Jechał pod wpływem alkoholu, spowodował śmierć kobiety w ciąży. Wyrok: 14 lat więzienia

Źródło:
Fakty TVN
Jechał pod wpływem alkoholu, spowodował śmierć kobiety w ciąży. Wyrok: 14 lat więzienia
Jechał pod wpływem alkoholu, spowodował śmierć kobiety w ciąży. Wyrok: 14 lat więzienia
Jarosław Kostkowski/Fakty TVN
Jechał pod wpływem alkoholu, spowodował śmierć kobiety w ciąży. Wyrok: 14 lat więzieniaJarosław Kostkowski/Fakty TVN

14 lat więzienia za podwójną śmierć na drodze. Daniel C. był pijany, uciekał po tym, jak zderzył się z innym samochodem i potrącił panią Dominikę na oczach dwójki jej dzieci. Pani Dominika spodziewała się trzeciego dziecka, była w ósmym miesiącu ciąży.

Pani Dominika zginęła na oczach własnych dzieci. Wraz z mężem Stanisławem spodziewali się córki - Hani. 32-latka była w ósmym miesiącu ciąży. Na miejscu wypadku próbowano jeszcze ratować dziecko przez cesarskie cięcie. - W pamięci zostanie cały czas obraz jego nienarodzonego dziecka z przeciętym policzkiem - mówiła na sali rozpraw Dorota Duda, pełnomocniczka pokrzywdzonych. - Do końca życia nie zapomnę widoku żony i dziecka obok w trumnach - dodał pan Stanisław.

Sprawca wypadku to 61-latek. Kiedy wjechał w pieszych, był pijany i pod wpływem środków odurzających. Wcześniej spowodował kolizję i uciekał. Przed wyrokiem miał jedną prośbę. - Wysoki sąd uchyli ten areszt, bo już go nie znoszę - mówił oskarżony Daniel C..

- Trudno w tej sprawie było się nie przyznać, dlatego walor przyznania się jest niewielki - mówił w trakcie rozprawy sędzia Sądu Rejonowego w Starachowicach Grzegorz Iwoła.

Pijani kierowcy spowodowali kolizje na stacjach paliw
Pijani kierowcy spowodowali kolizje na stacjach paliw

Wyrok: 14 lat pozbawienia wolności

Sąd wymierzył Danielowi C. najsurowszą karę - 14 lat pozbawienia wolności. Rodzina mówiła, że to było podwójne zabójstwo. Oskarżony zapewniał, że czyn popełnił nieświadomie. Przy twarzy na sali sądowej trzymał chusteczkę, ale miał nie uronić żadnej łzy. - Ta sucha chusteczka nikogo nie jest w stanie oszukać - mówił w trakcie rozprawy Michał, brat Dominiki.

W 2022 roku pijani kierowcy zabili prawie 200 osób. Daniel C. ma zapłacić rodzinie pani Dominiki 350 tysięcy złotych nawiązki. Wyrok nie jest prawomocny.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Czy za kampanijne grzechy Zjednoczonej Prawicy rachunek wystawi Państwowa Komisja Wyborcza? Miliony z lasów państwowych, dziesiątki milionów z Funduszu Sprawiedliwości. Pod lupą są wydatki Rządowego Centrum Legislacji. Nad Prawem i Sprawiedliwością zawisło widmo wyjątkowo dotkliwej kary.

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

Źródło:
Fakty TVN

Wśród wielu stereotypów ten jest wyjątkowo groźny. To nieprawda, że prawdziwy mężczyzna nie potrzebuje ani lekarzy, ani badań. Potrzebuje, jak każdy, kto o siebie dba. Dzień Ojca to świetna okazja, by o tym przypomnieć.

Dzień Ojca to dobra okazja, by przypomnieć o regularnym badaniu się

Dzień Ojca to dobra okazja, by przypomnieć o regularnym badaniu się

Źródło:
Fakty TVN

Łazik marsjański Kalman z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej okazał się najlepszy na świecie. Polski zespół zwyciężył w prestiżowych zawodach University Rover Challenge 2024, pokonując aż 102 zespoły z całego świata. Drużyny konkurowały w czterech misjach, w warunkach jak najbardziej zbliżonych do kosmicznych.

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trening crossfit od lat zyskuje na popularności. Ma też swoich miłośników wśród osób z niepełnosprawnościami. Crossfit to, wbrew pozorom, aktywność ponad barierami. To świetna forma rehabilitacji i pracy nad własnymi słabościami. 22 czerwca w Krakowie odbyły się zawody, które łamały wszystkie stereotypy.

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Propozycja Jarosława Kaczyńskiego jest mało przekonująca, mało porywająca - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Anna Materska-Sosnowska, politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego, odnosząc się do planów prezesa PiS dotyczących przeprowadzenia referendum w sprawie wypowiedzenia paktu migracyjnego. - Kaczyński cały czas myśli: "jeszcze więcej tego samego i to pozwoli mi odnieść zwycięstwo". Wątpię w to - ocenił z kolei profesor Andrzej Rychard, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

Źródło:
TVN24

Radosław Sikorski przekazał w "Faktach po Faktach", że nie zostanie w najbliższych tygodniach unijnym komisarzem i pozostanie ministrem spraw zagranicznych. Pytany, czy chciałby kandydować w przyszłych wyborach prezydenckich w Polsce, odpowiedział, że "gdyby Kaczyński znowu kandydował, to chętnie by się z nim zmierzył". W "Faktach po Faktach" mówił także o kwestii ambasadorów i jego kontaktów z prezydentem.

Sikorski pytany, czy widzi się w roli kandydata na prezydenta. Mówi o Kaczyńskim

Sikorski pytany, czy widzi się w roli kandydata na prezydenta. Mówi o Kaczyńskim

Źródło:
TVN24

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie spowodowało, że napływ nielegalnych imigrantów na Wyspy ustał. Partia Konserwatywna wciąż forsuje nieudany plan odsyłania imigrantów do Rwandy, a Partia Pracy, która prowadzi w sondażach, chce przede wszystkim walczyć z przemytnikami ludzi. Nigel Farage, "ojciec chrzestny brexitu", proponuje, żeby przestać uznawać Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Wybory w Wielkiej Brytanii i kryzys migracyjny. Torysi stawiają na Rwandę, laburzyści na nowe dowództwo

Wybory w Wielkiej Brytanii i kryzys migracyjny. Torysi stawiają na Rwandę, laburzyści na nowe dowództwo

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Upały stwarzają w tej chwili śmiertelne zagrożenie na czterech kontynentach. W ostatni dzień wiosny były miejsca, gdzie było goręcej niż w połowie lata. To niepokojący prognostyk, szczególnie po tym, jak ubiegłe lato zostało okrzyknięte najgorętszym w historii pomiarów. W Arabii Saudyjskiej temperatury przekroczyły w tym tygodniu 51 stopni Celsjusza w cieniu. Zmarło kilkuset pielgrzymów. W Indiach monsun, który powinien nieść wytchnienie od miesiąca, wciąż nie nadchodzi, a w Stanach Zjednoczonych ostrzeżenia o upale dostają nawet mieszkańcy regionów, gdzie temperatury zazwyczaj są umiarkowane.

Ekstremalne upały na czterech kontynentach. "To zdecydowanie nie jest normalne"

Ekstremalne upały na czterech kontynentach. "To zdecydowanie nie jest normalne"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS