14-latek swoim rapem wygrał "Mam Talent!" Jego mama była na początku przerażona. "Synuś, co ty narobiłeś?"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
14-latek swoim rapem wygrał "Mam Talent!" Jego mama była na początku przerażona. "Synuś, co ty narobiłeś?"
14-latek swoim rapem wygrał "Mam Talent!" Jego mama była na początku przerażona. "Synuś, co ty narobiłeś?"
Marta Kolbus/Fakty TVN
14-latek swoim rapem wygrał "Mam Talent!" Jego mama była na początku przerażona. "Synuś, co ty narobiłeś?"Marta Kolbus/Fakty TVN

14-letni Bartek Wasilewski z Płocka jest zwycięzcą 15. edycji programu TVN "Mam Talent!" Do programu zgłosił się tajemnicy przed mamą. - Synuś, ja nigdzie nie jadę, co ty narobiłeś, tam są dzieci z talentami, ty jesteś zwykłym chłopcem, który śpiewa sobie w pokoju - powiedziała Bartkowi, jak się dowiedziała. 14-latek wygrał 300 tysięcy złotych i nie tylko ma dalsze plany na karierę muzyczną, ale także zamierza zabrać mamę na wakacje.

Bartek nie spodziewał się entuzjastycznego powitania przed szkołą. Szpaler dla Bartka i konfetti to był pomysł jego kolegi, ale gratulowali Bartkowi wszyscy: uczniowie i nauczyciele.

- Zobaczyłem tylu ludzi dzisiaj, "witamy Bartek", strasznie miło mi się zrobiło na sercu i zapamiętam też to - powiedział Bartek Wasilewski, zwycięzca 15. edycji "Mam Talent!" - Od samego początku wierzyliśmy jak najbardziej w Bartka - powiedział jeden z jego kolegów. - Szkoła jest bardzo dumna - podkreśliła Barbara Gotowicka, dyrektorka Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Płocku.

14-letni Bartek Wasilewski z Płocka w rytmie rapu wygrał 15. edycję programu TVN "Mam talent!"

Skradł serca widzów. Agnieszka Chylińska: wrażliwy łobuziak

Bartek napisał rap o mamie. "Jako pierwsza kobieta trafiłaś mi do serca, to ty mnie wychowałaś, to dzięki tobie, mama, że mogę się rozwijać i się nie zastanawiać, ty zawsze jesteś wtedy, gdy tego potrzebuję".

Tym tekstem o mamie i dla mamy wzruszył sędziów do łez. - Też bym chciała zaśpiewać mojej mamie, wiesz? - powiedziała, komentując jego występ, Agnieszka Chylińska. 14-latek po pierwszym występie od razu przeszedł do półfinału.

ZOBACZ TEŻ: Znamy zwycięzcę 15. edycji "Mam Talent!". Co za emocje!

- Cieszę się, że powstał ten numer, bo to jest jeden z najważniejszych utworów w moim życiu - przyznał Bartek Wasilewski.

- Ścięło mnie z nóg. Nie wiem, jak dojechaliśmy, szczerze, do domu, do Płocka, bo tak byłam zahipnotyzowana - wspomina Iwona Śniegowska, mama Bartka. Każdym kolejnym utworem Bartek hipnotyzował dalej.

- Masz w sobie niezwykłą dojrzałość, wiesz? Dojrzałość, której często nie mają dorośli - oceniła Julia Wieniawa. - Bartek jest po prostu prawdziwy, wrażliwy łobuziak - skomentowała Agnieszka Chylińska.

"Synuś, ja nigdzie nie jadę, co ty narobiłeś, tam są dzieci z talentami"

W finale skradł serca nie tylko jurorów, ale przede wszystkim widzów, i wygrał. - Nie wierzę w to, co się dzieje. Śpię chyba dalej, wszystkim dziękuję, każdemu, kto oddał na mnie głos i jest przy mnie. Dziękuję bardzo - oświadczył Bartek Wasilewski, gdy został ogłoszony zwycięzcą 15. edycji "Mam Talent!"

Mamie Bartka, która sama wychowuje syna, do tej pory trudno opanować emocje - Jestem szczęśliwa, ale jeszcze w szoku - przyznała.

Talent 14-latka odkryła nauczycielka matematyki. Podczas jednej z lekcji usłyszała rym o mamie.

- Byłam pod ogromnym wrażeniem. Młody dzieciak, tekst przemyślany, dojrzały. Człowiek, jak słucha, ma ciary na skórze - skomentowała Martyna Obidowska, nauczycielka matematyki. Namówiła Bartka do udziału w programie i pomogła wypełnić formularz. Mama o niczym nie wiedziała.

- Zapisanie do "Mam Talent!" było dla mnie zaskoczeniem, ale jestem teraz megadumna - przyznała mama Bartka, która początkowo była sceptyczna. - Synuś, ja nigdzie nie jadę, co ty narobiłeś, tam są dzieci z talentami, ty jesteś zwykłym chłopcem, który śpiewa sobie w pokoju - powiedziała Bartkowi, jak się dowiedziała o zgłoszeniu do programu.

- Cieszę się. Naprawdę bardzo się cieszę, to jest jego sukces, ale mój malutki też - powiedziała Martyna Obidowska.

Bartek rapuje od 9. roku życia

Bartek od tego roku szkolnego uczy się w szkole zawodowej na kierunku kierowca mechanik, ale na przerwie i po lekcjach w jego sercu gra muzyka.

- Podśpiewuje, rapuje, tańczy, jest bardzo spostrzegawczy i te teksty, które pisze, to jest wyrażanie jego emocji, ale otaczającego go świata - mówi wychowawczyni Bartka, Katarzyna Chojnowska.

Swoją przygodę z rapem rozpoczął, jak miał dziewięć lat. Wtedy zaczął pisać pierwsze teksty i podkładać do nich beat. - Ktoś na przykład woli emocje wylać płaczem, ja wolę zamiast płaczu napisać piosenkę o tym - wyjaśnił Bartek.

CZYTAJ TAKŻE: Bartek Wasilewski zdradził, na co przeznaczy część wygranej w "Mam Talent". Poruszające słowa

Pierwszym słuchaczem i krytykiem zawsze była mama. - O moich włosach śpiewał, że mam jakąś kitkę, o mojej bluzce śpiewał. Po prostu rymował, śpiewał. Od małego miał zajawkę hiphopową, rapową - opowiada Iwona Śniegowska.

14-latek twierdzi, że już sam udział w programie był dla niego spełnieniem marzeń, a wygrana - ogromnym zaskoczeniem. - Zwykły chłopak z takiego Płocka czy ze zwykłego osiedla wygrał po prostu program "Mam talent!" To jest dla mnie dalej niemożliwe - przyznał Bartek.

Wygrał 300 tysięcy złotych i już wie, na co je wyda. - Na pewno na dalszy rozwój z muzyką, i mamę zabrać na wakacje, bo należy się, nigdy nie była za granicą, a dużo wsparcia mi daje - powiedział Bartek.

Zarówno mama, jak i szkoła wspierają jego dalszy rozwój. - Bartek dostał od nas wcześniej mikrofon, a teraz dostał od nas głośnik, który do tego mikrofonu dołączy, tak żeby go słyszała cała Polska - przekazała Barbara Gotowicka.

- Pracuję ciągle, nad rapem to szlifuję / ja robię dalej muzę, bo serce mnie pilnuje / wylewam cząstkę siebie, bo dążę do swych marzeń / chcę grać wielkie koncerty i widzieć wasze twarze - zarapował Bartek.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości

Kiedy Polska nie była w Unii Europejskiej, trzeba było płacić cła i stać na granicy. Nikt nie słyszał wtedy o fotowoltaice, ale o pompie ciepła - już tak. Jednym z pionierów był pan Leonard spod Warszawy, który w 2002 roku zainstalował panele słoneczne na swoim domu. Po ponad 20 latach sprawdzamy, czy wciąż działają.

Był polskim pionierem odnawialnych źródeł energii. Po 22 latach odwiedziliśmy ponownie pana Leonarda

Był polskim pionierem odnawialnych źródeł energii. Po 22 latach odwiedziliśmy ponownie pana Leonarda

Źródło:
Fakty TVN

Czy za kampanijne grzechy Zjednoczonej Prawicy rachunek wystawi Państwowa Komisja Wyborcza? Miliony z lasów państwowych, dziesiątki milionów z Funduszu Sprawiedliwości. Pod lupą są wydatki Rządowego Centrum Legislacji. Nad Prawem i Sprawiedliwością zawisło widmo wyjątkowo dotkliwej kary.

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

Źródło:
Fakty TVN

Jedno referendum w sprawie migrantów już było - w 2023 roku w czasie wyborów parlamentarnych - i zakończyło się fiaskiem, ale PiS chce powtórki. We wrześniu PiS ma zacząć zbierać podpisy pod referendum w sprawie paktu migracyjnego. Rząd Donalda Tuska był przeciw i namawiał do głosowania przeciw, ale pakt został przyjęty przez kraje UE. Jego treść powstawała, kiedy rządziła Zjednoczona Prawica - rząd Mateusza Morawieckiego "zawalił" negocjacje, jak określił to Andrzej Szejna, wiceminister spraw zagranicznych. Teraz nowy rząd musi przekuć porażkę w sukces - Donald Tusk obiecuje, że mimo wszystko Polska będzie beneficjentem paktu.

PiS chce referendum w sprawie paktu migracyjnego, chociaż "zawaliło" negocjacje, kiedy pakt był pisany

PiS chce referendum w sprawie paktu migracyjnego, chociaż "zawaliło" negocjacje, kiedy pakt był pisany

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Łazik marsjański Kalman z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej okazał się najlepszy na świecie. Polski zespół zwyciężył w prestiżowych zawodach University Rover Challenge 2024, pokonując aż 102 zespoły z całego świata. Drużyny konkurowały w czterech misjach, w warunkach jak najbardziej zbliżonych do kosmicznych.

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trening crossfit od lat zyskuje na popularności. Ma też swoich miłośników wśród osób z niepełnosprawnościami. Crossfit to, wbrew pozorom, aktywność ponad barierami. To świetna forma rehabilitacji i pracy nad własnymi słabościami. 22 czerwca w Krakowie odbyły się zawody, które łamały wszystkie stereotypy.

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Nie mam innej opcji, niż zapytać prezydenta o zgodę - powiedział w "Faktach po Faktach" Adam Bodnar, szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny. Mówił o odwołaniu prokuratora Tomasza Janeczka. Wskazywał, że powodem, dla którego do tego nie doszło, jest "zabetonowana ustawa o prokuraturze", która wymaga zgody głowy państwa. - Nawet dzisiaj dostałem pismo od prezydenta w tej sprawie - przyznał. Szef MS powiedział, że w liście jest jednak "cała lista pytań".

"Wątpię, żeby była wola współpracy". Adam Bodnar o piśmie, jakie otrzymał od prezydenta

"Wątpię, żeby była wola współpracy". Adam Bodnar o piśmie, jakie otrzymał od prezydenta

Źródło:
TVN24

Propozycja Jarosława Kaczyńskiego jest mało przekonująca, mało porywająca - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Anna Materska-Sosnowska, politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego, odnosząc się do planów prezesa PiS dotyczących przeprowadzenia referendum w sprawie wypowiedzenia paktu migracyjnego. - Kaczyński cały czas myśli: "jeszcze więcej tego samego i to pozwoli mi odnieść zwycięstwo". Wątpię w to - ocenił z kolei profesor Andrzej Rychard, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

Źródło:
TVN24

Wojna w Strefie Gazy, Izraelu i na Zachodnim Brzegu odcisnęła już potworne piętno na dzieciach, u których jednym z najpoważniejszych problemów jest niedożywienie. Tysiące dzieci zostało zabitych, kolejne tysiące cierpią z powodu głodu i chorób.

Cierpią z niedożywienia, strachu, braku bliskich. Sytuacja dzieci w Strefie Gazy jest dramatyczna

Cierpią z niedożywienia, strachu, braku bliskich. Sytuacja dzieci w Strefie Gazy jest dramatyczna

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Wizyta polskiego prezydenta w Chinach przyniosła wymierne efekty - kilka porozumień w sferze gospodarki, nauki i technologii. Prezydent Duda rozmawiał z Xi Jinpingiem w cztery oczy przez około godzinę - po spotkaniu wyraził nadzieję, że Chiny będą wspierać pokojowe zakończenie wojny w Ukrainie. Rząd w Pekinie zdecydował o jednostronnym zniesieniu wiz krótkoterminowych dla Polaków.

Andrzej Duda w Pekinie: prezydent Xi Jinping nazywa mnie przyjacielem

Andrzej Duda w Pekinie: prezydent Xi Jinping nazywa mnie przyjacielem

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS