Chcieli wyłudzić pieniądze metodą "na COVID". Policja publikuje wizerunek kobiety i prosi o pomoc

Źródło:
Fakty TVN
Chcieli wyłudzić pieniądze metodą "na COVID". Policja publikuje wizerunek kobiety i prosi o pomoc
Chcieli wyłudzić pieniądze metodą "na COVID". Policja publikuje wizerunek kobiety i prosi o pomoc
Dariusz Łapiński/Fakty TVN
Chcieli wyłudzić pieniądze metodą "na COVID". Policja publikuje wizerunek kobiety i prosi o pomocDariusz Łapiński/Fakty TVN

Policja ostrzega przez oszustami, którzy wyłudzają pieniądze "na COVID". Ofiarą takiego procederu był pan Edward. Mężczyzna odebrał telefon rzekomo ze szpitala, w którym miał leżeć jego ciężko chory syn i potrzebne były pieniądze na drogi lek. Wkrótce po środki przyjechała kobieta, ale wywiązała się szarpanina i 77-latek nie stracił oszczędności. Teraz kobiety szuka częstochowska policja.

Policja publikuje nagrania z wizerunkiem kobiety, która według śledczych działa w gangu wyłudzającym od starszych ludzi oszczędności ich życia. - Na chwilę obecną nic nie mamy, dlatego prosimy i publikujemy ten wizerunek - informuje sierż. sztab. Marcin Knysak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Wizerunek poszukiwanej kobietyŚląska policja

Ofiarą oszustów miał paść 77-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna odebrał telefon rzekomo ze szpitala, w którym miał leżeć jego syn ciężko chory na COVID-19. - Mówili, że potrzebny jest lek ze Stanów Zjednoczonych, który kosztuje 90 tysięcy złotych - opowiada pan Edward.

Czytaj też: Oszustwa "na koronawirusa". Miała odebrać niemal 100 tysięcy złotych, później zaatakowała policjanta

Rzekomy lekarz przekonywał, że czas nagli. Pan Edward zgodził się pomóc swemu dziecku. Zdradził, że ma w domu oszczędności w gotówce - 60 tysięcy złotych. Usłyszał, że to wystarczy i wkrótce po pieniądze przyjedzie notariuszka.

Oszuści podszyli się pod córkę 62-latki, kobieta straciła pieniądze
Oszuści podszyli się pod córkę 62-latki, kobieta straciła pieniądze

"Kobieta zaczęła okładać mężczyznę pięściami"

- Legendy, których używają przestępcy, są różne. Natomiast cel, który im przyświeca, jest jeden: oszukać osoby i zabrać im pieniądze - zaznacza oficer operacyjny z Centralnego Biura Śledczego Policji. - Tyle słyszę w telewizji, bo oglądam, ale czasem człowiek nie panuje nad emocjami - wyznaje pan Edward.

Pan Edward myślał tylko o tym, że musi ratować syna. Przekazał nieznajomej kobiecie pieniądze. Jednak gdy chciała wyjść, poprosił, żeby pokazała jakiś dokument na dowód, że przychodzi w imieniu szpitala. W odpowiedzi kobieta powaliła 77-latka na ziemię. - Kobieta zaczęła okładać mężczyznę pięściami. Kobieta w wyniku zdarzenia zaczęła krzyczeć - informuje sierż. sztab. Marcin Knysak. - Ona wołała, że chcę ja zgwałcić - relacjonuje oszukany mężczyzna.

Do mieszkania na ratunek wbiegło trzech mężczyzn i uratowali, ale nie okradanego mężczyznę, a oszustkę, ofiarę rzekomego gwałtu. - Pokrzywdzony w czasie tej szarpaniny odzyskał torbę z pieniędzmi, dlatego też tutaj mamy do czynienia z usiłowaniem popełnienia przestępstwa - informuje Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Teraz policja usiłuje zatrzymać kobietę i jej wspólników, co bez pomocy osób, które ją rozpoznają, będzie trudne.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Benjamin Netanjahu 24 lipca wygłosi przemówienie przed połączonymi izbami amerykańskiego Kongresu. Nie padną w nim jednak słowa, na które czeka tak wielu jego rodaków. Nie będzie mógł powiedzieć, że porwani przez Hamas zakładnicy zostali uwolnieni. Dramat nie polega nawet na tym, że cierpią w niewoli. Oni umierają. Zginął także Polak Alex Dancyg. Jego 18-letnia wnuczka ma pretensje do izraelskiego rządu. Nie ona jedna.

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Źródło:
Fakty TVN

Mamy wreszcie finał sporu, o którym już wiele razy mówiliśmy w "Faktach" TVN. Chodzi o lekarzy, którzy przepisywali mleko na receptę ciężko chorym dzieciom. Narodowy Fundusz Zdrowia upierał się, że przepisywano je bezzasadnie i oczekiwał zwrotu siedmiu milionów złotych z tytułu nienależnej refundacji. Najpierw sąd stanął po stronie lekarzy, a teraz minister zdrowia jest gotowa na ugodę.

NFZ ma pójść na ugodę w sprawie nierefundowanego mleka. Jest też korzystny dla lekarzy wyrok sądu

NFZ ma pójść na ugodę w sprawie nierefundowanego mleka. Jest też korzystny dla lekarzy wyrok sądu

Źródło:
Fakty TVN

Groźna bakteria New Delhi została wykryta w poznańskim szpitalu. Jej obecność zdiagnozowano u 11 pacjentów. Sanepid i szpital uspokajają - sytuacja jest opanowana, a chorzy są izolowani.

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Kolejna seria utonięć na polskich kąpieliskach i najtragiczniejszy w tym sezonie weekend z policyjnymi statystykami grozy. Tylko w sobotę i w niedzielę życie pod wodą straciło 17 osób. Od początku wakacji aż 87.

To nie tylko liczby, to ludzkie tragedie. Od początku wakacji utonęło 87 osób

To nie tylko liczby, to ludzkie tragedie. Od początku wakacji utonęło 87 osób

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Jako PSL złożyliśmy swój projekt, który mówi o tym, żeby wrócić do zapisów sprzed haniebnego wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej. To byłby pierwszy krok - powiedziała w "Faktach po Faktach" Magdalena Sroka (PSL-Trzecia Droga), komentując odrzucenie ustawy dekryminalizującej pomocnictwo w aborcji. Anita Kucharska-Dziedzic (Lewica) wskazywała, że "w umowie koalicyjnej nie ma słowa na A, ale jest mowa o prawach kobiet i o prawie kobiet do decydowania o sobie".

Sroka o aborcji: Lewica i KO rozbudziły w kobietach fałszywe nadzieje

Sroka o aborcji: Lewica i KO rozbudziły w kobietach fałszywe nadzieje

Źródło:
TVN24

- Jeżeli to Kamala Harris zostanie kandydatką na prezydenta, demokraci będą tak naprawdę musieli wymyślić jej profil całkowicie na nowo - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Paweł Zalewski, wiceszef MON, poseł Polski 2050-Trzeciej Drogi. Poseł PiS Radosław Fogiel zauważył, że spodziewane wejście Harris do wyścigu o Biały Dom "zmusza kampanię Trumpa do przestawienia dział".

"Powiew świeżości", który "zmusza do przestawienia dział"

"Powiew świeżości", który "zmusza do przestawienia dział"

Źródło:
TVN24

Niezależnie od tego, jak oceniać dorobek czy kompetencje Kamali Harris, nie da się jej zarzucić podeszłego wieku. Ta linia narracji Trumpa z okresu późnej kampanii Bidena straciła rację bytu. Jest wręcz ryzyko, że teraz to podeszły wiek Trumpa będzie dla niego obciążeniem. Dodatkowo Kamala Harris, która przez większość kariery była prokuratorem, będzie cały czas podbijać wątek problemów prawnych kandydata republikanów.

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Zanim odsunął Donalda Trumpa od władzy, przez ponad 30 lat był senatorem, a potem przez osiem lat pełnił funkcję wiceprezydenta u boku Baracka Obamy. Joe Biden urząd prezydenta obejmował w trudnym dla Ameryki momencie. Pandemia, inflacja, wojna Putina - to największe wyzwania tej kadencji. Amerykanie przyglądają się też kwestiom migracji, pamiętają również obrazy chaotycznego odwrotu swoich wojsk z Afganistanu.

Pandemia, inflacja, wojny - kadencja Joe Bidena przypadła na burzliwe czasy. Jaki jest bilans jego prezydentury?

Pandemia, inflacja, wojny - kadencja Joe Bidena przypadła na burzliwe czasy. Jaki jest bilans jego prezydentury?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS