Reporter "Faktów" TVN.
Jacek Tacik
Reporter "Faktów" TVN. Z TVN24 związany od 2016 roku. Do zespołu "Faktów" dołączył pod koniec 2021 roku.
Artykuły

Po raz pierwszy zdarzyło się, że sąd zdecydował o zadośćuczynieniu, jakie zapłacić musi parafia ofierze molestowania. Ale sprawcą był nie ksiądz, a pracownik - w tym wypadku kościelny. Pytanie, czy po tym wyroku przyjdą kolejne i odpowiedzialność za dramat ofiar ponosić będą nie tylko sprawcy, ale też ci, którzy powinni temu zapobiec.

Komisja Europejska od listopada 2021 roku nalicza każdego dnia milion euro kary za niezgodny z prawem UE system dyscyplinarny sędziów w Polsce. W sumie kara wynosi już ponad pół miliarda euro. Z funduszy przeznaczonych dla Polski KE potrąciła 360 milionów euro. W listopadzie zeszłego roku polski rząd zwrócił się do KE o zaprzestanie naliczania tych kar, ale wniosek został odrzucony.

Adam Glapiński nie ma sukcesów w walce z inflacją, która wciąż jest bardzo wysoka i odchudza portfele Polaków, ale wyraźnie ma poczucie satysfakcji ze swoich występów. Lubi siebie, lubi mówić i lubi obecną władzę. Co będzie, jeśli ta władza przegra? Zdaniem "apolitycznego" prezesa NBP, to moze być koniec demokracji.

Pierwszy raz od wybuchu wojny Wołodymyr Zełenski i jego żona Ołena są razem w Polsce. Wizyta pary prezydenckiej ma wymiar symboliczny, ale były też tematy gospodarcze, pomocy wojskowej i humanitarnej. Ukraiński przywódca, a także Andrzej Duda, pojawili się w Arkadach Kubickiego na Polsko-Ukraińskim Forum Gospodarczym. Zaplanowane jest także wspólne wystąpienie wystąpienie przywódców na Zamku Królewskim.