Fakty - oglądaj online

  • Foto: tvn24 | Video: Jan Błaszkowski / Fakty TVN
  • Eksperymenty na zwierzętach poza kontrolą organizacji pozarządowych? Kontrowersyjny projekt rządu
  • Lawa z wulkanu na wyspie na La Palma dotarła do oceanu, tworząc toksyczne gazy
Lekcja grozy

Nauczycielka uderzyła ucznia w głowę. Sytuację nagrali jego koledzy z klasy

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie sfilmowali moment, kiedy nauczycielka podczas lekcji wymierza jednemu z uczniów cios w głowę. Nagranie trafiło do sieci, a sprawą zajęła się dyrekcja szkoły. Nauczycielka nie została na razie zawieszona, ale jej zachowaniu przyjrzy się rzecznik dyscyplinarny.

Protestujący pracownicy ochrony zdrowia o sytuacji w psychiatrii dziecięcej: dramat

Trzeci dzień w "białym miasteczku 2.0" był poświęcony psychiatrii dziecięcej. W tym przypadku...

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie chcieli dla żartu sfilmować kolegę z klasy i jego problemy z rozwiązaniem szkolnego zadania, a nagrali nauczycielkę i jej reakcję na kłopoty ucznia. Na krótkim filmie widać, jak nauczycielka wymierza uczniowi cios w głowę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek podczas lekcji rysunku technicznego. Nauczycielka zawodu uderzyła ucznia III klasy technikum, a film z tego zdarzenia zaczął krążyć w sieci.

- Bardzo brzydko ze strony tej pani i nie wyobrażam sobie czegoś takiego, żebym brała udział w takiej lekcji - skomentowała Julia Babińska, uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie.

Nauczycielka nie została zawieszona

W środę władze szkoły wyjaśniały sytuację. Spotkały się z ofiarą przemocy i świadkami zdarzenia. Rozmawiały też z rodzicami ucznia i z samą nauczycielką.

- To nie było coś, co się zdarza notorycznie, że tak powiem, cyklicznie, raczej traktują to jako jednorazowy przypadek - powiedział Roman Lisiński, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie.

Jak przekazał dyrektor placówki, nie było wcześniej żadnych skarg na emerytowaną, bardzo doświadczoną nauczycielkę. Niepełnoletni uczniowie mówili natomiast w rozmowie z "Faktami" TVN, że ta sama nauczycielka szarpała lub uderzała ołówkiem osoby, które nie radziły sobie z zadaniami.

Zachowaniem nauczycielki zajmie się rzecznik dyscyplinarny. Ona sama nie została jeszcze zawieszona, ale poszła na zwolnienie lekarskie i nie ma kontaktu z uczniami. Klasa, w której nauczycielka uderzyła ucznia, została objęta opieką psychologa.

Autor: Jan Błaszkowski / Źródło: Fakty TVN

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix