TVN24 kończy 20 lat. "Jesteśmy i będziemy zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego"

08.08.2021 | TVN24 kończy 20 lat. "Jesteśmy i będziemy zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego"
08.08.2021 | TVN24 kończy 20 lat. "Jesteśmy i będziemy zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego"
Maria Mikołajewska | Fakty TVN
08.08.2021 | TVN24 kończy 20 lat. "Jesteśmy i będziemy zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego"Maria Mikołajewska | Fakty TVN

9 sierpnia kanał TVN24 skończy 20 lat. Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej całodobowy kanał informacyjny zaczął działać 9 sierpnia 2001 roku. Swoje urodziny będziemy świętować razem z widzami. O godzinie 12 na antenie TVN24 rozpocznie się program specjalny, który poprowadzi Anita Werner.

W południe 9 sierpnia 2001 roku kanał TVN24 po raz pierwszy zagościł w domach widzów. Relacjonuje "całą prawdę, całą dobę" już od dwudziestu lat. Okrągłe urodziny pierwszego całodobowego kanału informacyjnego w Polsce TVN24 będzie świętował w poniedziałek od samego rana. W wydaniu specjalnym programu "#NASZE20-LECIE" od godziny 10 na antenie TVN24 znajdą się wyjątkowe treści i opowieści tych, którzy tworzą i tworzyli TVN24.

- Pewne rzeczy są zaplanowane, pewne nie. Pewne rzeczy to niespodzianki - zapowiada Stanisław Kornatowski, wydawca TVN24.

Korytarzami TVN24 do wszystkich tych, których na co dzień nie widać na antenie, poprowadzą Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki, którzy przez ostatnie dwadzieścia tygodni podsumowywali ważne wydarzenia z ostatnich 20 lat istnienia stacji.

- O wielu rzeczach sobie przypominałem, oglądając te materiały, chociaż bezpośrednio w nich uczestniczyłem. Na przykład zdarzały się takie sytuacje, że był jakiś fragment mojego materiału sprzed wielu, wielu lat i naprawdę oglądałem z zainteresowaniem, bo nie dość, że nie pamiętałem, że byłem w tym miejscu, to nawet nie pamiętałem, że robiłem materiał z tego - przyznaje Tomasz Sianecki, prowadzący program "#NASZE20-LECIE".

Dwudzieste urodziny kanału TVN24

Ważnym elementem dwudziestych urodzin TVN24 będą widzowie, którzy składali życzenia w specjalnych urodzinowych ramkach. Serwis Kontakt24 zbiera też wspomnienia związane z telewizją - takie jak pana Pawła, który dwadzieścia lat temu budował dzisiejszą siedzibę TVN przy ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie.

- Ja tutaj byłem inżynierem budowy na tym obiekcie. No i po trosze też patrzę, jako na cząsteczkę, malusieńką, że ja się do tego trochę przyłożyłem - opowiada pan Paweł Miąskiewicz, inżynier budownictwa, hydrotechnik.

Kuchnię swojej codziennej pracy pokażą też ośrodki TVN, dzięki którym stacja dociera wszędzie. - Byliśmy, jesteśmy i będziemy zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego - obiecuje Sebastian Napieraj, reporter TVN24.

Wyjątkowym momentem, który przeniesie widzów TVN24 dwadzieścia lat wstecz, będzie serwis informacyjny o godzinie 12 w poniedziałek 9 sierpnia, który poprowadzi Anita Werner. Choć zmieniło się wiele, niezmienne pozostają cel i misja stacji.

- Rzetelność, niezależność, neutralność, obiektywizm, profesjonalizm to nie są wartości, o których mówimy teraz, na potrzeby nie najlepszej dla nas chwili. To są wartości, które towarzyszyły nam od samego początku - wyjaśnia Anna Jędrzejowska, prowadząca program "#NASZE20-LECIE".

Autor: Maria Mikołajewska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Bullying to przemoc rówieśnicza, to wyzwiska i obrażanie, to szydzenie i niemiłe żarty, to wykluczanie z grupy. Jest najnowszy raport na ten temat, który pokazuje, jak często i jak konkretnie to dręczenie może wyglądać.

"Powtarzalność, nierównowaga sił". Ofiarą może stać się każde dziecko

"Powtarzalność, nierównowaga sił". Ofiarą może stać się każde dziecko

Źródło:
Fakty TVN

Wystarczy posłuchać relacji dwóch kobiet, by przekonać się, jak ważne przy porodzie może być znieczulenie. Zaczęto je stosować 30 lat temu, ale dziś wciąż nie jest standardem. Jest tylko i wyłącznie dla chętnych kobiet. Fundacja Rodzić po Ludzku rusza z kampanią społeczną na ten temat.

"Kobiety, nie gódźcie się na taką opiekę, walczcie o swoje prawa". Fundacja Rodzić po Ludzku rusza z kampanią

"Kobiety, nie gódźcie się na taką opiekę, walczcie o swoje prawa". Fundacja Rodzić po Ludzku rusza z kampanią

Źródło:
Fakty TVN

Przedwyborczy zegar tyka. Pozostało 41 dni do pierwszej tury wyborów prezydenckich. Dla kandydatów oznacza to obowiązki związane z kampanią. A dla wyborców - obowiązki związane z głosowaniem. Można już między innymi dopisywać się do spisu wyborców czy zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego. Kto, gdzie i jak? Odpowiedzi na najważniejsze pytania - a także to, co słychać na kampanijnym szlaku, w naszym raporcie.

Głosowanie za 41 dni. Co warto wiedzieć o kalendarzu wyborczym?

Głosowanie za 41 dni. Co warto wiedzieć o kalendarzu wyborczym?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

"Trenuj z wojskiem" to projekt Ministerstwa Obrony Narodowej polegający na organizacji dobrowolnych, praktycznych i bezpłatnych szkoleń dla każdego. To też wstęp, jak zapowiada minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, do organizacji dobrowolnych, powszechnych szkoleń wojskowych, które planuje rząd.

Rozpoczęła się kolejna edycja szkoleń "Trenuj z wojskiem"

Rozpoczęła się kolejna edycja szkoleń "Trenuj z wojskiem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Przekazaliśmy na tereny powodziowe już teraz prawie cztery miliardy złotych. To jest gigantyczna kwota - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister do spraw odbudowy po powodzi Marcin Kierwiński. Zapewnił, że "wszyscy, którzy złożyli wnioski, dostali wypłaty".

"Gigantyczna kwota" trafiła do powodzian. Kierwiński: teraz rozpoczną odbudowę

"Gigantyczna kwota" trafiła do powodzian. Kierwiński: teraz rozpoczną odbudowę

Źródło:
TVN24

To nie jest jakaś tam kłótnia w parlamencie - ocenił środowe starcie na mównicy sejmowej lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego i posła KO Romana Giertycha europoseł Nowej Lewicy Krzysztof Śmiszek. Krzysztof Brejza (KO) nazwał Kaczyńskiego "manipulantem emocjonalnym".

"Kaczyński zamienił się w człowieka, który żywi się kłótnią"

"Kaczyński zamienił się w człowieka, który żywi się kłótnią"

Źródło:
TVN24

Pytanie z szokującą odpowiedzią: jak dużą część swojej pensji musi przeznaczyć młody Hiszpan lub Hiszpanka, aby wynająć mieszkanie? Odpowiedź: 94 procent. Takie dane kilka lat temu podawał słynny dziennik "El Pais". I można odnieść wrażenie, że w międzyczasie sytuacja tylko się pogorszyła. W ciągu dekady ceny najmu wzrosły dwukrotnie. Z tego powodu na ulice wyszły setki tysięcy ludzi. Protestujący mówią wprost: "właściciele nieruchomości wykopują zwykłych ludzi z mieszkań, by zrobić miejsce dla turystów".

"Zwrócą to, co ukradli". Na ulicach wrze, może pojawić się bezprecedensowy podatek 

"Zwrócą to, co ukradli". Na ulicach wrze, może pojawić się bezprecedensowy podatek 

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Zastępuje przewodnika, lustro, nawet w pewnym zakresie narząd wzroku. Sztuczna inteligencja to pomocnik, który nie traci cierpliwości, a osobom niedowidzącym zwiększa przestrzeń samodzielności. ChatGPT jest w stanie asystować przy robieniu zakupów, orientować użytkownika w przestrzeni czy odnaleźć zgubiony przez niego przedmiot. Nie można mu ufać bezkrytycznie, ale można pozwolić sobie pomóc.

ChatGPT może zastąpić przewodnika osobie niewidomej. Wystarczy aplikacja na smartfonie

ChatGPT może zastąpić przewodnika osobie niewidomej. Wystarczy aplikacja na smartfonie

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS