Fakty - oglądaj online

  • Foto: Fakty TVN | Video: Jan Błaszkowski / Fakty TVN
  • Prognoza pogody na sobotę 27 listopada
  • Policja weszła do klinki MASMED w Zabierzowie. Pokazaliśmy, jak można tam uzyskać fałszywy certyfikat covidowy

W sesjach rady biorą udział zdalnie, niektórzy nie mają prawa jazdy. Zawnioskowali o podwyżki diet z uwagi na wzrost kosztów dojazdów

Radni Sztutowa (woj. pomorskie) wnioskowali o podwyżkę diet. Powołali się na rosnące koszty związane z dojazdami do urzędu na obrady. Tylko, że posiedzenia rady są zdalne, a niektórzy wnioskodawcy nawet nie mają prawa jazdy. Podwyżki ostatecznie zostały przegłosowane po tym jak radni zmienili uzasadnienie.

Pytania o Polski Ład. "Środki krajowe, mimo buńczucznych deklaracji, po prostu nie wystarczą"

Im bardziej premier Mateusz Morawiecki promuje Polski Ład, tym bardziej opozycja dopytuje o...

Radni gminy Sztutowo na Pomorzu wnioskowali o podwyżkę diet - z 140 złotych na 200 za jedno posiedzenie. Twierdzą, że wzrosły im koszty dojazdu na obrady.

Problem w tym, że większość radnych nie rusza się z domów, bo sesje rady są zdalne. Jednak rzeczywiście kilkoro przedstawicieli pojawia się osobiście na sesji, choć o kosztach tych podróży trudno mówić. Jak twierdzi radny Igor Rudziński - przeciwnik podwyżek - dom jednego z radnych wnioskodawców o podwyżki znajduje się w odległości 150 metrów od Urzędu Gminy, a na wszystkie posiedzenia udaje się pieszo.

- Spośród tych wnioskodawców dwóch chodzi pieszo na sesje, a pozostali mają nie więcej jak 3-4 kilometry w jedną stronę - zaznacza radny Igor Rudziński.

Radny Andrzej Szymański - jeden z wnioskodawców - w rozmowie z "Faktami" TVN początkowo nie chciał komentować uzasadnienia wniosku. Z kolei radna Krystyna Skrzek, która również wnioskowała o podwyżkę, wyznała, że nie mam prawa jazdy.

Podwyżki zostały przegłosowane

Podwyżki w Radzie Polityki Pieniężnej. Pensje członków wyższe o 40 procent

Kiedy o podwyżki i lepsze warunki pracy walczą przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych,...

Co na to mieszkańcy? - Jednym szkolnym autobusem niech będą ich wozić: dzieci wozi do szkoły i od razu radnych po drodze by zbierał - proponuje Leszek Tyczkowski, mieszkaniec Sztutowa.

Na 5 minut przed głosowaniem okazało się, że podwyżka wciąż się należy, ale z innego powodu. Radni wyjaśnili, że więcej wydają nie na dojazdy, tylko na zakup materiałów do drukowania.

- Sam argument związany z kosztami cen paliwa był dla mnie argumentem zbyt małym - ocenia Robert Zieliński, wójt gminy Sztutowo.

- To uzasadnienie to wyszło głupio, ale prawdziwe uzasadnienie jest to, które było dzisiaj przeczytane - wyjaśnia radny Andrzej Szymański.

Podwyżki zostały przegłosowane, ale jest i zysk. - Trochę nieświadomie radni rozpromowali naszą gminę - uważa radny Igor Rudziński.

Autor: Jan Błaszkowski / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix