Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Maciej Knapik / Fakty TVN
  • Prokurator Ewa Wrzosek została zawieszona na pół roku
  • W polskich szkołach wciąż brakuje nauczycieli
Priorytety władzy

Rząd chce ustalić kolejność kanałów w telewizorach. "Próbuje się zabrać naszą resztkę wolności"

Jedyny oddział psychiatrii dziecięcej na Podkarpaciu ma problemy finansowe i może zostać zamknięty. Nie brakuje za to pieniędzy na Telewizją Polską - do słynnych dwóch miliardów złotych ma dojść jeszcze 700 milionów złotych. Ponadto w kuluarach mówi się o tym, żeby Polakom poustawiać ustawą kolejność kanałów w telewizorach - żeby TVP była na początku.

Oddział psychiatrii dziecięcej w Łańcucie to jedyny taki oddział na Podkarpaciu. Przebywa w nim 32 pacjentów na 24 dostępne łóżka. Kolejnych 20 czeka w kolejce. Ilu jest lekarzy? - W tym momencie pracuję ja i dwóch rezydentów - mówi dr Małgorzata Pruchnik-Surówka, psychiatra na Klinicznym Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Świętego Michała Archanioła w Łańcucie.

"Najwyższe osoby w państwie są zaangażowane w kampanię nienawiści"

Z kolejnej domniemanej korespondencji ujawnionej w ramach afery mailowej wynika, że związani z...

Istnienie oddziału jest zagrożone. Nie ma komu pracować. Wojewoda mówi, że zwiększono finansowanie, ale to nie pomogło. Co dalej? - Myślę, że należy zastanowić się, co można wspólnie zrobić - mówi Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Wspólnie można zwiększyć finansowanie, tak by znaleźli się chętni do pracy.

Zosia ma 19 miesięcy i choruje na SMA. Tata Zosi apeluje o finansowanie drogiej terapii genowej dla niej i około 20 innych maluchów. - Jest to około 70 milionów złotych - mówi Tomasz Szcześniewski, tata Zosi.

Senat wyszedł z inicjatywą świadczeń dla osób wywiezionych na roboty do Trzeciej Rzeszy. - Nie mają (wywiezieni - przyp. red.) pełnego świadczenia, tak jak na przykład Sybiracy - mówi Jan Maria Jackowski, senator niezrzeszony.

TVP na pierwszym miejscu

Świadczenia wojenne to w sumie 270 milionów złotych. Refundacja leku na SMA to 70 milionów, a wsparcie psychiatrii dziecięcej na Podkarpaciu to niecałe siedem milionów rocznie. Media rządowe otrzymują dwa miliardy złotych, a teraz dodatkowo dostaną jeszcze siedemset milionów. - Pieniądze z pewnością słusznie będą wydane - zapewnia Anna Milczanowska z KP PiS.

- Rządzący chcą przekazywać setki milionów złotych na propagandę zamiast oszczędzać pieniądze - ocenia Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

W Sejmie już jest też głośno o rządowym projekcie, który ustali kolejność kanałów telewizyjnych w odbiornikach - z pierwszeństwem kanałów rządowych.

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej w stanowisku pisze, że może to utrudnić dostęp do najchętniej oglądanych programów. W Sejmie można usłyszeć, że PiS szykuje się do kampanii wyborczej i ten ruch ma wymusić oglądanie propagandowych rządowych programów. - W sposób bardzo brutalny próbuje się zabrać naszą resztkę wolności - uważa Grzegorz Napieralski, poseł Inicjatywy Polska.

Media publiczne podawały, że opozycja "zablokowała głosowanie uchwały uznającej Rosję za sponsora terroryzmu", podczas gdy opozycja wyszła z sali plenarnej Sejmu w proteście przeciwko kłamstwu smoleńskiemu. PiS w ostatniej chwili do uchwały uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm, której treść była uzgodniona, chciał dopisać odpowiedzialność Rosji za katastrofę smoleńską.

Autor: Maciej Knapik / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix