Ozdoba odpowiada na słowa Dworczyka. "Myślałem na początku, że ktoś się komuś włamał na skrzynkę"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Ozdoba odpowiada na słowa Dworczyka. "Myślałem na początku, że ktoś się komuś włamał na skrzynkę"
Ozdoba odpowiada na słowa Dworczyka. "Myślałem na początku, że ktoś się komuś włamał na skrzynkę"
Tomasz Pupiec/Fakty po Południu TVN24
Ozdoba odpowiada na słowa Dworczyka. "Myślałem na początku, że ktoś się komuś włamał na skrzynkę"Tomasz Pupiec/Fakty po Południu TVN24

Kłótni w rodzinie ciąg dalszy. Trwa wymiana ciosów w Zjednoczonej Prawicy. I to nie są symboliczne uszczypliwości. Po szarży Patryka Jakiego przeciwko PiS w Suwerenną Polskę uderzył Michał Dworczyk. Mówił o "układzie pasożytniczym", obrazowo wskazując, kto dzięki czyim listom zdołał dostać się do Sejmu i Senatu. Wiceprezes PiS Joachim Brudziński zaapelował o dyskusję wewnątrz obozu. Tylko czy to pęknięcie da się jeszcze załatać, a wyciek wzajemnych pretensji zatrzymać?

"Najważniejsza jest jedność obozu Zjednoczonej Prawicy" - zgodnie powtarzają jej politycy. Po chwili jednak zwykle pada słowo "ale" i dalsza część wypowiedzi.

- Powiem tak. Wolałbym, żeby ktoś mnie określał, że mam krótkie spodenki, niż że jestem banksterem - stwierdził w Radiu Wnet Jacek Ozdoba, poseł Suwerennej Polski, nawiązując do dyskusji o długości dolnej części garderoby klubowych kolegów.

Sprzed radiowego mikrofonu raczej nie mógł usłyszeć "uwag" jednego ze swoich klubowych kolegów, bo te padły równolegle w innej stacji radiowej. - Dzisiaj to jest rodzaj układu pasożytniczego. To znaczy, korzystając z list Prawa i Sprawiedliwości, koledzy z Suwerennej Polski trafili do Sejmu, do Senatu - stwierdził w RMF FM Michał Dworczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Jeśli tak bardzo negatywnie oceniają to, co się dzieje w naszej formacji, jeżeli tak krytycznie oceniają kierownictwo, to się jeszcze zastanawiam, co jeszcze robią w Zjednoczonej Prawicy? - dodał. Wtórował mu były rzecznik partii, który w telewizyjnym studiu przekonywał, że europoseł Patryk Jaki po prostu "nie rozumie" mechanizmów, które działają w Unii Europejskiej.

Spór w Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki o "dziadostwach" Morawieckiego, politycy PiS o "krótkich spodenkach" Jakiego
Spór w Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki o "dziadostwach" Morawieckiego, politycy PiS o "krótkich spodenkach" JakiegoArleta Zalewska/Fakty TVN

Jacek Ozdoba nie pozostawił stwierdzeń Dworczyka bez odpowiedzi. - Nazywanie kogoś "pasożytem" do porannej kawy w radiostacji... Ja myślałem na początku, że ktoś się komuś włamał na skrzynkę - powiedział już w Sejmie Ozdoba.

ZOBACZ TEŻ: "Krótkie spodenki", "genialne recepty" i "krzykacze-radykałowie". Kolejna odsłona sporu na prawicy

Wiceprezes PiS Joachim Brudziński zaapelował o skierowanie dyskusji między politykami Suwerennej Polski a zwolennikami Mateusza Morawieckiego na wewnętrzne forum obozu Zjednoczonej Prawicy. Dla pewności, że dotrze do właściwych adresatów, napisał w mediach społecznościowych: "Moi drodzy młodzi koledzy, rozemocjonowani ostatnio jak pensjonarki i toczący ku uciesze "totalnych" i sprzyjających im mediów idiotyczne spory. Mam do Was serdeczną prośbę, wsadźcie wasze rozgrzane głowy pod strumień zimnej wody" - można przeczytać we wpisie Brudzińskiego w serwisie X.

Uwagi o spodenkach

Całą dyskusję wewnątrz Zjednoczonej Prawicy rozpoczął w piątek Patryk Jaki, krytykując rządy Mateusza Morawieckiego i decyzje prezydenta Andrzeja Dudy. - Ktoś te wszystkie dziadostwa w Unii Europejskiej podpisywał, ktoś za to wszystko odpowiada. No proszę państwa, to nie jest tak, że u nas nie ma ludzi odpowiedzialnych - mówił polityk Suwerennej Polski.

Na wypowiedz Jakiego zareagowało w internecie wielu polityków PiS. Jednym z nich był Waldemar Buda, który napisał: "Chęć ponownego wyboru do Europarlamentu kosztem całego obozu. Krótkie spodenki".

"Krótkie spodenki to podpisały kamienie milowe. A potem udawały - nie ja" - odpowiedział Ozdoba.

ZOBACZ TEŻ: Dworczyk odpowiada Jakiemu: zastanawiam się, co jeszcze robi w Zjednoczonej Prawicy

Spór w Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki centralnym bohaterem sporu koalicjantów
Spór w Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki centralnym bohaterem sporu koalicjantówArleta Zalewska/Fakty TVN

Kaczyński rozlicza sto dni nowego rządu

Europoseł Patryk Jaki - na czas nieobecności Zbigniewa Ziobry prezes Suwerennej Polski - przekonywał w serwisie X, że nie chciał uzewnętrzniać tej dyskusji, ale skoro jest "prowokowany".... "A w zamian nie dostaliśmy NIC! Przegrane wybory i kastę, która się z nas śmieje i Niemców, którzy pękali ze śmiechu jak widzieli jak robią Was w konia. Cała Suwerenna Polska was ostrzegała, to samo robiło wiele osób na całej prawicy i tu na TT. Wy jednak byliście uparci i mamy dziś efekty" - napisał.

"Sam, Patryku, rozpętałeś tę niepotrzebną wojnę domową – z małostkowych, egoistycznych powodów. Nie w interesie Zjednoczonej Prawicy, tylko po to żeby budować własną pozycję polityczną, jedynego sprawiedliwego, najmądrzejszego w całym obozie" - odpowiedział Jakiemu Patryk Jabłoński, poseł PiS.

ZOBACZ TEŻ: Jaki krytykuje Morawieckiego i Dudę. "Może już Patryk uwierzyłeś, że przerosłeś prezesa, premiera i głowę państwa"

Są też politycy PiS, którzy nie chcą włączać się w spór w ramach Zjednoczonej Prawicy. - Nie zgadzam się ze stwierdzeniami Patryka Jakiego i nie zgadzam się ze stwierdzeniami Michała Dworczyka - mówi Bartosz Kownacki i dodaje, że Zjednoczona Prawica będzie ponownie zjednoczona, jak politycy przestaną się publicznie dzielić swoimi spostrzeżeniami.

Najważniejszy polityk w obozie Zjednoczonej Prawicy - Jarosław Kaczyński - wystąpił we wtorek na specjalnym "wydarzeniu medialnym", rozliczającym sto dni nowego rządu. O rozliczeniach w swojej partii nie wspomniał ani słowem.

Autorka/Autor:Tomasz Pupiec

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Pan Michał odprowadzał 12-letniego syna na basen i zwrócił uwagę młodym ludziom na ulicy. Wtedy jeden z nich wyciągnął broń i zastrzelił go na oczach syna. Na miejscu zbrodni był reporter "Uwagi!" TVN, który rozmawiał z rodziną zastrzelonego mężczyzny i Polakami mieszkającymi w Sztokholmie. - Dla nastoletniego dilera to nie jest problem, żeby zastrzelić. Oni chodzą w kamizelkach kuloodpornych - stwierdziła zapytana o sprawę Szwedka.

Morderstwo Polaka wstrząsnęło Szwecją. "Ten człowiek zrobił to dla swojego chłopczyka i wszystkich Szwedów"

Morderstwo Polaka wstrząsnęło Szwecją. "Ten człowiek zrobił to dla swojego chłopczyka i wszystkich Szwedów"

Źródło:
Fakty TVN

Ten tydzień to ostatnia prosta przed drugą turą wyborów samorządowych. Tam, gdzie w niedzielę będzie głosowanie, trwa walka o każdy głos z pomocą tych, którzy rozstrzygnięcie mają już za sobą, albo tych, którzy polityczną moc przywożą z samej Warszawy.

W wielu miastach trwa kampania wyborcza. Politycy jeżdżą po Polsce i wspierają swoich kandydatów

W wielu miastach trwa kampania wyborcza. Politycy jeżdżą po Polsce i wspierają swoich kandydatów

Źródło:
Fakty TVN

19 państw już ją tworzy, a teraz dołączyć chce do nich Polska. Chodzi o Europejską Inicjatywę Tarczy Powietrznej, która zakłada stworzenie systemu obrony opartego między innymi na rozwiązaniach wykorzystanych przez Izrael w Żelaznej Kopule. Inicjatywa ma wzmocnić bezpieczeństwo naszego kraju. Pomysłowi sprzeciwia się prezydent Andrzej Duda, wskazując na budowany od lat w Polsce system obrony oparty na wyrzutniach Patriot.

Donald Tusk chce, żeby Polska uczestniczyła w "europejskiej żelaznej kopule". Andrzejowi Dudzie to się nie podoba

Donald Tusk chce, żeby Polska uczestniczyła w "europejskiej żelaznej kopule". Andrzejowi Dudzie to się nie podoba

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

60 procent uczniów jest nieszczęśliwych, a 80 procent mówi, że są przemęczeni i brakuje im energii. To wnioski z badań Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska przeprowadzonych wśród uczniów. Młodzież mierzy się z wieloma problemami, często nie wiedząc, do kogo zgłosić się po pomoc.

W Gdańsku 60 procent badanych uczniów mówi, że są nieszczęśliwi. "Problem jest ogólnopolski"

W Gdańsku 60 procent badanych uczniów mówi, że są nieszczęśliwi. "Problem jest ogólnopolski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

To ryzykowne działanie, bo kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych jest w pełnym rozkwicie - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA. Odniósł się do możliwego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Mówił, że gdyby do niego doszło, to dobrym zadaniem byłoby przekonanie byłego prezydenta USA, żeby on przekonał republikańskich członków Izby Reprezentantów do głosowania za pomocą finansową dla Ukrainy.

Możliwe spotkanie Dudy z Trumpem. Schnepf: to ryzykowny krok

Możliwe spotkanie Dudy z Trumpem. Schnepf: to ryzykowny krok

Źródło:
TVN24

Wymiana źródeł ogrzewania w ramach programu Czyste Powietrze, likwidacja białych plam i rozwój szerokopasmowego internetu w całej Polsce oraz dodatkowe 100 tysięcy miejsc w żłobkach - tak mają być wydane środki z Krajowego Plany Odbudowy. Mówiła o tym w "Faktach po Faktach" w TVN24 ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Gigantyczny przelew i "niesamowity projekt rozwojowy"

Gigantyczny przelew i "niesamowity projekt rozwojowy"

Źródło:
tvn24.pl

W Polsce dopiero rozpocznie pracę nadzwyczajna komisja do spraw aborcji. Tymczasem w Niemczech już zakończyła pracę podobna komisja. Tam intencją rządu było to, by opracowane wnioski były jak najdalsze od politycznych sporów. Wynika z nich, że aborcja w Niemczech powinna być dozwolona bez ograniczeń do 12. tygodnia ciąży. W tej chwili, choć jest nielegalna, właściwie nie podlega karze.

Niemcy też debatują nad zmianą prawa aborcyjnego. Oni jednak powołali komisję złożoną z ekspertów

Niemcy też debatują nad zmianą prawa aborcyjnego. Oni jednak powołali komisję złożoną z ekspertów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pięć lat temu świat z bezsilnym przerażeniem patrzył, jak jeden z najcenniejszych i najbardziej charakterystycznych światowych zabytków płonie jak pochodnia. Z paryskiej katedry Notre-Dame, która przetrwała kilkaset lat i liczne wojenne zawieruchy, po kilku godzinach zostały w większości wypalone mury. Uroczyste otwarcie po rekonstrukcji zaplanowane jest na 8 grudnia, a celebracja ma potrwać ponad tydzień.

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS