Taylor Swift z koncertami w Europie. "To naprawdę niesamowite show"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Wywołała trzęsienie ziemi w Seattle, a teraz zatrzęsie fanami w Europie. Taylor Swift rozpoczęła trasę koncertową, w której zawita także w Polsce. Co ciekawe, za artystką podążają nie tylko miliony jej fanów, ale też charakterystyczny dla gwiazd tego kalibru efekty. Tam, gdzie się pojawia Swift - ceny wynajmu krótkoterminowego gwałtownie rosną o kilkaset procent, co ma wyraźny wpływ na inflację.

Taylor Swift jest "naj" - i za tym stwierdzeniem nie stoi tylko subiektywna ocena fanów, a konkretne liczby. Jej trasa "The Eras Tour" przyciąga miliony ludzi na całym świecie, a ona zarobiła dzięki niej rekordowe już ponad miliard dolarów. Chwilę przed tym osiągnięciem wylądowała na okładce magazynu "Time" jako Człowiek Roku. Gwiazda nie spoczywa na laurach. Teraz ma szansę zarobić jeszcze więcej, bo w czwartek rozpoczęła koncertowanie po Europie.

Fani i fanki Taylor Swift spłynęli do Paryża

- To naprawdę niesamowite show. To jej świat, do którego nas wzięła. Zaśpiewała wszystkie piosenki, które chciałam usłyszeć - relacjonuje jedna z jej fanek po paryskim koncercie.

Europejscy fani gwiazdy czekali na ten moment kilka lat, dlatego bez chwili zawahania ustawiają się w kolejkach od wczesnych godzin rannych, by znaleźć się wieczorem jak najbliżej sceny. - Chcemy być najbliżej sceny jak się da. Nie było jej we Francji od lat, więc dla fanów to rzadka okazja - mówi jedna z fanek.

CZYTAJ TAKŻE: Taylor Swift Człowiekiem Roku 2023

Na stadionie Paris La Défense Arena amerykańska piosenkarka zagra w sumie kilka koncertów - dzień po dniu. Pierwszy odbył się w czwartek, ostatni odbędzie się w niedzielę. W ten sposób Amerykanka zaczyna kolejną część swojej niezwykłej historii, w której rekord za chwilę wypiera kolejny. - Wielu fanom Swift nie udało się dostać biletu, więc bardzo się cieszę, że mam szansę tu być. To niesamowite, jestem bardzo wdzięczna - przyznaje Kenta, fanka Taylor Swift z Belgii. - Moje marzenie właśnie się spełnia. Jestem jej fanką od dziecka, więc jest wspaniale - mówi Lana, fanka Taylor Swift z Francji.

Tanio nie jest

Niektórzy fani przylecieli za Swift aż ze Stanów. To finansowo podobno bardziej się opłaca. Chodzi między innymi o europejskie przepisy zakazujące pobierania ogromnych marż z odsprzedanych biletów. - Nie mogłyśmy zobaczyć jej w Ameryce, musiałyśmy przylecieć do Europy. Tu jest taniej i lepiej - mówi fanka Swift ze Stanów Zjednoczonych.

To nie jest jednostkowa sytuacja. Według wyliczeń Bloomberga, liczba amerykańskich fanów Taylor Swift podczas w sumie jej czterech koncertów we francuskiej stolicy, będzie pięć razy większa niż liczba amerykańskich widzów na Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu latem tego roku. Tanio jednak nie jest. Bo wszędzie tam, gdzie pojawia się Swift, ceny szaleją. I nie chodzi tylko o bilety na samo wydarzenie. Przekonał się o tym polski fan, znawca popkultury i influencer Patryk Wąsowski. - Ceny biletów lotniczych i hoteli są kilkukrotnie wyższe i mogę powiedzieć na swoim przykładzie, bo miałem wracać po paryskim koncercie bezpośrednio do Warszawy, ale mój bilet lotniczy był czterokrotnie droższy. Dlatego jestem w Londynie i stąd dopiero będę wracał do Warszawy - mówi Patryk Wąsowski "Patryczon", znawca popkultury i influencer.

Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"
Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"Joanna Stempień/Fakty po Południu TVN24

ZOBACZ TEŻ: Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"

Hotelarze i właściciele mieszkań przeznaczonych na najem krótkoterminowy wiedzą, że koncert takiej gwiazdy to okazja, by zarobić. Taylor Swift zagra trzy koncerty w Warszawie - pierwszego, drugiego i trzeciego sierpnia. Na kilka miesięcy przed wydarzeniem już widać tego efekty. - Oferty cenowe sięgają dziesięciokrotności - na przykład 2 tysiące, 3 tysiące za noc - standardowych stawek. Jeżeli porównamy sobie weekend 1-3 sierpnia z innym weekendem, kiedy nie ma tak znaczącego koncertu w Warszawie, to różnice są aż tak duże. Mowa oczywiście o lokalizacjach wokół stadionu, ale nawet na dalekim Ursusie czy Włochach można znaleźć oferty, które kilkukrotnie przewyższają standardowe stawki - zwraca uwagę Jan Dziekoński, analityk rynku nieruchomości z Portalu FLTR.pl. Swift po Paryżu uda się do Szwecji, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Polski i Austrii.

Od marca 2023 roku trasa " The Eras Tour" przejechała przez Azję, Amerykę Północną i Południową. Podczas koncertów w Seattle fani artystki wywołali wstrząsy zanotowane przez sejsmologów.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Czy za kampanijne grzechy Zjednoczonej Prawicy rachunek wystawi Państwowa Komisja Wyborcza? Miliony z lasów państwowych, dziesiątki milionów z Funduszu Sprawiedliwości. Pod lupą są wydatki Rządowego Centrum Legislacji. Nad Prawem i Sprawiedliwością zawisło widmo wyjątkowo dotkliwej kary.

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

PiS może stracić subwencję partyjną. PKW ma czas do połowy lipca na zatwierdzenie sprawozdania

Źródło:
Fakty TVN

Wśród wielu stereotypów ten jest wyjątkowo groźny. To nieprawda, że prawdziwy mężczyzna nie potrzebuje ani lekarzy, ani badań. Potrzebuje, jak każdy, kto o siebie dba. Dzień Ojca to świetna okazja, by o tym przypomnieć.

Dzień Ojca to dobra okazja, by przypomnieć o regularnym badaniu się

Dzień Ojca to dobra okazja, by przypomnieć o regularnym badaniu się

Źródło:
Fakty TVN

Łazik marsjański Kalman z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej okazał się najlepszy na świecie. Polski zespół zwyciężył w prestiżowych zawodach University Rover Challenge 2024, pokonując aż 102 zespoły z całego świata. Drużyny konkurowały w czterech misjach, w warunkach jak najbardziej zbliżonych do kosmicznych.

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Studenci AGH pokonali ponad 100 zespołów ze swoim łazikiem marsjańskim. Kalman zajął pierwsze miejsce

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Trening crossfit od lat zyskuje na popularności. Ma też swoich miłośników wśród osób z niepełnosprawnościami. Crossfit to, wbrew pozorom, aktywność ponad barierami. To świetna forma rehabilitacji i pracy nad własnymi słabościami. 22 czerwca w Krakowie odbyły się zawody, które łamały wszystkie stereotypy.

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Crossfit cieszy się coraz większą popularnością, także wśród osób z niepełnosprawnościami

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Propozycja Jarosława Kaczyńskiego jest mało przekonująca, mało porywająca - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Anna Materska-Sosnowska, politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego, odnosząc się do planów prezesa PiS dotyczących przeprowadzenia referendum w sprawie wypowiedzenia paktu migracyjnego. - Kaczyński cały czas myśli: "jeszcze więcej tego samego i to pozwoli mi odnieść zwycięstwo". Wątpię w to - ocenił z kolei profesor Andrzej Rychard, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

"Kaczyński cały czas myśli: jeszcze więcej tego samego"

Źródło:
TVN24

Radosław Sikorski przekazał w "Faktach po Faktach", że nie zostanie w najbliższych tygodniach unijnym komisarzem i pozostanie ministrem spraw zagranicznych. Pytany, czy chciałby kandydować w przyszłych wyborach prezydenckich w Polsce, odpowiedział, że "gdyby Kaczyński znowu kandydował, to chętnie by się z nim zmierzył". W "Faktach po Faktach" mówił także o kwestii ambasadorów i jego kontaktów z prezydentem.

Sikorski pytany, czy widzi się w roli kandydata na prezydenta. Mówi o Kaczyńskim

Sikorski pytany, czy widzi się w roli kandydata na prezydenta. Mówi o Kaczyńskim

Źródło:
TVN24

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie spowodowało, że napływ nielegalnych imigrantów na Wyspy ustał. Partia Konserwatywna wciąż forsuje nieudany plan odsyłania imigrantów do Rwandy, a Partia Pracy, która prowadzi w sondażach, chce przede wszystkim walczyć z przemytnikami ludzi. Nigel Farage, "ojciec chrzestny brexitu", proponuje, żeby przestać uznawać Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Wybory w Wielkiej Brytanii i kryzys migracyjny. Torysi stawiają na Rwandę, laburzyści na nowe dowództwo

Wybory w Wielkiej Brytanii i kryzys migracyjny. Torysi stawiają na Rwandę, laburzyści na nowe dowództwo

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Upały stwarzają w tej chwili śmiertelne zagrożenie na czterech kontynentach. W ostatni dzień wiosny były miejsca, gdzie było goręcej niż w połowie lata. To niepokojący prognostyk, szczególnie po tym, jak ubiegłe lato zostało okrzyknięte najgorętszym w historii pomiarów. W Arabii Saudyjskiej temperatury przekroczyły w tym tygodniu 51 stopni Celsjusza w cieniu. Zmarło kilkuset pielgrzymów. W Indiach monsun, który powinien nieść wytchnienie od miesiąca, wciąż nie nadchodzi, a w Stanach Zjednoczonych ostrzeżenia o upale dostają nawet mieszkańcy regionów, gdzie temperatury zazwyczaj są umiarkowane.

Ekstremalne upały na czterech kontynentach. "To zdecydowanie nie jest normalne"

Ekstremalne upały na czterech kontynentach. "To zdecydowanie nie jest normalne"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS