Ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. "Wspólnie wyzerujmy licznik"

05.12.2022 | Ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. "Wspólnie wyzerujmy licznik"
05.12.2022 | Ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. "Wspólnie wyzerujmy licznik"
Renata Kijowska | Fakty TVN
05.12.2022 | Ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. "Wspólnie wyzerujmy licznik"Renata Kijowska | Fakty TVN

Do Weekendu Cudów zostały niecałe cztery dni, a ponad dwa tysiące rodzin wciąż czeka na darczyńców. To ostatnie chwile na mobilizacje pod hasłem Szlachetnej Paczki, a pomóc może każdy z nas.

Pani Halince z radości chce się aż tańczyć, bo wie, że przyjdzie do niej Szlachetna Paczka. Jednak by mnożyć takie szczęście przez dzielenie się, potrzebne jest pospolite ruszenie. Do Weekendu Cudów zostały niecałe cztery dni, a o ponad dwa tysiące rodzin nikt wciąż się nie zatroszczył.

- Jest dużo, dużo więcej rodzin, które czekają na pomoc niż tych, którzy codziennie zgłaszają się, żeby zrobić Szlachetne Paczki - zwraca uwagę Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Przykład można brać od przedszkolaków z Poznania. - Pakujemy różne prezenty i małe drobiazgi do łazienki - mówi jeden z nich.

Jednak pani Ilona Broda, wolontariuszka, wciąż się boi, że jej podopieczni zostaną bez pomocy. - Nieprawdopodobnie się stresuję, ale ja wierzę, że na pewno ktoś się znajdzie - mówi wolontariuszka.

Szlachetna Paczka pomogła kiedyś jej byłemu podopiecznemu - panu Tadeuszowi. Mężczyzna jest przewodnikiem po Nowej Hucie, ale kiedyś był bezdomny. Wolontariuszka wspiera dalej pana Tadeusza.

- Nie wyobrażam sobie z panem Tadeuszem nie mieć kontaktu - mówi pani Ilona. - Ja jestem szczęśliwy, że mam taką wolontariuszkę, że dzięki niej się lepiej żyje - dodaje pan Tadeusz.

Apel Igi Świątek

Mobilizację ogłosiła też Iga Świątek. Kibice zwykle liczą, ile setów wygrała, ale teraz zawodniczka liczy na kibiców.

- Mam nadzieję, że dołożycie swoją cegiełkę do piekarni Igi Świątek i pomożecie mi uzyskać ze Szlachetną Paczką zero. Wejdźcie na www.szlachetnapaczka.pl i wspólnie wyzerujmy licznik potrzebujących rodzin - zachęca tenisistka w opublikowanym nagraniu.

Paczka sportowców już pakuje coś magicznego. Pełne ręce roboty ma też paczka aktorów. Ludzie gór z podhalańskimi GOPR-owcami też w paczce zaniosą pomoc.

- Nie możemy uratować całego świata, ale możemy uratować świat jednej rodziny - podkreśla Mikołaj Roznerski, aktor.

Wciąż nie jest za późno, by się przyłączyć. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę i zmobilizować nawet kilkudziesięciu znajomych.

- Też (potrzebna jest - przyp. red.) mobilizacja państwa, którzy siedzą przed telewizorami i nas słuchają, bo bez was to się nie uda - apeluje Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Autor: Renata Kijowska / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Szlachetna Paczka

Pozostałe wiadomości

Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm i ostrzega przed wybuchem epidemii odry. W 2023 roku w Europie liczba zachorowań na odrę wzrosła aż 60 razy. U nas statystyki nie są aż tak złe, ale nie jest to argument, by ostrzeżenia i ryzyko lekceważyć.

Grozi nam epidemia odry. Wystarczy kilka procent niezaszczepionych dzieci i może pojawić się ognisko

Grozi nam epidemia odry. Wystarczy kilka procent niezaszczepionych dzieci i może pojawić się ognisko

Źródło:
Fakty TVN

To już jest koniec działalności - ostatnie centrum przyjmujące uchodźców z Ukrainy przestało istnieć. Kosztowało bardzo dużo, a potrzeby dziś są znacznie mniejsze niż dwa lata temu. Wtedy to były tysiące uchodźców dziennie, dziś setki - ale miesięcznie. Na jaką pomoc będą teraz mogli liczyć uchodźcy w Polsce?

Ostatnie centrum przyjmujące uchodźców z Ukrainy przestało istnieć. To nie znaczy, że pomoc znika

Ostatnie centrum przyjmujące uchodźców z Ukrainy przestało istnieć. To nie znaczy, że pomoc znika

Źródło:
Fakty TVN

Nie tylko polscy rolnicy mierzą się z wysokimi cenami produkcji i wyśrubowanymi normami. Na sytuację narzekają między innymi rolnicy z Grecji, Estonii, Czech czy z Chorwacji. Dlatego także tam na drogi wyjeżdżają traktory, a rolnicy domagają się pomocy od swoich rządów. Sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi i importowi produktów rolnych spoza Unii Europejskiej.

Rośnie gniew rolników w Europie. "Chcemy rozwiązań, które pozwolą nam dalej żyć"

Rośnie gniew rolników w Europie. "Chcemy rozwiązań, które pozwolą nam dalej żyć"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Okres pokoju w Europie kończy się - mówili europejscy politycy na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Dodali też, że Europa musi teraz sama zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dlaczego? Bo Moskwa nie porzuca agresywnej polityki, a Waszyngton, po ewentualnym powrocie do władzy Donalda Trumpa, może przestać gwarantować pokój.

Komentarze po Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. "Europa powinna odtworzyć swoje zdolności odstraszania z okresu zimnej wojny"

Komentarze po Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. "Europa powinna odtworzyć swoje zdolności odstraszania z okresu zimnej wojny"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Pokażemy w marcu projekt ustawy o związkach partnerskich. Tak jak premier Donald Tusk obiecywał, do końca zimy ten projekt będzie gotowy - powiedziała w "Faktach po Faktach" ministra do spraw równości Katarzyna Kotula. Mówiła także o kwestii prawa aborcyjnego.

Kiedy projekt ustawy w sprawie związków partnerskich? Ministra Katarzyna Kotula odpowiada

Kiedy projekt ustawy w sprawie związków partnerskich? Ministra Katarzyna Kotula odpowiada

Źródło:
TVN24

Mamy swój program i chcemy go realizować. Jedyna możliwa zmiana, która może zliberalizować dzisiejsze prawo aborcyjne, to jest powrót do zasad sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego - powiedział w "Faktach po Faktach" wicepremier i prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców odniósł się do słów wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego.

Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada Włodzimierzowi Czarzastemu. "Każdy ma swoje priorytety"

Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada Włodzimierzowi Czarzastemu. "Każdy ma swoje priorytety"

Źródło:
TVN24, PAP

Nie będę brał odpowiedzialności za to, że ustawy, które złożyliśmy pierwszego dnia w Sejmie, blokuje Szymon Hołownia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - powiedział wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy. Czarzasty zwrócił się z apelem do liderów Trzeciej Drogi o procedowanie w Sejmie projektów dotyczących liberalizacji prawa aborcyjnego.

"Mam już tego osobiście dość". Czarzasty apeluje do Kosiniaka-Kamysza i Hołowni

"Mam już tego osobiście dość". Czarzasty apeluje do Kosiniaka-Kamysza i Hołowni

Źródło:
TVN24

Konflikt między Chinami i Tajwanem w ostatnich dniach miał swoją nową odsłonę. Chińska straż przybrzeżna interweniowała na pokładzie tajwańskiej łodzi turystycznej, która przypadkiem miała wpłynąć na kontrolowane przez Pekin wody.

Chińska straż przybrzeżna interweniowała na pokładzie tajwańskiej łodzi turystycznej

Chińska straż przybrzeżna interweniowała na pokładzie tajwańskiej łodzi turystycznej

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Tysiące migrantów tylko czeka w Rosji na zmianę pogody - ostrzega fińska minister. Rosja nieraz próbowała już destabilizować państwa europejskie, w tym Polskę, kierując na granicę falę migrantów. To element większej strategii. W rosyjskich służbach specjalnych powstały oddzielne jednostki do planowania i wdrażania takich działań sabotażowych. Finlandia kilka miesięcy temu zareagowała zdecydowanie, zamykając przejścia graniczne. Czy to wystarczy?

Rosja traktuje imigrantów jak broń. Finlandia wciąż nie otworzyła granicy

Rosja traktuje imigrantów jak broń. Finlandia wciąż nie otworzyła granicy

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Dla Rosjan był dezerterem i zdrajcą, dla Ukraińców bohaterem. Rosyjski pilot, który sprzeciwiał się wojnie i uciekł helikopterem Mi-8 na stronę ukraińską, nie żyje. Jego ciało zostało odnalezione z ranami postrzałowymi w garażu podziemnym w hiszpańskim Alicante. Hiszpańska policja początkowo uznała sprawę za porachunki gangów. Gdy tożsamość ofiary potwierdzili Ukraińcy, śledztwo skręciło w stronę zemsty rosyjskich służb specjalnych.

Maksym Kuzminow znaleziony martwy. Wcześniej zdezerterował z rosyjskiej armii

Maksym Kuzminow znaleziony martwy. Wcześniej zdezerterował z rosyjskiej armii

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS