Czy Iwona Morawiecka powinna ujawnić swój majątek? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy Iwona Morawiecka powinna ujawnić swój majątek? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Czy Iwona Morawiecka powinna ujawnić swój majątek? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Fakty po południu TVN24
Fakty po południu TVN24Czy Iwona Morawiecka powinna ujawnić swój majątek? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Według najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 65 procent respondentów uważa, że żona premiera Mateusza Morawieckiego powinna ujawnić swój majątek. Przeciwnego zdania jest 27 procent badanych.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar w dniach 10-12 grudnia ankietowanym zadano następujące pytanie: "Czy Pana(i) zdaniem żona premiera Mateusza Morawieckiego powinna ujawnić swój majątek?".

Na odpowiedź "zdecydowanie tak" wskazało 44 procent ankietowanych, a "raczej tak" - 21 procent. W sumie 65 procent badanych stwierdziło, że żona premiera Mateusza Morawieckiego powinna ujawnić swój majątek.

Odpowiedź "zdecydowanie nie" wybrało 8 procent respondentów, a "raczej nie" - 19 procent. W sumie 27 procent respondentów było zdania, że żona premiera Mateusza Morawieckiego nie powinna ujawniać swojego majątku.

Odpowiedź "nie wiem" wskazało osiem procent badanych.

Czy żona premiera powinna ujawnić majątek? Wyniki sondażutvn24

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 10-12 grudnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Dziennikarze TVN24 i tvn24.pl ustalili na początku grudnia, że żona premiera Iwona Morawiecka zarobiła blisko 15 milionów złotych na sprzedaży działek we Wrocławiu. Teren - razem z mężem - kupiła w 2002 roku od Kościoła za 700 tysięcy złotych.

O sprawie działek kupionych przez Mateusza i Iwonę Morawieckich zrobiło się już głośno w 2019 roku. W reakcji na medialne publikacje wówczas premier deklarował, że z żoną nie mają nic do ukrycia. Niedługo potem Sejm przyjął przepisy, które miały zapewnić jawność majątków rodzin polityków. Ustawa jednak nie weszła w życie. Pod koniec listopada 2021 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jest ona niezgodna z konstytucją. Wniosek o zbadanie ustawy skierował do TK przed podpisaniem prezydent Andrzej Duda.

Czytaj więcej: Dwudziestokrotne przebicie. Żona premiera sprzedała za prawie 15 milionów złotych kupione od Kościoła działki

Źródło: Fakty po południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości