Ile pieniędzy tak naprawdę ma Donald Trump?

Źródło:
Fakty TVN

Na pytanie o to, ile faktycznie wynosi majątek Donalda Trumpa, od lat starają się odpowiedzieć nie tylko amerykańscy dziennikarze. Magazyn "Forbes" majątek byłego prezydenta szacuje na nieco ponad 2,5 miliarda dolarów, czyli kilka miliardów mniej niż deklaruje on sam.

Pola golfowe to jedno z jego głównych źródeł dochodu. Na całym świecie ma ich kilkanaście. Donald Trump zarabia przede wszystkim na nieruchomościach i na swoim nazwisku, które umieszcza na budynkach, na czapkach, na trampkach.

Z czego utrzymuje się Donald Trump

Od lat wartość majątku Trumpa próbują oszacować dziennikarze magazynu "Forbes". Z ich najnowszych wyliczeń wynika, że ten majątek wynosi dwa miliardy sześćset milionów dolarów, czyli o kilka miliardów mniej, niż deklaruje on sam.

Donald Trump utrzymuje się głównie z posiadanych hoteli, dostaje tantiemy w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów rocznie za wykorzystywanie jego nazwiska. Do tego, jak sam poinformował, otrzymuje wynagrodzenie z tytułu zarządzania, honoraria za wygłaszane przemówienia czy występy w filmach.

ZOBACZ TEŻ: Stormy Daniels o Donaldzie Trumpie: król został zdetronizowany

Jego nieruchomości to nie tylko hotele i pola golfowe. Ma udziały w biurowcach, wieżowcach, budynkach mieszkalnych i ogromnych posiadłościach. Najsłynniejsze i najdroższe z nich to nowojorska Trump Tower, której wartość w 2016 roku "Forbes" szacował na ponad 370 milionów dolarów. Tyle, że do Trumpa należy nie całość, a jedynie część handlowo-usługowa oraz prywatny apartament.

Były prezydent twierdzi, że położona na Florydzie posiadłość Mar-a-Lago, w której na co dzień mieszka, jest warta ponad miliard dolarów, ale eksperci od rynku nieruchomości szacują, że to raczej od trzystu do pięciuset milionów.

Co może przejąć nowojorska prokuratura

Jest jeszcze budynek przy Wall Street. - Jesteśmy na Wall Street 40. To wspaniały budynek. Sami możecie zobaczyć, że to jeden z najładniejszych budynków w Nowym Jorku. Nie muszę płacić czynszu, bo należy do mnie. Okazał się wielkim sukcesem - mówił styczniu Donald Trump.

I właśnie między innymi ten wieżowiec mógłby zostać przejęty przez nowojorską prokuraturę, jeśli były prezydent nie wpłaci poręczenia majątkowego.

Jego prawnicy oświadczyli, że Trump nie posiada środków w gotówce w wysokości 454 milionów dolarów, jakie miał do poniedziałku wpłacić Trump. Ostatecznie sąd apelacyjny zezwolił byłemu prezydentowi USA na wpłacenie mniejszej kwoty poręczenia i dał mu jeszcze 10 dni na zebranie 175 milionów dolarów.

Najciekawsze jednak w całej sprawie było, to że jeszcze w piątek Trump twierdził, że w gotówce posiada blisko 500 milionów dolarów. "Dzięki ciężkiej pracy, talentowi i szczęściu obecnie posiadam prawie pięćset milionów dolarów w gotówce, z czego dużą część zamierzałem wykorzystać na swoją kampanię" - pisał 22 marca na swojej platformie Truth Social Trump.

Analizując majątek Donalda Trumpa trzeba też wspomnieć o założonym przez niego serwisie społecznościowym Truth Social. Platforma ma być gotowa do wejścia na giełdę, a jej wycena jest szacowana na 6 miliardów dolarów. Trump dostałby z tego połowę, ale swoje akcje mógłby sprzedać dopiero pół roku później.

ZOBACZ TEŻ: Jest data rozpoczęcia procesu Trumpa. Chodzi o zapłatę i próbę uciszenia Stormy Daniels

Autorka/Autor:Joanna Stempień

Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

Pozostałe wiadomości

Pan Michał odprowadzał 12-letniego syna na basen i zwrócił uwagę młodym ludziom na ulicy. Wtedy jeden z nich wyciągnął broń i zastrzelił go na oczach syna. Na miejscu zbrodni był reporter "Uwagi!" TVN, który rozmawiał z rodziną zastrzelonego mężczyzny i Polakami mieszkającymi w Sztokholmie. - Dla nastoletniego dilera to nie jest problem, żeby zastrzelić. Oni chodzą w kamizelkach kuloodpornych - stwierdziła zapytana o sprawę Szwedka.

Morderstwo Polaka wstrząsnęło Szwecją. "Ten człowiek zrobił to dla swojego chłopczyka i wszystkich Szwedów"

Morderstwo Polaka wstrząsnęło Szwecją. "Ten człowiek zrobił to dla swojego chłopczyka i wszystkich Szwedów"

Źródło:
Fakty TVN

Ten tydzień to ostatnia prosta przed drugą turą wyborów samorządowych. Tam, gdzie w niedzielę będzie głosowanie, trwa walka o każdy głos z pomocą tych, którzy rozstrzygnięcie mają już za sobą, albo tych, którzy polityczną moc przywożą z samej Warszawy.

W wielu miastach trwa kampania wyborcza. Politycy jeżdżą po Polsce i wspierają swoich kandydatów

W wielu miastach trwa kampania wyborcza. Politycy jeżdżą po Polsce i wspierają swoich kandydatów

Źródło:
Fakty TVN

19 państw już ją tworzy, a teraz dołączyć chce do nich Polska. Chodzi o Europejską Inicjatywę Tarczy Powietrznej, która zakłada stworzenie systemu obrony opartego między innymi na rozwiązaniach wykorzystanych przez Izrael w Żelaznej Kopule. Inicjatywa ma wzmocnić bezpieczeństwo naszego kraju. Pomysłowi sprzeciwia się prezydent Andrzej Duda, wskazując na budowany od lat w Polsce system obrony oparty na wyrzutniach Patriot.

Donald Tusk chce, żeby Polska uczestniczyła w "europejskiej żelaznej kopule". Andrzejowi Dudzie to się nie podoba

Donald Tusk chce, żeby Polska uczestniczyła w "europejskiej żelaznej kopule". Andrzejowi Dudzie to się nie podoba

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

60 procent uczniów jest nieszczęśliwych, a 80 procent mówi, że są przemęczeni i brakuje im energii. To wnioski z badań Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska przeprowadzonych wśród uczniów. Młodzież mierzy się z wieloma problemami, często nie wiedząc, do kogo zgłosić się po pomoc.

W Gdańsku 60 procent badanych uczniów mówi, że są nieszczęśliwi. "Problem jest ogólnopolski"

W Gdańsku 60 procent badanych uczniów mówi, że są nieszczęśliwi. "Problem jest ogólnopolski"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

To ryzykowne działanie, bo kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych jest w pełnym rozkwicie - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA. Odniósł się do możliwego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Mówił, że gdyby do niego doszło, to dobrym zadaniem byłoby przekonanie byłego prezydenta USA, żeby on przekonał republikańskich członków Izby Reprezentantów do głosowania za pomocą finansową dla Ukrainy.

Możliwe spotkanie Dudy z Trumpem. Schnepf: to ryzykowny krok

Możliwe spotkanie Dudy z Trumpem. Schnepf: to ryzykowny krok

Źródło:
TVN24

Wymiana źródeł ogrzewania w ramach programu Czyste Powietrze, likwidacja białych plam i rozwój szerokopasmowego internetu w całej Polsce oraz dodatkowe 100 tysięcy miejsc w żłobkach - tak mają być wydane środki z Krajowego Plany Odbudowy. Mówiła o tym w "Faktach po Faktach" w TVN24 ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Gigantyczny przelew i "niesamowity projekt rozwojowy"

Gigantyczny przelew i "niesamowity projekt rozwojowy"

Źródło:
tvn24.pl

W Polsce dopiero rozpocznie pracę nadzwyczajna komisja do spraw aborcji. Tymczasem w Niemczech już zakończyła pracę podobna komisja. Tam intencją rządu było to, by opracowane wnioski były jak najdalsze od politycznych sporów. Wynika z nich, że aborcja w Niemczech powinna być dozwolona bez ograniczeń do 12. tygodnia ciąży. W tej chwili, choć jest nielegalna, właściwie nie podlega karze.

Niemcy też debatują nad zmianą prawa aborcyjnego. Oni jednak powołali komisję złożoną z ekspertów

Niemcy też debatują nad zmianą prawa aborcyjnego. Oni jednak powołali komisję złożoną z ekspertów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pięć lat temu świat z bezsilnym przerażeniem patrzył, jak jeden z najcenniejszych i najbardziej charakterystycznych światowych zabytków płonie jak pochodnia. Z paryskiej katedry Notre-Dame, która przetrwała kilkaset lat i liczne wojenne zawieruchy, po kilku godzinach zostały w większości wypalone mury. Uroczyste otwarcie po rekonstrukcji zaplanowane jest na 8 grudnia, a celebracja ma potrwać ponad tydzień.

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Wiadomo, kiedy Notre Dame znów ma być otwarta. "Będzie wspaniała, lśniąca pięknem i promieniejąca światłem"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS