20 lat Faktów TVN

20 lat Faktów TVN

Jak wygląda praca reporterów "Faktów" TVN od kulis?

Są ludzie, bez których żaden program informacyjny nie powstanie. Nawet najlepsze pomysły wydawców muszą w końcu zrealizować reporterzy. Wiedzą Państwo, że od 20 lat w "Faktach" pracują najlepsi z najlepszych - ale nie do końca znają Państwo kulisy ich pracy.

20 lat to ciągła praca. Tak zmieniała się czołówka "Faktów"

20 lat, ponad 7 tysięcy wydań, dziesiątki tysięcy materiałów - to "Fakty" w liczbach. Ale poza tymi w liczbami jest ciężka praca i chęć zmian na lepsze. To, czym różnią się "Fakty" w 2017 roku od "Faktów" z 1997 dobrze widać również na przykładzie czołówki programu, która wielokrotnie się zmieniała.

#20latFaktówTVN. To oni witali państwa o 19:00

Grzegorz Miecugow, Marcin Pawłowski, Roman Młotkowski, Patrycja Redo i Bogdan Rymanowski - to tylko część nazwisk osób, które w ciągu 20 lat prowadziły "Fakty" TVN. Oto prezentacja byłych i obecnych prowadzących nasz program w telegraficznym skrócie.

Ponad 7 tysięcy wydań, dziesiątki tysięcy materiałów. "Fakty" mają 20 lat

Nawet jeśli nie było szczególnych powodów do dumy z pierwszego, piątego czy pięćdziesiątego wydania "Faktów", to jest to nasz program. Pod nim wszyscy chcemy podpisywać się codziennie. Na początku prawie nikt nas nie oglądał. Ale później było już tylko lepiej. Dużo lepiej. Z pozycji lidera na rynku warto spojrzeć wstecz.

Ogień pojawia się przed 19:00. Tak pracują prowadzący "Fakty"

Dziesiątki, a czasem setki osób pracują na jeden program. Ale codziennie "Faktom" TVN daje w studiu twarz jedna osoba. Człowiek jak każdy - stresuje się, czasem naprawia błędy innych, a czasem robi swoje. Ma lepsze i gorsze dni. Tylko niekoniecznie Państwo powinni o tym wiedzieć.

#20latFaktówTVN. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Wszystko zaczęło się 3 października 1997 roku punktualnie o godzinie 19:00. Na ekranach telewizorów zadebiutowała nowa stacja - TVN, a o 19:30 przyszła pora na zupełnie nowy ogólnopolski program informacyjny - "Fakty" TVN. Od tego dnia wiele się zmieniło. TVN wyrósł na prawdziwego giganta rynku medialnego w Polsce i dołączył do rodziny Scripps Network Interactive, a "Fakty" TVN zmieniły godzinę emisji na 19:00 i stały się najchętniej oglądanym programem informacyjnym w kraju. Z okazji 20. urodzin przygotowaliśmy dla Państwa specjalne materiały, które pozwolą lepiej poznać nasz zespół i zajrzeć za kulisy powstawania programu. Dziękujemy, że już od dwóch dekad jesteście z nami!

"Początki były bardzo zabawne"

- To były wieczne próby, wieczne testy i takie sprawdzanie siebie i sprzętu w warunkach placu budowy - mówi o początkach swojej pracy prowadząca "Fakty" Anita Werner.

"W redakcji Faktów każdy ma wolność"

- Nigdy w życiu nie napisał mi nikt ani jednego słowa, nie skreślił mi ani jednego słowa, nie zmienił mi znaku przestankowego - mówi o swojej pracy prowadząca "Fakty" TVN Justyna Pochanke.

20 lat Marzanny Zielińskiej w "Faktach" TVN

Marzanna Zielińska jest z wykształcenia historykiem. Dziennikarstwem zajęła zaraz po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Łódzkim. Zanim trafiła do "Faktów", była łódzką korespondentką "Super Expressu" i "Sztandaru Młodych". Współpracowała z sekcją polską radia BBC i radiem TOK FM. W naszej redakcji jest od 1997 roku. Przez pierwsze lata pracy w Faktach, oprócz relacjonowania najważniejszych wydarzeń z Łodzi i regionu, zajmowała się również sprawami kryminalnymi i bezpieczeństwem publicznym. Ostatnio skupia się na problemach zwykłych ludzi, jedzie tam, gdzie komuś dzieje się krzywda. Walczy o przestrzeganie praw zwierząt. Marzanna Zielińska od 1998 roku jest również szefem łódzkiego ośrodka TVN24. Oto jej 20 lat w "Faktach" w skrócie.

"Mieliśmy wrażenie, że nikt nas nie oglądał, mimo ciężkiej pracy"

- Myśleliśmy, że to może się bardzo szybko skończyć - mówił we "Wstajesz i Wiesz" TVN24 prowadzący "Faktów" TVN Grzegorz Kajdanowicz, wspominając początki stacji TVN. - Ta ramówka była wywracana do góry nogami wielokrotnie na początku. Mieliśmy wrażenie, że nikt nas nie oglądał, mimo ciężkiej pracy - dodał. Grzegorz Kajdanowicz zaczął pracę w stacji w wieku 25 lat. Dziś "Fakty" TVN to najpopularniejszy program informacyjny w Polsce.