Taylor Swift została wybrana Człowiekiem Roku 2023. "Działa wielotorowo, to genialna bizneswoman"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Jest kimś więcej niż piosenkarką - jest fenomenem. Bilety na jej koncerty to najcenniejsze dobro w świecie showbiznesu, a fani są skłonni zapłacić za nie każde pieniądze. Taylor Swift to być może największa gwiazda na świecie i właśnie została uznana przez tygodnik "Time" Człowiekiem Roku 2023.

To już nie tylko piosenkarka, nie tylko gwiazda muzyki pop - to 33-letnia miliarderka, zjawisko kulturowe i społeczne, a teraz także człowiek roku 2023 magazynu "Time". Mowa o Taylor Swift - multiinstrumentalistce z Pensylwanii.

- Działa wielotorowo, to genialna bizneswoman. W tym roku została miliarderką, głównie dzięki swojej muzyce i trasom koncertowym, co nie zdarza się zbyt często. Ogólnie jest bardzo niewiele kobiet miliarderek - komentuje Kelly Conniff, zastępca redaktora naczelnego "Time".

Swift pokonuje kolejny szklany sufit, bo po raz pierwszy w historii gazety tytuł człowieka roku przyznano za osiągnięcia artystyczne. Wokalistka stała się też czwartym laureatem poniżej 50. roku życia.

CZYTAJ TAKŻE: Zmienili tekst "najbardziej kontrowersyjnej piosenki wszech czasów" 

- Jest oddana nadawaniu wartości marzeniom, uczuciom i doświadczeniom ludzi, zwłaszcza kobiet, które czują się zaniedbywane i regularnie niedoceniane - podkreśla Sam Jacobs, redaktor naczelny "Time".

Nagrywała od nowa swoje płyty

Mimo młodego wieku, buduje swoje imperium już drugą dekadę - jest więc w swojej branży weteranką. Jak tłumaczą redaktorzy "Time'a", ten rok był dla niej zupełnie wyjątkowy.

- Jej trzy albumy stały się numerem jeden w tym roku. To już drugi raz, gdy tak się stało. Co ciekawe, żadna z tych płyt nie debiutowała w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ona po prostu ponownie je nagrała. To jest konkretny projekt, część jej ogólnej narracji o sobie samej - wskazuje Kelly Conniff.

Artystka zupełnie od nowa nagrała trzy albumy, by odzyskać pełne prawa do swoich utworów. To pokłosie sporu z byłym managerem Kanyego Westa, który kupił udziały w wytwórni Big Machine Records i stał się współwłaścicielem praw do dyskografii Swift, na co ona nie chciała się zgodzić.

"Powiedziałam już bardzo dużo na temat powodów konieczności nagrywania swoich pierwszych sześciu płyt. Sposób, w jaki to robię, ma pokazać, jakie są moje motywacje. Artyści powinni mieć prawa do własnej pracy z tak wielu powodów, ale ten najbardziej oczywisty jest taki, że artysta naprawdę zna to dzieło" - napisała na Instagramie.

Taylor Swift
Taylor SwiftTaylor SwiftGetty Images

Koncerty w Polsce

Tydzień temu serwis muzyczny Spotify ogłosił że Amerykanka na tej platformie jest najczęściej odtwarzaną artystką 2023 roku. Jest też najczęściej wyszukiwaną osobą w internecie. Prywatnie spotyka się z futbolistą Travisem Kelcem. Gdy w czasie meczu siedzi na trybunach, odwraca uwagę od samego wydarzenia. Ludzie włączają transmisję, żeby zobaczyć to, jak kibicuje.

ZOBACZ TEŻ: Podsumowanie 2023 roku w Spotify. Numerem jeden Taylor Swift, w Polsce dominuje rap

Podczas jej koncertów w Seattle fani artystki wywołali wstrząsy zanotowane przez sejsmologów. "Swifties wywołali aktywność sejsmiczną odpowiadającą trzęsieniu ziemi o sile 2,3 w skali Richtera" - pisze "Time".

Trasa Eras Tour, w którą Swift ruszyła w marcu, składa się z aż 153 wydarzeń na całym świecie. To odpowiedź na ogromne zainteresowanie. - Jest bardzo mądra i oddana swoim fanom. Mówi, że wie, że ludzie mieli problemy ze zdobyciem biletów na jej koncert. Dla niej to oznacza, że będzie grać każdego wieczoru. Czasami na scenie jest przez 3,5 godziny lub dłużej. To dość wyczerpujące, prawda? Jednak za każdym razem daje z siebie absolutnie wszystko - podkreśla Conniff.

W większości miejsc artystka występuje po kilka razy. Polskę odwiedzi latem przyszłego roku. Na Stadionie Narodowym zagra aż trzykrotnie - trzy koncerty planowane są dzień po dniu - od 1 do 3 sierpnia.

Autorka/Autor:Justyna Zuber

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości

Nagłe zwroty akcji w Suwałkach. Miało być nowe logo miasta i nawet było, ale tylko przez chwilę, bo chwilę potem wróciło stare. Wydano prawie 50 tysięcy złotych.

Miś UśMich pozostanie symbolem Suwałk. Nowe logo poszło do kosza, ale pieniądze zostały wydane

Miś UśMich pozostanie symbolem Suwałk. Nowe logo poszło do kosza, ale pieniądze zostały wydane

Źródło:
Fakty TVN

Nowo kupiony dom z niespodzianką - ludzkimi szczątkami w piwnicy. Podobno kiedyś była kłótnia i był hałas, a potem zniknął pan Kazimierz - tak przynajmniej mówią sąsiedzi. Co jeszcze wiadomo i co będzie badać policja?

Ludzkie szczątki w nowym domu. Sąsiedzi przypomnieli sobie awanturę sprzed 20 lat

Ludzkie szczątki w nowym domu. Sąsiedzi przypomnieli sobie awanturę sprzed 20 lat

Źródło:
Fakty TVN

Już w poniedziałek w Brukseli ministrowie rolnictwa państw Unii Europejskiej będą rozmawiać o tym, jak zakończyć kryzys, który rozlał się praktycznie w całej wspólnocie. Czesław Siekierski zapowiada, że będzie domagał się ograniczenia Zielonego Ładu, którego nie chcą nie tylko polscy rolnicy. Ci wciąż protestują. Narzekają na silosy pełne zboża i niskie ceny, jakie mogą za nie uzyskać.

Europejscy ministrowie rolnictwa spotkają się w Brukseli. Chcą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu

Europejscy ministrowie rolnictwa spotkają się w Brukseli. Chcą znaleźć sposób na rozwiązanie kryzysu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polacy od samego początku wojny pomagają Ukraińcom. Otworzyliśmy dla nich swoje serca, domy, pomogliśmy normalnie żyć. Jednak tam, w Ukrainie, na naszą pomoc ciągle czeka kilkanaście milionów ludzi. Organizacje humanitarne każdego dnia przekazują im pomoc.

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Od początku wojny Polska stale wspiera Ukrainę. "Wydaje się, że ta pomoc jeszcze będzie potrzebna"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polska naprawdę pojawiła się jako nasz największy przyjaciel. I dziękujemy bardzo za to Polsce i każdemu Polakowi - mówił w "Faktach po Faktach" w drugą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę Mykoła Kniażycki, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy. - Prawda na temat bezpieczeństwa dzisiaj jest taka: albo robimy wszystko, żeby Ukraińcy dali radę w tym roku, (...) albo za kilka lat płacimy znacznie większą stawkę - stwierdził Paweł Kowal (KO), szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Ukraiński deputowany: Polska pojawiła się jako nasz największy przyjaciel

Źródło:
TVN24

Każda ze stron musi dbać o swoją opinię publiczną i o swoich obywateli, tak że nie dziwię się Ukraińcom, że zastosowali taki właśnie manewr - mówił w "Faktach po Faktach" Jan Truszczyński, dyplomata i były wiceszef MSZ, komentując wizytę ukraińskiego premiera na granicy i brak spotkania z przedstawicielami strony polskiej. - Nie myślę, żeby Ukraińcy liczyli tutaj na taką szybką i taką "w biegu" odpowiedź strony polskiej. Strona polska prawidłowo odpowiedziała - stwierdził profesor Artur Nowak-Far, były wiceminister spraw zagranicznych, wykładowca SGH.

"Nie dziwię się Ukraińcom, że zastosowali taki właśnie manewr", "strona polska prawidłowo odpowiedziała"

"Nie dziwię się Ukraińcom, że zastosowali taki właśnie manewr", "strona polska prawidłowo odpowiedziała"

Źródło:
TVN24

W ten weekend mijają dwa lata, odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę z trzech stron. To dwa lata wojny i nie ma Ukraińców, których życie by się nie zmieniło. Wielu straciło najbliższych czy dom. Jak informują żołnierze, do których dotarła stacja CNN, postępy na froncie są niewielkie, bo brakuje amunicji i żołnierzy. To jednak nie zmienia tego, że nie zamierzają się poddać.

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Dla Ukrainy są gotowi poświęcić życie. "Będę służył mojemu krajowi bez względu na okoliczności"

Źródło:
CNN

Yarmak przed wojną był jednym z najpopularniejszych ukraińskich raperów. Dwa lata temu jednak zgłosił się do wojska i teraz jego głos częściej brzmi przez radiostację niż w klubach czy na koncertach. Obecnie dowodzi plutonem operatorów dronów bojowych i ma teraz apel do Zachodu.

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Jest muzykiem, ale od dwóch lat walczy na froncie. Yarmak: chciałbym podziękować Polakom

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS