Fakty po południu

  • Foto: tvn24 | Video: Alicja Szymańska / Fakty po południu TVN24
  • 12-latek w Jaworzu uratował kobietę, która znajdowała się w stanie hipotermii
  • Sejmowa Komisja Regulaminowa za uchyleniem immunitetu Marianowi Banasiowi

Łukasz Berezak skończył 18 lat. "30. Finał WOŚP jest też jubileuszowym finałem dla samego Łukasza"

Łukasz Berezak to najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy miał 10 lat, to powiedział "dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym innnym, dla których jest jeszcze nadzieja". Teraz jest już pełnoletni, jednak nadal choruje. Nie był w stanie spotkać się z reporterami TVN24 na rozmowę.

"Jest to coś nieprawdopodobnego, ile w ludziach jest empatii"

Widzowie "Faktów" TVN przyczynili się do tego, że Łukasz Berezak na pewno będzie miał nowy wózek....

Łukasz Berezak od lat włącza się w akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo ogromnego serca i poświęcenia, które okazuje innym, sam cierpi na szereg dolegliwości, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. - Łukasz czuje się średnio. Ostatnie miesiące były bardzo ciężkie. - mówi Izabela Berezak, mama Łukasza. Pani Izabela opowiada, że Łukasz zaczął chorować na depresję, która wyłączyła go z życia. Jak przyznaje - w tej chwili jest trochę lepiej, ale nadal ciężko.

Ze względu na swój stan zdrowia - Łukasz postanowił wspierać 30. Finał WOŚP poprzez zorganizowanie zbiorki online. Tegoroczny 30. Finał WOŚP jest też jubileuszowym finałem dla samego Łukasza. W 2022 roku mija 10 lat, odkąd chłopak bezpośrednio pomaga w zbiórkach. WOŚP nie jest jedyną akcją charytatywną, w którą angażuje się Łukasz. - Robi paczki dla dzieci, robi paczki dla domów dziecka, wspiera wiele akcji charytatywnych, o których w sumie nie mówi - opowiada mama Łukasza. Dodaje, że zdaniem jej syna, jeżeli chce się komuś pomóc, to do tego nie jest potrzeby rozgłos.

Ogromne wsparcie

- To, że Łukasz się uśmiechał i żartował, to nie znaczy, że jemu nie było źle - twierdzi mama Łukasza. Wpływ na to miała również pandemia. - Łukasz 2 sierpnia skończył lat 18 i w tym momencie z dziecka z dnia na dzień stał się dorosły. Tu się zaczęły schody. Nie można wejść normalnie do lekarza, czeka się latami do specjalistów - wyjaśnia pani Izabela.

- Łukasz funkcjonuje dzięki temu, że ma ogromne wsparcie na fanpage'u - zapewnia mama Łukasza. - Ludzie go wspierają na różny sposób. Pisząc, dzwoniąc - mówi pani Izabela i dodaje, że Łukasz otrzymuje również wsparcie finansowe.

Pieniądze na WOŚP można wpłacać do eSkarbonki Łukasza.Jak zapewnia mama chłopca - Łukasz za każdą złotówkę dziękuje, bo dla niego każdy grosik jest na wagę złota.

Autor: Alicja Szymańska / Źródło: Fakty po południu TVN24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix