Jechał pod wpływem alkoholu, spowodował śmierć kobiety w ciąży. Wyrok: 14 lat więzienia

Źródło:
Fakty TVN
Jechał pod wpływem alkoholu, spowodował śmierć kobiety w ciąży. Wyrok: 14 lat więzienia
Jechał pod wpływem alkoholu, spowodował śmierć kobiety w ciąży. Wyrok: 14 lat więzienia
Jarosław Kostkowski/Fakty TVN
Jechał pod wpływem alkoholu, spowodował śmierć kobiety w ciąży. Wyrok: 14 lat więzieniaJarosław Kostkowski/Fakty TVN

14 lat więzienia za podwójną śmierć na drodze. Daniel C. był pijany, uciekał po tym, jak zderzył się z innym samochodem i potrącił panią Dominikę na oczach dwójki jej dzieci. Pani Dominika spodziewała się trzeciego dziecka, była w ósmym miesiącu ciąży.

Pani Dominika zginęła na oczach własnych dzieci. Wraz z mężem Stanisławem spodziewali się córki - Hani. 32-latka była w ósmym miesiącu ciąży. Na miejscu wypadku próbowano jeszcze ratować dziecko przez cesarskie cięcie. - W pamięci zostanie cały czas obraz jego nienarodzonego dziecka z przeciętym policzkiem - mówiła na sali rozpraw Dorota Duda, pełnomocniczka pokrzywdzonych. - Do końca życia nie zapomnę widoku żony i dziecka obok w trumnach - dodał pan Stanisław.

Sprawca wypadku to 61-latek. Kiedy wjechał w pieszych, był pijany i pod wpływem środków odurzających. Wcześniej spowodował kolizję i uciekał. Przed wyrokiem miał jedną prośbę. - Wysoki sąd uchyli ten areszt, bo już go nie znoszę - mówił oskarżony Daniel C..

- Trudno w tej sprawie było się nie przyznać, dlatego walor przyznania się jest niewielki - mówił w trakcie rozprawy sędzia Sądu Rejonowego w Starachowicach Grzegorz Iwoła.

Pijani kierowcy spowodowali kolizje na stacjach paliw
Pijani kierowcy spowodowali kolizje na stacjach paliw

Wyrok: 14 lat pozbawienia wolności

Sąd wymierzył Danielowi C. najsurowszą karę - 14 lat pozbawienia wolności. Rodzina mówiła, że to było podwójne zabójstwo. Oskarżony zapewniał, że czyn popełnił nieświadomie. Przy twarzy na sali sądowej trzymał chusteczkę, ale miał nie uronić żadnej łzy. - Ta sucha chusteczka nikogo nie jest w stanie oszukać - mówił w trakcie rozprawy Michał, brat Dominiki.

W 2022 roku pijani kierowcy zabili prawie 200 osób. Daniel C. ma zapłacić rodzinie pani Dominiki 350 tysięcy złotych nawiązki. Wyrok nie jest prawomocny.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Czym jest Unia Europejska dla osób, które urodziły się w dzień przystąpienia Polski do europejskiej wspólnoty? Wiele z nich wskazuje, że dla nich to większe perspektywy, rozwój czy też współpraca pomiędzy uniwersytetami.

Nie znają Polski bez Unii Europejskiej. 20-latkowie o tym, jak im się żyło przez ostatnie 20 lat

Nie znają Polski bez Unii Europejskiej. 20-latkowie o tym, jak im się żyło przez ostatnie 20 lat

39-latka leżała w nienaturalnej pozycji na ławce w środku Lublina. Nikt z przechodniów się nią nie zainteresował, a ona umierała. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci, którzy patrolowali teren. Zaczęli reanimację i uratowali jej życie.

Leżała na ławce bez oznak życia. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci. "Pierwsze cztery minuty po utracie przytomności są kluczowe"

Leżała na ławce bez oznak życia. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci. "Pierwsze cztery minuty po utracie przytomności są kluczowe"

Źródło:
Fakty TVN

W 2020 roku rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców. Po czterech latach postępowania sądowego sprawa rusza od początku. Jednocześnie ośmiu poszkodowanych domaga się od tarnowskiej kurii łącznie 12 milionów złotych odszkodowania.

"Dotykanie po genitaliach, w okolicach krocza". Byli ministranci chcą 12 milionów złotych odszkodowania od kurii

"Dotykanie po genitaliach, w okolicach krocza". Byli ministranci chcą 12 milionów złotych odszkodowania od kurii

Źródło:
Fakty TVN

20 lat Polski w Unii Europejskiej to widoczne gołym okiem korzyści, dotacje, inwestycje i przemiany. Polska zyskała także na bezpieczeństwie. Choć nie wszystko wszystkim się podoba, zwłaszcza politykom sceptycznym wobec wielu unijnych idei, to zdecydowana większość Polaków cały czas popiera naszą obecność we Wspólnocie. 

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Polska świętuje 20 lat w Unii Europejskiej. "To był i jest bardzo dobry czas dla Polski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trzecia Droga zaprezentowała liderów na listach swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Wybory odbędą się 9 czerwca, kampania już trwa. W to wszystko wpisuje się środowa, 20. rocznica przyjęcia Polski do Unii Europejskiej.

PiS ogłasza kolejne listy, Trzecia Droga przedstawiła swoje "jedynki"

PiS ogłasza kolejne listy, Trzecia Droga przedstawiła swoje "jedynki"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Myśmy w 1981 roku oczywiście marzyli o wolnej Polsce, nic więcej. Chociaż było oczywiste, że dla środowiska "Solidarności" najważniejsze jest uczestniczenie, takie czynne, cywilizacyjne w strukturach Zachodu - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Buzek, były premier, eurodeputowany PO, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego w 20. rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Jerzy Buzek: myślałem, że nic bardziej honorowego już mnie nie spotka

Źródło:
TVN24

Prezydent stara się skupić na sobie uwagę, zaistnieć w jakiś sposób w debacie - tak o postawie Andrzeja Dudy w stosunku do rządu mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Została też zapytana o to, czy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Lewica wystawi kobietę jako kandydatkę. Powiedziała też kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie.

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Prezydent "chce zaistnieć". Dziemianowicz-Bąk: poważna głowa państwa nie musi się dopominać o uwagę

Źródło:
TVN24

Biorąc pod uwagę, że mówimy o kraju, na który Rosja napadła ledwie 15 lat temu, ten pomysł gruzińskiego parlamentu budzi tym większe zdumienie. Chodzi o projekt prawa o "obcych agentach". Pomysłodawcy mówią, że prawo wzmocni gruzińską niepodległość. Krytycy - głównie młodzi obywatele, którzy zaznali zachodniej wolności - oceniają, że to pomysł rodem z putinowskiej Rosji, który ma uderzyć w społeczeństwo obywatelskie.

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To było największe rozszerzenie Unii Europejskiej w historii. 20 lat temu do Wspólnoty dołączyło 10 państw, w tym między innymi Polska. Dziś 450 milionów Europejczyków cieszy się swobodą przemieszczania się. Unia zwiększa możliwości studiowania i pracy za granicą. Blisko 80 procent obywateli państw, które dołączyły do Wspólnoty dwie dekady temu, twierdzi, że ich kraje na tym skorzystały.

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS