Jechał pijany, bez uprawnień, potrącił rodzinę z dzieckiem. Sąd nie zgodził się na areszt dla 27-latka

Źródło:
Fakty TVN
Jechał pijany, bez uprawnień, potrącił rodzinę z dzieckiem. Sąd nie zgodził się na areszt dla 27-latka
Jechał pijany, bez uprawnień, potrącił rodzinę z dzieckiem. Sąd nie zgodził się na areszt dla 27-latka
Jan Błaszkowski/Fakty TVN
Jechał pijany, bez uprawnień, potrącił rodzinę z dzieckiem. Sąd nie zgodził się na areszt dla 27-latkaJan Błaszkowski/Fakty TVN

Sąd nie zgodził się na areszt dla 27-latka, który spowodował - według sądu - kolizję, a nie wypadek w Małdytach na Warmii. Mężczyzna jechał bez uprawnień i po pijanemu. Co więcej - jest recydywistą. Omal nie zginęła rodzina z 4-letnim dzieckiem.

Pirat drogowy z Małdyt, notorycznie łamiący zakaz prowadzenia samochodów, który po pijaku niemal zabił spacerującą chodnikiem rodzinę, wychodzi na wolność. 27-letni Tymoteusz M. przyznał się do jazdy po pijanemu, ale prokuratorowi powiedział, że niewiele pamięta z samego zdarzenia.

W wielkanocny poniedziałek mężczyzna prowadził furgonetkę, którą uderzył w drzewo, a potem staranował młode małżeństwo z 4-letnim synem. Ofiary mówią o ogromnym szczęściu, bo skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Zdaniem sądu w Morągu, gdy nie ma wypadku, nie ma też surowej kary, ani izolacji na wszelki wypadek, gdyby Tymoteusz M. znów miał jeździć po pijaku.

Zobacz też: Samochód wjechał w pieszych, 19 osób poszkodowanych. Zatrzymano 33-latka

- Ja nie mam zdolności profetycznych, ja mogę wziąć odpowiedzialność za swoją decyzję tu i teraz. Uważam, że na chwilę obecną nie było podstaw do stosowania tymczasowego aresztowania - argumentuje Artur Borowy, sędzia Sądu Rejonowego w Ostródzie, Wydział Zamiejscowy w Morągu.

Pijany 27-letni kierowca wjechał w rodzinę z 4-letnim dzieckiem. Cudem nie skończyło się to tragedią
Pijany 27-letni kierowca wjechał w rodzinę z 4-letnim dzieckiem. Cudem nie skończyło się to tragediąJan Błaszkowski/Fakty TVN

Miał dożywotni zakaz prowadzenia samochodów

Tymoteusz M. nie dostanie nawet dozoru policyjnego, bo zdaniem sądu zebrano już wszystkie dowody w sprawie. - Okazał skruchę, to jest też istotne, ale przepraszać nie miał kogo, bo nie było przecież osób, które były tam na tym zdarzeniu - uzasadnia Rafał Gryzło, obrońca Tymoteusza M.

Kierowca miał prawie dwa promile alkoholu we krwi i dożywotni zakaz prowadzenia samochodów wymierzony wcześniej za jazdę po pijanemu. Prokuratura odwoła się od decyzji uwalniającej pirata drogowego.

- Znowu wsiądzie do samochodu, czy po alkoholu czy nie. Nie wiem. Nie potrafię powiedzieć, ale jakieś zagrożenie z pewnością może istnieć - zaznacza Zdzisław Łukasiak z Prokuratury Rejonowej w Ostródzie, Ośrodek Zamiejscowy w Morągu.

Tymoteusz M. odpowie też za zniszczenie cudzego pojazdu samowolnie zabranego z warsztatu swojego krewnego i za napaść na policjantów. Za jazdę po pijanemu i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat więzienia.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości

Byli ochroniarzami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i chociaż nie pracowali dla Żandarmerii Wojskowej, to byli tam na etatach. Wiceminister obrony narodowej mówi o skandalu i ujawnia wyniki kolejnego audytu. Jak się okazuje, Żandarmeria Wojskowa była na usługach jeszcze innego polityka PiS-u - Antoniego Macierewicza.

Bliskie relacje Antoniego Macierewicza z Żandarmerią Wojskową. "Działalność usługowo-opiekuńcza"

Bliskie relacje Antoniego Macierewicza z Żandarmerią Wojskową. "Działalność usługowo-opiekuńcza"

Źródło:
Fakty TVN

Przez 25 lat w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka lekarze dokonali pięciuset rodzinnych przeszczepów wątroby, ratując zdrowie i życie pacjentów. - W zakresie transplantacji wątroby i nerek u dzieci jesteśmy w tej chwili jednym z dwóch największych ośrodków na świecie - podkreśla doktor Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Centrum Zdrowia Dziecka od 25 lat przeszczepia wątroby. Ich działalność jest osiągnięciem na skalę światową

Centrum Zdrowia Dziecka od 25 lat przeszczepia wątroby. Ich działalność jest osiągnięciem na skalę światową

Źródło:
Fakty TVN

Mamy rosnącą falę zakażeń krztuścem wśród dzieci - alarmują lekarze i dodają, że to niewątpliwie skutki trendu na nieszczepienie dzieci. Z danych wynika, że jest coraz więcej rodziców i opiekunów, którzy nie chcą zabezpieczać dzieci nawet obowiązkowymi szczepieniami. Dziesięć lat temu ich decyzje dotyczyły ponad 12 tysięcy nieletnich, w ubiegłym roku prawie 90 tysięcy.

Coraz więcej rodziców odmawia obowiązkowych szczepień dzieci. Rośnie liczba zakażeń krztuścem

Coraz więcej rodziców odmawia obowiązkowych szczepień dzieci. Rośnie liczba zakażeń krztuścem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Jeżeli ktoś dopuszczał do tego, że prywatne rozmowy przewodniczącego Rady Europejskiej z jego adwokatem, bo ja wówczas reprezentowałem Donalda Tuska, znajdowały się w posiadaniu służb jakiegokolwiek kraju - bez względu na to, czy sojuszniczego, czy nie - to to jest szpiegostwo - mówił w "Faktach po Faktach" poseł KO i adwokat Roman Giertych.

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Źródło:
TVN24

Amerykańska pomoc dla Ukrainy będzie zbawieniem. Oby nadeszła na czas - powiedział w TVN24 generał profesor Bogusław Pacek. Były ambasador Andrzej Byrt mówił z kolei o brytyjskim pakiecie pomocowym, który "jest bardzo znaczący". Stwierdził też, że całe NATO "powinno przestawić swoje przemysły zbrojeniowe".

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Źródło:
TVN24

Niemiecka policja zatrzymała asystenta jednego z czołowych polityków Alternatywy dla Niemiec. Mężczyzna jest podejrzany o szpiegowanie na rzecz Chin. To kolejny dowód na to, że europejscy populiści są narzędziem w rękach wrogich sił.

Kolejne kłopoty AfD. Asystent jednego z jej czołowych polityków miał szpiegować dla Chin

Kolejne kłopoty AfD. Asystent jednego z jej czołowych polityków miał szpiegować dla Chin

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Brytyjczycy od samego początku rosyjskiej napaści mocno wspierali Ukrainę - sprzętem, szkoleniami i pieniędzmi. Skąd wzięło się to brytyjskie zaangażowanie? W skrócie: Londyn nie tylko docenia zagrożenie, w którym jest Ukraina, ale sam od lat doświadcza brutalności Kremla na swój sposób.

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS