Fakty - oglądaj online

  • Foto: wjarek / Shutterstock | Video: Maciej Knapik / Fakty TVN
  • Tragiczny wypadek na trasie Rajdu Śląska. Nie żyje pilotka
  • Zawody łazików marsjańskich na terenie Politechniki Świętokrzyskiej
Na wojennej ścieżce

Czy polityka rządu może doprowadzić do polexitu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 43 procent respondentów uważa, że polityka rządu PiS może doprowadzić do polexitu. Nieco mniej - 41 procent pytanych - nie widzi takiej możliwości. Badanie zostało przeprowadzone po tym, jak usłyszeliśmy od polityków Zjednoczonej Prawicy o "wojnie hybrydowej", "brukselskiej okupacji" i "drastycznych rozwiązaniach", jakich może trzeba będzie szukać.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 9-11 września ankietowaniu usłyszeli pytanie: Czy Pana(i) zdaniem polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej?

Odpowiedź "zdecydowanie tak" wybrało 23 procent, a "raczej tak" - 20 procent. W sumie 43 procent badanych było zdania, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z UE.

Na odpowiedź "zdecydowanie nie" wskazało 14 procent respondentów, a na "raczej nie" - 27 procent. W sumie 41 procent badanych stwierdziło, że polityka rządu PiS nie może doprowadzić do wyjścia Polski z UE.

Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 20 procent respondentów.

Poprzednie badanie

W badaniu z czerwca 2021 roku dla "Faktów" TVN i TVN24 44 procent respondentów było zdania, że polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Przeciwnego zdania było w czerwcu 43 procent ankietowanych.

ZOBACZ WYNIKI SONDAŻU Z CZERWCA 2021 ROKU

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 9-11 września 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 osób powyżej 18. roku życia.

Autor: Maciej Knapik/dln / Źródło: Fakty TVN

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix