Paweł Abramowicz
Reporter satyryczny "Faktów" TVN. W redakcji od jej początku.
Artykuły

Rozbłysk na słońcu jest źródłem naładowanych cząstek niesionych przez wiatr słoneczny. Cząstki są źródłem zorzy polarnej 100 kilometrów nad ziemią. Efekt jest spektakularny. Zazwyczaj dostępny tylko dla mieszkańców koła podbiegunowego. Niedawno zorzę polarną podziwiać też można było w Polsce.

Polscy sportowcy okazali się potęgą na mistrzostwach świata w snowboardzie rozgrywanych w Gruzji. Oskar Kwiatkowski zdobył złoto w slalomie gigancie równoległym. Aleksandra Król zdobyła brąz. To pierwsze polskie medale w historii mistrzostw świata w snowboardzie alpejskim.

Kot, jaki jest, każdy widzi, ale nie każdy lubi. Każdy za to może docenić inteligencję i spryt tego zwierzaka. Może dlatego świat je wielbi, dedykując im specjalny dzień.

Dłużej nie ma już co czekać, bo do końca licytacji zostały trzy dni, a do kupienia jest wyjątkowy, wspólny prezent od redakcji "Faktów" TVN i TVN24. To był czas walki z ustawą lex TVN. Polacy wyszli wtedy na ulice, a Henryk Sawka narysował 11 unikatowych prac, które można kupić na licytacji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jednak nie jedyne rzeczy do wylicytowania.

Unijni urzędnicy właśnie zamieszali w europejskim menu. Uznali oni, że larwy mącznika młynarka i pleśniakowca lśniącego, a także świerszcz domowy mogą być uznane za produkty do spożycia przez ludzi.