Fakty po południu

  • Foto: Kontakt 24 | Video: Katarzyna Czupryńska-Chabros / Fakty po południu
  • Bielan startuje z Partią Republikańską. Gowin: to ruch w ramach PiS
  • Tragiczny weekend nad wodą

"Kontakt 24 to jest takie mocno bijące serce TVN24"

Od 20 lat telewizja TVN24 przekazuje najważniejsze informacje całą dobę, siedem dni w tygodniu. Nie tylko dziennikarze TVN24 są zawsze tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne. Za pomocą platformy Kontakt 24 to właśnie widzowie mogą przekazywać nam najważniejsze informacje, wysyłając zdjęcia i relacje.

Już w 2008 roku widzowie mogli dzwonić do redakcji TVN24 i pisać maile. Jednak to było za mało.

- Brakowało takiej przestrzeni, gdzie te wszystkie rzeczy można by było znaleźć w jednym miejscu. I tak narodził się pomysł: stwórzmy taką platformę, nazwijmy ją Kontakt 24 - wspomina Mateusz Sosnowski, redaktor naczelny portalu tvn24.pl. - Później pojawiło się hasło: od Was dla Was. I tak już poszło - dodaje.

Tak wyglądała Polska, gdy startował kanał TVN24

TVN24 obchodzi swoje 20. urodziny. Przez 20 lat stacja dostarcza swoim widzom najświeższe...

Rekordzista na stronie Kontakt 24 ma już ponad osiem tysięcy publikacji.

Z kolei Bożena Łazorczyk - znana w sieci pod pseudonimem "panibożenka" - zamieściła na platformie już ponad 1800 publikacji. Kilkadziesiąt z nich znalazło się na telewizyjnej antenie.

- Mówili, że zapraszamy ludzi, którzy się czymś interesują, albo są jakieś ważne wiadomości, że tam będzie taki kontakt dla widzów, którzy na gorąco coś zauważą - opowiada pani Bożena, Reporterka24.

Reporterzy24, który fotografują i nagrywają, a potem publikują materiały na platformie Kontakt 24, są wszędzie. To dzięki nim od ponad dekady możemy oglądać na przykład zjawiska atmosferyczne, które sieją spustoszenie. Tak było z zajazdem w Zembrzycach, który runął we wrześniu 2010 roku, bo przez ulewę podmyła go wzbierająca rzeka Skawa.

Na oczach Reporterów24 wiatr zrywał dachy, a z nieba spadał grad w wielkości kurzych jaj, który dzięki nagraniom możemy pokazać widzom z całej Polski.

- Kontakt 24 to jest takie mocno bijące serce TVN24. Wydaje mi się, że bez Kontaktu już teraz antena czy portal nie poradziłyby sobie - ocenia Karolina Bińkowska, koordynator redakcji Kontakt 24.

Niezwykłe źródło

Po pas w wodzie, pod ostrzałem, w huraganie i w mrowisku. Kulisy pracy reporterów TVN24

Wraz z upływem lat w dziennikarskim świecie zmieniało się prawie wszystko - technika nadawania...

Dzięki refleksowi Reporterów24 udało się zarejestrować moment, gdy podczas zawodów w Pile spadały fragmenty rozbitych w powietrzu szybowców, albo jak roztrzaskiwała się awionetka w Gliwicach.

Nie widzielibyśmy, jak w Łodzi odpada fragment elewacji kamienicy, gdyby nie przesłane na Kontakt24 nagranie.

To również Reporterzy24 zarejestrowali tragiczny w skutkach pożar tuż po wybuchu gazu w Bytomiu.

- To jest źródło, którego na początku trochę nie docenialiśmy. Nie wiedzieliśmy, w jaką stronę to pójdzie. Teraz zdarza się tak, że w oparciu o zdjęcia z Kontaktu potrafimy już robić całe materiały - mówi Jarosław Kostkowski, reporter "Faktów" TVN.

Reporterzy24 mają nosa i wiedzą, jakie wydarzenia zasługują na szczególną uwagę. Od naszych widzów dostaliśmy między innymi nagranie samochodów jadących pod prąd na autostradzie A4, nagrania pociągów pędzących mimo otwartych przejazdów kolejowych lub kierowców, którzy omijali zamknięte rogatki.

To kamera Reportera24 uchwyciła moment pęknięcia opony w prezydenckiej limuzynie.

Reporterzy służą też pomocą. Jeden z nich podczas nagrywania zdjęć po nawałnicy w Warszawie ostrzegł spacerującą kobietę przed łamiącym się drzewem.

Tysiąc informacji dziennie

Dzięki przesłanym nagraniom mogliśmy też być świadkami tego, co działo się tuż po eksplozji cysterny we włoskiej Bolonii.

- Kontakt 24 to jest największa tego typu platforma w Polsce. Nie ma większej. My dostajemy z tysiąc informacji dziennie - podkreśla Mateusz Sosnowski, redaktor naczelny portalu tvn24.pl.

Materiał o indykach transportowanych w kilkustopniowym mrozie do ubojni nigdy by nie powstał, gdyby nie nagrania nadesłane na platformę Kontakt 24. Dzięki publikacji sprawa trafiła do prokuratury.

- Od 2010 roku, kiedy powstał serwis, skontaktowało się z nami już ponad sto tysięcy osób - podkreśla Karolina Bińkowska, koordynator redakcji Kontakt24.

Autor: Katarzyna Czupryńska-Chabros / Źródło: Fakty po południu TVN24

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

tvnpix