TVN24 kończy 20 lat. "Jesteśmy i będziemy zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego"

08.08.2021 | TVN24 kończy 20 lat. "Jesteśmy i będziemy zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego"
08.08.2021 | TVN24 kończy 20 lat. "Jesteśmy i będziemy zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego"
Maria Mikołajewska | Fakty TVN
08.08.2021 | TVN24 kończy 20 lat. "Jesteśmy i będziemy zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego"Maria Mikołajewska | Fakty TVN

9 sierpnia kanał TVN24 skończy 20 lat. Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej całodobowy kanał informacyjny zaczął działać 9 sierpnia 2001 roku. Swoje urodziny będziemy świętować razem z widzami. O godzinie 12 na antenie TVN24 rozpocznie się program specjalny, który poprowadzi Anita Werner.

W południe 9 sierpnia 2001 roku kanał TVN24 po raz pierwszy zagościł w domach widzów. Relacjonuje "całą prawdę, całą dobę" już od dwudziestu lat. Okrągłe urodziny pierwszego całodobowego kanału informacyjnego w Polsce TVN24 będzie świętował w poniedziałek od samego rana. W wydaniu specjalnym programu "#NASZE20-LECIE" od godziny 10 na antenie TVN24 znajdą się wyjątkowe treści i opowieści tych, którzy tworzą i tworzyli TVN24.

- Pewne rzeczy są zaplanowane, pewne nie. Pewne rzeczy to niespodzianki - zapowiada Stanisław Kornatowski, wydawca TVN24.

Korytarzami TVN24 do wszystkich tych, których na co dzień nie widać na antenie, poprowadzą Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki, którzy przez ostatnie dwadzieścia tygodni podsumowywali ważne wydarzenia z ostatnich 20 lat istnienia stacji.

- O wielu rzeczach sobie przypominałem, oglądając te materiały, chociaż bezpośrednio w nich uczestniczyłem. Na przykład zdarzały się takie sytuacje, że był jakiś fragment mojego materiału sprzed wielu, wielu lat i naprawdę oglądałem z zainteresowaniem, bo nie dość, że nie pamiętałem, że byłem w tym miejscu, to nawet nie pamiętałem, że robiłem materiał z tego - przyznaje Tomasz Sianecki, prowadzący program "#NASZE20-LECIE".

Dwudzieste urodziny kanału TVN24

Ważnym elementem dwudziestych urodzin TVN24 będą widzowie, którzy składali życzenia w specjalnych urodzinowych ramkach. Serwis Kontakt24 zbiera też wspomnienia związane z telewizją - takie jak pana Pawła, który dwadzieścia lat temu budował dzisiejszą siedzibę TVN przy ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie.

- Ja tutaj byłem inżynierem budowy na tym obiekcie. No i po trosze też patrzę, jako na cząsteczkę, malusieńką, że ja się do tego trochę przyłożyłem - opowiada pan Paweł Miąskiewicz, inżynier budownictwa, hydrotechnik.

Kuchnię swojej codziennej pracy pokażą też ośrodki TVN, dzięki którym stacja dociera wszędzie. - Byliśmy, jesteśmy i będziemy zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego - obiecuje Sebastian Napieraj, reporter TVN24.

Wyjątkowym momentem, który przeniesie widzów TVN24 dwadzieścia lat wstecz, będzie serwis informacyjny o godzinie 12 w poniedziałek 9 sierpnia, który poprowadzi Anita Werner. Choć zmieniło się wiele, niezmienne pozostają cel i misja stacji.

- Rzetelność, niezależność, neutralność, obiektywizm, profesjonalizm to nie są wartości, o których mówimy teraz, na potrzeby nie najlepszej dla nas chwili. To są wartości, które towarzyszyły nam od samego początku - wyjaśnia Anna Jędrzejowska, prowadząca program "#NASZE20-LECIE".

Autor: Maria Mikołajewska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Mija 30 lat od tragicznego pożaru w hali Stoczni Gdańskiej. Zginęło wtedy siedem osób. To było podpalenie, jednak do dziś nie wiadomo, kto za nie odpowiada. Gdy po koncercie w hali pojawił się ogień, widzowie na początku myśleli, że to efekty świetlne.

Mija 30 lat od tragedii w Stoczni Gdańskiej. "Myśmy byli przekonani, że nas spali żywcem"

Źródło:
Fakty TVN

Stała, cotygodniowa rehabilitacja i perspektywa jeszcze co najmniej siedmiu operacji. Do tego specjalne ubranie, dzięki któremu życie z potężnymi bliznami jest życiem bez bólu. Po koszmarnym wypadku 9-letni Olek ma tylko jedno marzenie: chce wyzdrowieć. Można mu w tym pomóc.

Ma zniszczone dłonie, ramiona, plecy i klatkę piersiową. 9-letni Olek potrzebuje pomocy

Ma zniszczone dłonie, ramiona, plecy i klatkę piersiową. 9-letni Olek potrzebuje pomocy

Źródło:
Fakty TVN

Fabuła nowego serialu osadzonego w świecie Diuny skupia się na tym, co działo się przed wydarzeniami znanymi z filmów. Zdradza, jak doszło do trwającego przez pokolenia konfliktu pomiędzy rodami władającymi kosmosem. Odsłania też kulisy działania tajemniczego zakonu sióstr Bene Gesserit. Co ciekawe, w rozmowie z obsadą tej międzynarodowej produkcji pojawił się polski wątek dotyczący Radosława Sikorskiego.

Na Max jest już dostępny serial "Diuna: Proroctwo". A co ma z tym wszystkim wspólnego Radosław Sikorski?

Na Max jest już dostępny serial "Diuna: Proroctwo". A co ma z tym wszystkim wspólnego Radosław Sikorski?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polscy seniorzy - kim są, jak żyją, czego potrzebują? Jak młodsi mogą pomóc? Co zrobić, by seniorom żyło się lepiej? W Unii Europejskiej nasze starzejące się społeczeństwo nie jest wyjątkiem. Już jedna piąta z nas to osoby starsze, a według prognozy GUS-u w 2060 roku co trzeci mieszkaniec Polski będzie seniorem. Jak ten fakt zmienia gospodarkę, ochronę zdrowia czy rynek pracy?

Polska się starzeje, seniorów przybywa. "Neurologia powinna stać się kolejną dziedziną priorytetową"

Polska się starzeje, seniorów przybywa. "Neurologia powinna stać się kolejną dziedziną priorytetową"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Karol Nawrocki ma swój dorobek, ale nie jest związany z partyjną nawalanką - tak o kandydacie PiS-u na prezydenta mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 poseł tej partii Janusz Cieszyński. Europoseł Koalicji Obywatelskiej Andrzej Halicki, odnosząc się do przemówienia kandydata, spuentował to słowami - "Co miałem do powiedzenia, przeczytałem. Tekst napisał prezes Kaczyński. Dziękuję za to, że mnie wybrał".

"Przemówienie określiłbym puentą: Co miałem do powiedzenia, przeczytałem. Tekst napisał prezes"

"Przemówienie określiłbym puentą: Co miałem do powiedzenia, przeczytałem. Tekst napisał prezes"

Źródło:
TVN24

Teraz przyjdzie nam się bić o każdy głos, być w każdej nawet najmniejszej miejscowości. Nic tutaj nie jest rozdane, nawet dobre sondaże nie mogą uśpić czujności - mówił w "Faktach po Faktach" pełnomocnik rządu ds. odbudowy po powodzi, sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński o przyszłych wyborach prezydenckich. Zapewniał też, że kandydat KO Rafał Trzaskowski "będzie miał za sobą armię ludzi".

"PiS będzie walczył o życie". Kierwiński o kampanii prezydenckiej

"PiS będzie walczył o życie". Kierwiński o kampanii prezydenckiej

Źródło:
TVN24

W ubiegłym tygodniu w Redzikowie koło Słupska otwarto bazę amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Taką samą - tyle że od lat - ma już Rumunia. W Rumunii powstaje także największa NATO-wska baza w Europie. Dla Sojuszu ten kraj jest istotny między innymi ze względu na jego położenie. Rumunia graniczy z Ukrainą, ale i Mołdawią, której również zagraża rosyjski imperializm. Władze w Bukareszcie znane były z prozachodniego nastawienia, ale ostatnio popularność zdobywają tam siły prorosyjskie. W ten weekend zaczynają się w tym kraju wybory.

W Rumunii powstaje największa baza NATO w Europie. Jednocześnie rośnie tam poparcie dla sił prorosyjskich

W Rumunii powstaje największa baza NATO w Europie. Jednocześnie rośnie tam poparcie dla sił prorosyjskich

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W Salwadorze znajduje się największe więzienie w Ameryce Łacińskiej. Trafiają tam mordercy, gwałciciele i członkowie gangów. Mowa o Centrum Odosobnienia Terroryzmu - CECOT. Więzienie otwarto w ubiegłym roku. Może pomieścić 40 tysięcy osób i zapełnia się błyskawicznie, bowiem w kraju o jednym z najwyższych wskaźników zabójstw na świecie od dwóch lat panuje stan wyjątkowy. Amnesty International przestrzega, iż Salwador doświadcza "stopniowego zastępowania przemocy gangów przemocą państwową". Społeczeństwo jednak taką politykę popiera - pierwsze dane mówią o spadku przestępczości. Telewizji CNN jako jedynej udało się dostać do strzeżonego kompleksu i pokazać, w jakich warunkach przebywają osadzeni.

Największe więzienie w Ameryce Łacińskiej jest symbolem "nowego Salwadoru". Tak wygląda życie osadzonych

Największe więzienie w Ameryce Łacińskiej jest symbolem "nowego Salwadoru". Tak wygląda życie osadzonych

Źródło:
CNN