Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Katarzyna Górniak / Fakty TVN
  • Geotermia ojca Rydzyka będzie dostarczać ciepło dla Torunia. Ceny pójdą w górę
  • "Fakty" TVN i TVN24 liderami oglądalności w październiku

Justyna Socha nie jest już szefową STOP NOP. Członkowie stowarzyszenia złożyli też zawiadomienie do prokuratury

Justyna Socha przez lata była twarzą ruchów antyszczepionkowych. Kwestionowała skuteczność szczepień i pouczała lekarzy oraz naukowców. Nie pełni już jednak funkcji prezes Stowarzyszenia STOP NOP. W tle jest podejrzenie wyłudzenia blisko pół miliona złotych.

"Można szanować inne poglądy, jeśli ktoś nie umiera"

Akcja szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce stanęła w miejscu - alarmują lekarze. Sejmowi...

Stowarzyszenie antyszczepionkowe, w którym działała Justyna Socha, wstrzymało działalność i skierowało zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o pieniądze.

"Justyna Socha na kolejnym już z kolei walnym zgromadzeniu członków nie rozliczyła się z finansów stowarzyszenia oraz nie pokazała, na co były wydatkowane liczne publiczne zbiórki, nie tylko na konto stowarzyszenia, ale przede wszystkim na konto prywatne" - czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia STOP NOP.

Zawiadomienie do prokuratury jeszcze nie wpłynęło, ale gdy wpłynie - nie będzie pierwszym.

- Prowadzimy również od początku roku postępowanie dotyczące przywłaszczenia środków pieniężnych. Chodzi o środki pochodzące ze składek, na szkodę Stowarzyszenia STOP NOP - informuje Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Kontrowersyjna działalność Sochy

Justyna Socha, agentka ubezpieczeniowa po technikum ekonomicznym, bez wykształcenia medycznego, od lat przekonuje o rzekomej szkodliwości szczepień oraz poucza lekarzy i naukowców.

Jednak była już prezes antyszczepionkowego stowarzyszenia przegrała przed sądem z lekarzem Pawłem Grzesiowskim, którego pomówiła o to, że jest opłacany przez koncerny farmaceutyczne.

- Było rozsyłanie informacji do wszystkich najważniejszych instytucji w państwie, że ja jestem skorumpowany. Dostał to premier, dostał to minister zdrowia - przypomina dr Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. zagrożeń pandemicznych.

Antyszczepionkowcy wtargnęli do domu dziecka. "To było traumatyczne przeżycie"

Antyszczepionkowcy wtargnęli w ubiegłym tygodniu do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim....

Socha o anestezjologach wypisywała, że zabijają ludzi na OIOM-ach, by zwolnić łóżka.

- Poczułem się bardzo oburzony, byłem wtedy po ciężkim dyżurze. Udałem się wtedy na policję w celu złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez panią Justynę Sochę. Znaleźliśmy się wspólnie w sądzie - wspomina Michał Szuszkiewicz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Ruch antyszczepionkowy

Antyszczepionkowcy podważają naukę, zastraszają lekarzy i szkodzą zdrowiu wszystkich.

- Jeżeli istnieją organizacje, które aktywnie propagują postawy antyzdrowotne, to takie organizacje powinny być przynajmniej nielegalne - uważa Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Stowarzyszenie Sochy było wspierane przez polityków Kukiz'15, Konfederacji i Solidarnej Polski. Wprowadziło też do Sejmu projekt znoszący obowiązkowe szczepienia, który ostatecznie upadł.

Justyna Socha zbierała już pieniądze na zepsute sprzęgło i na nowy samochód. Zarzutami o finansowe przekręty raczej się nie przejęła. Właśnie w internecie założyła nową zrzutkę - na działalność społeczną.

Autor: Katarzyna Górniak / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix