowity projekt rozwojowy"

Gigantyczny przelew i "niesamowity projekt rozwojowy"

Źródło:
tvn24.pl

W Polsce dopiero rozpocznie pracę nadzwyczajna komisja do spraw aborcji. Tymczasem w Niemczech już zakończyła pracę podobna komisja. Tam intencją rządu było to, by opracowane wnioski były jak najdalsze od politycznych sporów. Wynika z nich, że aborcja w Niemczech powinna być dozwolona bez ograniczeń do 12. tygodnia ciąży. W tej chwili, choć jest nielegalna, właściwie nie podlega karze.

Niemcy też debatują nad zmianą prawa aborcyjnego. Oni jednak powołali komisję złożoną z ekspertów

Niemcy też debatują nad zmianą prawa aborcyjnego. Oni jednak powołali komisję złożoną z ekspertów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pięć lat temu świat z bezsilnym przerażeniem patrzył, jak jeden z najcenniejszych i najbardziej charakterystycznych światowych zabytków płonie jak pochodnia. Z paryskiej katedry Notre-Dame, która przetrwała kilkaset lat i liczne wojenne zawieruchy, po kilku godzinach zostały w większości wypalone mury. Uroczyste otwarcie po rekonstrukcji zaplanowane jest na 8 grudnia, a celebracja ma potrwać ponad tydzień.

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS