Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Michał Gołębiowski | Fakty po południu TVN24
Michał Gołębiowski | Fakty po południu TVN24Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Większość badanych Polaków uważa, że polityka rządu PiS nie doprowadzi do wyjścia Polski z Unii Europejskiej - tak odpowiedziało 48 procent ankietowanych. Odmiennego zdania było 43 procent respondentów. To wyniki najnowszego sondażu Kantar przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i dla TVN24.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 22-23 czerwca ankietowani usłyszeli pytanie: "Czy Pana(i) zdaniem polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej?".

Odpowiedź "zdecydowanie tak" wybrało 16 procent, a "raczej tak" - 27 procent. W sumie 43 procent badanych było zdania, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z UE.

Na odpowiedź "zdecydowanie nie" wskazało 15 procent respondentów, a na "raczej nie" - 33 procent. W sumie 48 procent badanych stwierdziło, że polityka rządu PiS nie doprowadzi do wyjścia Polski z UE.

9 procent ankietowanych wskazało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Poprzednie badanie

W badaniu z września 2021 roku dla "Faktów" TVN i TVN24 43 procent respondentów było zdania, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Przeciwnego zdania było w wtedy 41 procent ankietowanych.

ZOBACZ WYNIKI SONDAŻU Z WRZEŚNIA 2021 ROKU

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 22-23 czerwca 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: Michał Gołębiowski / Źródło: Fakty po południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości