Ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. "Wspólnie wyzerujmy licznik"

05.12.2022 | Ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. "Wspólnie wyzerujmy licznik"
05.12.2022 | Ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. "Wspólnie wyzerujmy licznik"
Renata Kijowska | Fakty TVN
05.12.2022 | Ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. "Wspólnie wyzerujmy licznik"Renata Kijowska | Fakty TVN

Do Weekendu Cudów zostały niecałe cztery dni, a ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. To ostatnie chwile na mobilizacje pod hasłem Szlachetnej Paczki, a pomóc może każdy z nas.

Pani Halince z radości chce się aż tańczyć, bo wie, że przyjdzie do niej Szlachetna Paczka. Jednak by mnożyć takie szczęście przez dzielenie się, potrzebne jest pospolite ruszenie. Do Weekendu Cudów zostały niecałe cztery dni, a o ponad dwa tysiące rodzin nikt wciąż się nie zatroszczył.

- Jest dużo, dużo więcej rodzin, które czekają na pomoc niż tych, którzy codziennie zgłaszają się, żeby zrobić Szlachetne Paczki - zwraca uwagę Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Przykład można brać od przedszkolaków z Poznania. - Pakujemy różne prezenty i małe drobiazgi do łazienki - mówi jeden z nich.

Jednak pani Ilona Broda, wolontariuszka, wciąż się boi, że jej podopieczni zostaną bez pomocy. - Nieprawdopodobnie się stresuję, ale ja wierzę, że na pewno ktoś się znajdzie - mówi wolontariuszka.

Szlachetna Paczka pomogła kiedyś jej byłemu podopiecznemu - panu Tadeuszowi. Mężczyzna jest przewodnikiem po Nowej Hucie, ale kiedyś był bezdomny. Wolontariuszka wspiera dalej pana Tadeusza.

- Nie wyobrażam sobie z panem Tadeuszem nie mieć kontaktu - mówi pani Ilona. - Ja jestem szczęśliwy, że mam taką wolontariuszkę, że dzięki niej się lepiej żyje - dodaje pan Tadeusz.

Apel Igi Świątek

Mobilizację ogłosiła też Iga Świątek. Kibice zwykle liczą, ile setów wygrała, ale teraz zawodniczka liczy na kibiców.

- Mam nadzieję, że dołożycie swoją cegiełkę do piekarni Igi Świątek i pomożecie mi uzyskać ze Szlachetną Paczką zero. Wejdźcie na www.szlachetnapaczka.pl i wspólnie wyzerujmy licznik potrzebujących rodzin - zachęca tenisistka w opublikowanym nagraniu.

Paczka sportowców już pakuje coś magicznego. Pełne ręce roboty ma też paczka aktorów. Ludzie gór z podhalańskimi GOPR-owcami też w paczce zaniosą pomoc.

- Nie możemy uratować całego świata, ale możemy uratować świat jednej rodziny - podkreśla Mikołaj Roznerski, aktor.

Wciąż nie jest za późno, by się przyłączyć. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę i zmobilizować nawet kilkudziesięciu znajomych.

- Też (potrzebna jest - przyp. red.) mobilizacja państwa, którzy siedzą przed telewizorami i nas słuchają, bo bez was to się nie uda - apeluje Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Autor: Renata Kijowska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Szlachetna Paczka

Pozostałe wiadomości

Według danych policji i Głównego Urzędu Statystycznego, w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim i świętokrzyskim statystycznie najczęściej w 2023 roku można było spotkać na drodze kierowcę po alkoholu. To wciąż w Polsce plaga. Receptą miała być konfiskata aut, ale nowe przepisy będą poprawiane.

Problem z pijanymi kierowcami na polskich drogach nie znika. "Wszyscy musimy się zaangażować, aby tę patologię wyeliminować"

Problem z pijanymi kierowcami na polskich drogach nie znika. "Wszyscy musimy się zaangażować, aby tę patologię wyeliminować"

Źródło:
Fakty TVN

Waży niespełna półtora kilograma, a jej narodziny to istny cud. Oto historia dziewczynki, której matka zginęła podczas bombardowania Strefy Gazy. Kobieta była w ciąży - z jej łona lekarzom w ostatniej chwili udało się uratować dziecko. To był 30. tydzień ciąży.

Dziewczynka cudem się urodziła w Strefie Gazy. Jej matka była w 30. tygodniu ciąży, gdy zginęła

Dziewczynka cudem się urodziła w Strefie Gazy. Jej matka była w 30. tygodniu ciąży, gdy zginęła

Źródło:
Fakty TVN

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Profesor krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej stworzył aplikację, która ma monitorować bezpieczeństwo turystów w górach i w razie zagrożenia alarmować ratowników. Pozwoli to szybciej wysłać wsparcie i zapobiec potencjalnemu wypadkowi. To pierwsza tego typu aplikacja na świecie.

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Powstał pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. To "Podróże z Albertem", które pozwalają maluchom przenieść się do świata rozszerzonej rzeczywistości. Podczas seansu młodzi widzowie mogą poczuć na sobie wzrok tygrysa albo podziwiać latające wokół nich cyfrowe motyle. Co najważniejsze, to dzieci decydują, jak potoczą się losy filmowych bohaterów.

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Publiczna dyskusja w sprawie broni jądrowej w Polsce prowadzona przez prezydenta, delikatnie mówiąc, nie służy naszemu bezpieczeństwu - ocenił w "Faktach po Faktach" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Jak dodał, "może lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po".

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Źródło:
TVN24

Rosja kolejny raz próbuje wpływać na kampanię wyborczą. Tym razem na celowniku Kremla są czerwcowe wybory do europarlamentu. O hakerskich atakach i fałszywych stronach internetowych alarmują władze Francji, Belgii i Czech. Liderzy tych dwóch ostatnich państw zaapelowali do Komisji Europejskiej o przyjęcie dodatkowych sankcji na Rosję za próby wywarcia wpływu na kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. 

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Donald Trump w zaciętej walce o prezydenturę intensywnie zabiega o młodszych wyborców. I trzeba przyznać, że odnosi tu coraz większe sukcesy. O ile w wyborach 2020 roku spośród wyborców przed 30. rokiem życia na Joe Bidena zagłosowało prawie 60 procent, a na Trumpa - 35 procent, to teraz - według sondażu Ipsos - te proporcje wynoszą zaledwie 29 do 26 dla Bidena. Reszta nie popiera żadnego kandydata. Co więcej, rośnie liczba młodych wyborców, którzy stanowczo deklarują się jako republikanie. Czym przyciąga ich Trump?

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS