Robert Bąkiewicz pisze do prezydenta w sprawie lex TVN. "Pamiętajmy, przez kogo jest finansowany"
Robert Bąkiewicz pisze list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym apeluje o podpisanie lex TVN. W uzasadnieniu prezes Marszu Niepodległości przekonuje, że powinien być to pierwszy krok do "niezależności medialnej" Polski. - Jest on ich (PiS-u - przyp. red.) politycznym dzieckiem i czuje dzisiaj swoją siłę polityczną - komentują apel Bąkiewicza politycy opozycji.
Zachęcamy prezydenta Dudę, by potwierdził czynami to, co mówił wcześniej - to głos z Departamentu...Departament Stanu USA apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie lex TVN
Wiele organizacji pozarządowych oraz mediów zagranicznych i polskich opowiada się za obroną wolności słowa i apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie lex TVN. Tego samego zdania są obywatele, którzy w niedzielny wieczór w ponad 120 miejscach w kraju wyszli na ulicę bądź podpisali się pod apelem o zawetowanie ustawy, którą w piątek - ze złamaniem sejmowego regulaminu - w ekspresowym tempie rządząca większość przeforsowała w Izbie.
Rozwiązanie, które wymierzone jest w największą prywatną telewizję w kraju, popiera lider narodowców Robert Bąkiewicz. W liście do prezydenta Andrzeja Dudy apeluje on o to, aby podpisać lex TVN. W uzasadnieniu prezes Marszu Niepodległości przekonuje, że powinien być to pierwszy krok do "niezależności medialnej", zwłaszcza w kontekście destabilizacji na wschodniej granicy Polski.
- Teraz akurat, zupełnie przypadkiem, pan Bąkiewicz stawia się przed Pałacem Prezydenckim, wzywając Andrzeja Dudę do czegoś przeciwnego niż cała opozycja - zwraca uwagę Hanna Gill-Piątek z Polski 2050.
Polityczne dziecko
Polacy chcą wolności wyboru i pokazują, jak to dla nich ważne. W obronie wolnych mediów...Protesty w obronie TVN i innych mediów. Polacy chcą wolności wyboru
- Jest on ich politycznym dzieckiem i czuje dzisiaj swoją siłę polityczną. Czuje, że ma wsparcie rządzących. Czuje się na tyle silny, że może stawiać żądania panu prezydentowi - wskazuje Arkadiusz Myrcha z KO.
Do środowisk związanych z narodowcami, bądź samym Robertem Bąkiewiczem, popłynęło ponad trzy miliony złotych z publicznych pieniędzy. Wykorzystano je między innymi na zakup sprzętu nagłaśniającego. Wszystko za pośrednictwem specjalnego rządowego Funduszu Patriotycznego. - Pamiętajmy, przez kogo pan Bąkiewicz jest finansowany - mówi Hanna Gill-Piątek.
Mateusz Morawiecki mówił o Funduszu Patriotycznym, że "będzie on służył budowaniu postaw patriotycznych". Jednak jak wynika z opublikowanych maili, poza wzniosłymi hasłami prezentowanymi oficjalnie przez premiera, miało być też drugie dno - Michał Dworczyk miał zaproponować tak system przyznawania pieniędzy, aby te powędrowały właśnie do narodowców, co miało zagwarantować dobre relacje z nimi.
Lex TVN oficjalnie leży na biurku prezydenta od poniedziałku. Ustawowy termin na decyzję prezydenta to 21 dni.
Autor: Michał Gołębiowski / Źródło: Fakty po południu
Dowiedz się więcej...
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zamknij
Komentarze (0)
Dodaj komentarz do artykułu

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu



Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
Pozostałe informacje
Jelenia Góra: kierowca autobusu miejskiego brutalnie pobity. 21-latek zatrzymany przez policję
Do 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi Jeleniej Gry, który pobił kierowcę autobusu. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać, jak najpierw na zakręcie przewrócił się wózek z dzieckiem jednej z pasażerek. Chwilę później jeden z jadących pojazdem mężczyzn rzucił się z pięściami na kierowcę.
czytaj więcej »Rząd najpierw zabiegał o środki na KPO. Teraz daje do zrozumienia, że nie są potrzebne
Im dłużej środków w ramach KPO nie ma, tym częściej w partii rządzącej słychać głosy, że Polska bez unijnych środków sobie poradzi. Tego zdania jednak nie podzielają samorządy, które czekają na miliardy euro. Z kolei politycy opozycji stanowisko rządu nazywają "zdradą stanu".
czytaj więcej »Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Biuro podróży działało bez wpisu do wymaganego rejestru
Do wypadku polskiego autokaru na autostradzie w Chorwacji doszło 6 sierpnia. Autokarem podróżowało 42 pielgrzymów oraz dwóch kierowców. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Jak ustalił urząd marszałkowski województwa mazowieckiego, biuro organizujące wyjazd działało bez wymaganego wpisu do rejestru. To oznacza, że nie było w żaden sposób kontrolowane, czyli - jak wyjaśniają eksperci - nikt nie sprawdzał, jak taki podmiot realizuje umowy z turystami.
czytaj więcej »Inflacja w lipcu wyższa, niż wcześniej szacowano. GUS podał finalne dane
Główny Urząd Statystyczny w piątek podał ostateczne dane dotyczące inflacji w lipcu. Wynika z nich, że ceny wzrosły o 15,6 procent, licząc rok do roku. Według wstępnych danych było to 15,5 procent.
czytaj więcej »Podręcznik do HiT odziera dzieci poczęte metodą in vitro z godności
Kolejny cytat z podręcznika do nowego przedmiotu "Historia i Teraźniejszość", znanego jako HiT, wzbudził kontrowersje. Tym razem chodzi o metodę in vitro, choć sama nazwa w książce nie pada. Jest mowa o "hodowli" dzieci w laboratorium, a autor podręcznika stawia pytanie: "kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?", odzierając je w ten sposób z gwarantowanej w konstytucji godności.
czytaj więcej »Po dwóch tygodniach zwłoki RCB wydało alert w sprawie Odry
RCB w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze wysłano alert do części osób przebywających w województwie lubuskim. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, aby nie kąpać się w rzece i nie używać pochodzącej z niej wody. Tymczasem tony śniętych ryb wyławianych z rzeki przerażają mieszkańców i wędkarzy. Jeszcze w czwartek przedstawiciel rządu przekonywał, że w Odrze sam by się chętnie wykąpał.
czytaj więcej »Podkopy pod zaporą na granicy polsko-białoruskiej. "Presja migracyjna spadła"
Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej trwa od roku, a Straż Graniczna niemal codziennie informuje o kolejnych nielegalnych próbach przejścia na polską stronę. Zdaniem Straży Granicznej zapora wybudowana na granicy polsko-białoruskiej spełnia swoją rolę, bo utrudnia przedostanie się na drugą stronę. Ale nie uniemożliwia - nie brakuje przykładów osób, które ją pokonały górą lub dołem.
czytaj więcej »Brakuje nauczycieli, ale Czarnek nie widzi problemu. "Statystycznie pan minister ma rację"
Przemysław Czarnek uważa, że w Polsce wcale nie brakuje nauczycieli, są tylko zwykłe braki kadrowe. Mieszkam z psem, więc statystycznie mam trzy nogi - tak ministrowi odpowiada dr Iga Kazimierczyk z Fundacji "Przestrzeń dla edukacji". Nie chodzi bowiem tylko o całą liczbę nauczycieli, ale także o to, czego uczą. Dyrektorzy szkół skarżą się, że latami szukają nauczycieli konkretnych przedmiotów, jak matematyka, informatyka czy język polski.
czytaj więcej »Gruszewnia: zwłoki dwóch kobiet znalezione w domu. Obie miały liczne rany kłute
Nie ustają poszukiwania sprawcy lub sprawców zabójstwa 70-letniej matki i jej 48-letniej córki. Zwłoki kobiet znaleziono w ich domu we wtorek we wsi Gruszewnia koło Częstochowy. Od kilku dni rodzina nie miała z nimi kontaktu, dlatego we wtorek przyjechała krewna, która najpierw odkryła zwłoki młodszej z kobiet. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, w drugim pomieszczeniu znaleźli ciało 70-latki.
czytaj więcej »Rządzący nie złożyli wniosku o unijne środki, ale stworzyli listę zarzutów pod adresem KE
Wiele unijnych państw już korzysta z funduszu odbudowy, a polski rząd nie złożył nawet wniosku o wypłatę środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Zamiast informacji, kiedy tak bardzo potrzebne miliardy euro trafią do Polski, rządzący przedstawiają całą listę zarzutów pod adresem Komisji Europejskiej.
czytaj więcej »Polaków martwią prognozy rachunków za ciepło. Wiceminister Horała radzi, żeby nie martwić się na zapas
Elektrociepłownie borykają się z brakiem lub wysoką ceną węgla i gazu, a rządowe rekompensaty dla nich pozostają w sferze zapowiedzi. Dlatego taryfy rosną, a wielu Polakom budżety się nie dopinają. Tymczasem wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała radzi, żeby się na zapas nie martwić, bo na razie jest lato.
czytaj więcej »Tony śniętych ryb w Odrze. Prokuratura i WIOŚ wyjaśniają sprawę
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu oraz prokuratura wyjaśniają sprawę śniętych ryb w Odrze. Wędkarze o dramatycznej sytuacji informowali już pod koniec lipca. Zwiększona liczba śniętych ryb wystąpiła między innymi w kanale Odry w miejscowości Oława. Problem dotyczy też odcinków Odry w Lubuskiem i Zachodniopomorskiem. Sytuacja jest poważna. Takiej katastrofy jeszcze nie było, a jej skutki mogą być jeszcze długo odczuwalne - oceniają ekolodzy.
czytaj więcej »"Każdy spodziewał się, że będą podwyżki, ale nie aż takie"
Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Wyższe rachunki za prąd, ogrzewanie i gaz dostają rodziny, spółdzielnie mieszkaniowe, ale też szpitale czy szkoły. Samorządy bezradnie rozkładają ręce i czekają na reakcję rządu.
czytaj więcej »Pytania o pozycję Mateusza Morawieckiego
Mateusz Morawiecki nie dostał zaproszenia do centrali PiS-u na naradę. Nie brakuje głosów wśród opozycji, że jego dni na stanowisku szefa rządu są policzone.
czytaj więcej »Kontrowersje wokół trybu powoływania sędziów do Izby Odpowiedzialności Zawodowej
Andrzej Duda wybierze 11 sędziów do Izby Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego. Kandydatów wylosowała Pierwsza Prezes SN Małgorzata Manowska. Zmiany w Sądzie Najwyższym są jednym z warunków przyznania Polsce pieniędzy z KPO. Tyle, że nie brakuje głosów, że zmiana Izby jest tylko kosmetyczna, a problem z praworządnością pozostaje.
czytaj więcej »